Irakban az amerikai hadsereg újabb "Falludzsa-típusú" akciót hajtott végre: a terroristák "bűnös városában" ismét eltöröltek a föld színéről egy épületet, amelyben a legkeresettebb terrorista az-Zarkavit vagy embereit sejtettek. A CNN jelentése szerint tizennégy halott, három sebesült maradt a helyszínen.
Irak: lázadók mindenütt
A másik oldalon folytatódtak az immáron szinte kizárólag irakiak ellen végrehajtott terrortámadások. A hét végén Bagdadban autóbomba robbant a Malek Dohan al-Haszan igazságügy-minisztert szállító fegyveres konvoj mellett. A miniszter életben maradt, a támadó öt testőrével és önmagával is végzett. Tikritben, Szaddám Huszein szűkebb hazájában egy öngyilkos autóbombázó, felrobbantva robbanóanyaggal megrakott járművét, megölt egy rendőrt.
Richard Armitage amerikai külügyminiszter-helyettes Bagdadba érkezett, hogy az új vezetőkkel tárgyaljon. Az iraki vezetés, a kormány tagjai ellen intézett támadások végképp leszámolnak a mítosszal, hogy a felkelők, lázadók, terroristák magját csak a külföldről, Afganisztánból, Szaúd-Arábiából érkezett idegen iszlamista hitzsoldosok alkotják. A pontos információk arra utalnak, hogy a lázadók "mindenütt ott vannak", ismerik a vezető állami tisztviselőket szállító konvojok útvonalait, az időpontokat, a szállított személyek rangját, a részleteket. Irakban eddig nem került elő közvetlen bizonyíték a Szaddám-rezsim és az al-Kaida együttműködéséről (Szaddám azonban szoros kapcsolatot tartott a Magyarországon sem ismeretlen Abu Nidal-csoporttal). Amerikai titkosszolgálati források egyre több jelét vélik felfedezni, hogy a szomszédos Irán viszont bensőséges viszonyban áll az alapvetően azonos elveket valló (iszlám világuralom, saria, Allah országa) al-Kaida-terroristákkal.
Különleges, "okos" bombákat vetnek be az amerikaiak egy ideje. A nagyon pontos eszközök a pillanatnyilag legveszélyesebbnek tartott terrorista, az-Zarkavi megölését szolgálnák. Az új iraki vezetés titkosszolgálatával együttműködve megszerzik a feltételezett tartózkodási hely koordinátáit, majd az épületre 3-6 darab, egyenként 250, 500 kg-os (500, 1000 fontos) "felokosított" repeszbombát dobnak. A bombák gyújtószerkezetét úgy állítják be, hogy azok valamivel később, már az épületbe, az alapokba behatolva robbannak, így a környezetet, a szomszédos lakóépületeket nem éri nagyobb kár, de a megcélzott épületből gyakorlatilag semmi sem marad. A technológiát Jugoszlávia bombázásánál már alkalmazták. F-16-osokról dobják le az-Zarkavira vadászó bombákat. Ezek mindenkit megölnek az adott épületben. Mondják, az amerikaiak ezzel azt üzenik: az is az életét kockáztatja, aki az-Zarkavi közelében él.