Brit összefogás a szélsőjobb ellen

Nagy-Britanniában a júniusi európai parlamenti választások a szélsőjobboldal előretörését hozhatják. A Konzervatív Párt aktivistája szerint a nagy pártoknak össze kell fogniuk a mérsékelt színben mutatkozó radikálisok ellen. Metazin

Csúnya csoda

Világhírnévre tett szert a 48 éves skót vénlány, akin mindenki gúnyolódott - amíg énekelni nem kezdett. Szombaton a hírnevet hozó műsor döntőjében bizonyíthat.

A brit kormány utolsó pillanatai

Caroline Flint is megírta lemondólevelét, melyben elpanaszolja, hogy sosem lehetett tagja Brown belső körének, amiben csak nagyon kevés nő tartozik, és nyilván azért nevezte ki Gordon, hogy a párt elégedett legyen a kabinetben ülő nők számával. NolBlog

A depressziósok túl sokba kerülnek a briteknek

Az elmúlt évtized során ugrásszerűen nőtt a depresszióban szenvedő betegek száma Nagy-Britanniában. A depressziósok munkájának kiesése jelentősen visszaveti a gazdaságot.

Brit neonácik provokálják a bevándorlókat

A részben futballhuligánokból álló brit szélsőjobboldali csoportok az elmúlt hónapokban többször is összeütközésbe kerültek a muszlim bevándorlókkal, akik újabban egyre inkább szembeszállnak a neonáci tüntetőkkel.

 

A brit munkaerőpiac nem vevő az "idegenekre"

A brit munka- és nyugdíjügyi minisztérium megbízásából készített kutatásban annak néztek utána, hogy éri-e a kisebbségekhez tartozó brit állampolgárokat hátrányos megkülönböztetés munkakereséskor. Az eredmény: az afrikai és az ázsiai hangzású nevekkel rendelkező álláskeresőknek sokkal kevesebb az esélye, mint a hasonló végzettséggel és tapasztalattal rendelkező fehéreknek.

A minisztérium által felkért National Center for Social Research kutatói közel háromezer állásra küldték el három fiktív személy önéletrajzát. Az egyik név muszlim származásra, a másik afrikaira utalt, a harmadik hagyományos angol tucatnév volt. Mindhárom kitalált pályázónak hasonló végzettséget és szakmai tapasztalatot tüntettek fel önéletrajzában.

A fehér álnéven beküldött jelentkezések közül minden kilencediket követte állásinterjú-ajánlat. Az etnikai kisebbségi hovatartozásra utaló nevek esetében azonban csak minden 16. jelentkezés után jelzett vissza a munkatársat kereső cég. Az állami cégek esetében kisebb volt a hátrányos megkülönböztetés, mint a magánvállalatok esetében - ismerteti a The Guardian a kutatás eredményét.

Jim King munkaügyi miniszter megdöbbentőnek nevezte a felmérés eredményét, és felvetette annak lehetőségét, hogy az afrikai és az ázsiai jelentkezőket diszkrimináló cégeket kizárják az állami tenderekből.

Abigail Morris, a Brit Kereskedelmi Kamara tanácsadója viszont úgy véli, hogy a felmérés nem fest valós képet a munkaadókról. Morris kifogásolta azt is, hogy a kormány recesszió idején ilyen felmérésekkel pazarolja az adófizetők pénzét és rabolja a vállalatok idejét.

Forrás: globusz.net

Bútorgyári munkás Chiltern Hills-ben London közelében
Bútorgyári munkás Chiltern Hills-ben London közelében
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.