Török Gábor: mi kerül az ünnepi asztalra?

A húsvéti ünnep miatt talán több idejük lesz az embereknek családi körben beszélgetni, s a választás közelsége miatt sok helyen bizonyára a politika is előkerül - véli Török Gábor.

Török Gábor javaslata: tegyük lejjebb a lécet - Blog

Miért menjek el szavazni, ha igazán egyik sem tetszik? - kérdezte tegnap az unokahúgom, aki nem mellesleg „első választó" (lenne), s nekem huszonnégy óra kellett, amíg nagyjából megtaláltam a választ...

Török Gábor: példátlan lesz-e a Jobbik eredménye? - Blog

Komoly nemzetközi figyelem irányul majd Magyarországra, amennyiben az országgyűlési választásokon a Jobbik megismétli, esetleg meghaladja az EP-választáson elért 15 százalék körüli eredményét – írja blogjában Török Gábor.

'Gyurcsány nem tehet úgy, ahogyan Gyurcsány tenni fog'

A vasárnapi első fordulós eredmény megnehezíti Gyurcsány Ferenc visszatérését, s megerősíti Mesterházy Attila pozícióit. - Kóczián Péter blogja

Nem akarok más országban ébredni - NolBlog

Mostantól nem Magyarország, hanem Másország polgárai vagyunk. Még nem ismerjük új hazánkat, valódi tapasztalások híján elképzelni sem tudjuk, hogy milyen lehet. Pedig próbáltunk tájékozódni előre, nem rajtunk múlott, hogy szinte semmit sem árultak el róla. „Legyen elég annyi, hogy jó lesz”, mondták.

 

'A korábbi kvázi-kétpárti szerkezet összeomlott' - Blog

Vége a választás első fordulójának, rengeteg dolog történt: végignézhettünk például egy döbbenetes választási bizottsági szerencsétlenkedést – írja blogjában Török Gábor. Friss posztjában a politológus röviden elemzi a választási eredményeket.

A 2010-es választás a magyar pártrendszer jelentős változását hozta: a korábbi kvázi-kétpárti szerkezet megrengett, és össze is omlott - írja legfrissebb blogbejegyzésében Török Gábor. Az elemző megjegyzi: a Fidesz-KDNP az 1990 utáni választások legnagyobb szavazatarányával nyert, az ellenzéki oldalon két középpárt és egy meglepően erős kis párt keletkezett. „Három (1990, 1994, 2006) korábbi voksoláshoz hasonló, de 1998 után a második legalacsonyabb - a várakozásoknál azonban valamivel magasabb - első fordulós választási részvétel (64,3%) mellett egy 2+2+2 modell érvényesült: két régi és két új párt került a parlamentbe, s kikerült onnan két, húsz éve a törvényhozásban politizáló erő. A négy évvel ezelőtti választáshoz képest egyedül a a 400 ezer új szavazót szerző Fidesz ért el hasonló eredményt, az MSZP 1 millió 350 ezer szavazatot vesztett, a Jobbik (a MIÉP nélkül) 700 ezret nyert, az LMP pedig nulláról indulva 380 ezer szavazóval jelent meg. Miközben 2002 után a 2006-os választás szinte minimális változást hozott, most a választói illékonyság az egekbe emelkedett" - véli a politológus.

Mint török Gábor írja: a választás három nagy kérdése közül kettőre választ kaptunk: az MSZP megelőzte a Jobbikot, az LMP bekerült, az MDF nem. „A harmadik kérdés, a kétharmad ügyében is alapvetően helyesnek bizonyult a prognózis: valahol a határon lehet a végeredmény" - jegyzi meg az elemző.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.