Minden megoldatlan eset felbujtója?
Belügyi forrásaink szerint egyik nyomozásban sem kerültek elő még olyan bizonyítékok, amelyek ezt indokolnák, amelyek például azt bizonyítanák – miképpen azt még a gyanúsítottak környezetében is sokan tudni vélik –, hogy Vizoviczki kezelte, fektette be vagy mosta tisztára Portik Tamás és egykori üzlettársai illegális olajügyekből származó milliárd jait. Mindezt megerősítette a Központi Nyomozó Főügyészség is, mint elmondták: Vizoviczki és érdekeltségeinek mindenre kiterjedő átvilágítása során nem találtak olyan okot, ami a két eljárás egyesítését indokolná és szükségessé tenné.
Bár a rendőrség ígéretéhez híven nem nyilatkozik a ma már csak „Portik-csoportként” emlegetett, az elmúlt másfél évtized megoldatlan bűncselekményeinek felderítésére létrehozott különleges egység munkájáról, kiszivárgott hírek szerint azonban több olyan bűntényt is vizsgálnak, amelyhez – a hatóságok szerint a rendelkezésükre álló adatok alapján – köze lehet Portik Tamásnak. Portik védője, Bánáti Kristóf érdeklődésünkre meg is jegyezte, túlzásnak tartja, hogy lassan már minden, a rendszerváltozás óta felderítetlen gyilkossággal védencét akarják meggyanúsítani.
Ilyen a Fenyő János médiavállalkozó meggyilkolása, az egykor egy a hazai prostitúcióról szóló dokumentumfilmben is szerephez jutott lányfuttató Cinóber utcai kivégzése, Döcher György és bolgár testőrének lelövetése Döcher saját XV. kerületi kocsmájában, valamint egy tárnoki család három tagjának rejtélyes eltűnése. A folytonosan adóssággal küszködő, őrző-védő céget vezető Radics Attila, élettársa és hároméves kislányuk még 2002 januárjában tűntek el. A rendőrség három lőszerhüvelyt és az akkori közlések szerint kis mennyiségű, a mai tájékoztatás szerint „vödörnyi” vért talált a házukban.
Radicsot hivatalosan meg nem erősített értesüléseink szerint a rendőrség egyértelműen „Portik embereként” tartotta számon, noha eltűnésekor és azt megelőzően sem tartozott a fővárosi, Pest megyei alvilág, éjszakai élet befolyásos alakjai közé, de még csak a „katonák” sorában sem volt neve. Forrásaink szerint árulkodó jel az ügyben, hogy Portik semmit nem tett a köréhez tartozó férfi és családja elrablóinak, illetve gyilkosainak felkutatására, bosszút sem állt miatta, de – tették hozzá konkrétumok említése nélkül – ezenfelül is több minden utal még az érintettségére az ügyben.
Közben egyre hangosabban tiltakoznak a két, kiemelt figyelemmel övezett ügyben érintett ügyvédek, amiért védenceiket szétszórták a hatóságok az ország legtávolabbi fegyintézeteibe. Többek szerint a hatóságok egyértelmű elfogultságára utal és törvényességi szempontból is aggályos, hogy egy Budapesten folyó eljárásban letartóztatott gyanúsítottat 100-200 kilométerre vagy még távolabb helyeznek el, megnehezítve, egyes esetekben teljesen ellehetetlenítve a kapcsolattartását szeretteivel és bizonyos mértékig a védőivel is.
Több ügyvéd is panaszt jelentett be az eljárás miatt az ügyészségen, bár nem igazán bíznak a döntés megváltoztatásában. Szerintük nyilvánvaló, mi történik: a nyomozó hatóság ügyészségi és bírósági asszisztenciával igyekszik megnehezíteni a dolgukat. Azt például, hogy a védőkön keresztül egyeztessenek a gyanúsítottak, vagy összehangolják vallomásaikat, védekezési taktikáikat, stratégiáikat. A bosszankodó ügyvédek szerint azonban nevetséges a próbálkozás: azzal, hogy szétszórják a gyanúsítottakat az országban, csak az ügyvédek kiadásait növelik. Ezenkívül pazarolják az adófizetők pénzét, mert a gyanúsítottakat akkor is száz kilométerekről kell a fővárosba szállítani, amikor a hatóság akarja folytatólagosan kihallgatni őket.