Kellett a hitel
Több bank több termékét is „versenyeztették”. A Szécheny Kártyáról olyan ismerőseiktől hallottak, akik mikrovállalkozásban immár évek óta használják ezt a fajta forrásbevonási lehetőséget. A banki kölcsönöket az zárta ki, hogy bár a számlavezető hitelintézetnél évek óta fut a cég számlája, a kölcsön mögé mégis ingatlanfedezetet kellett volna tenni.
A regisztráló irodában már az egyeztetések elején világossá vált, hogy erre nincs szükség a Széchenyi Kártya ese tében. Az elbírálás után meglehetősen gyorsan elintézték az adminisztrációt, akárcsak az igényelt tízmillió forint folyósítását. „Alig egy hónapig tartott az egész folyamat, ami ebben a forrás szegény környezetben igen kedvező – mondta az igazgató. –A rendszer egyszerűsége miatt választottuk ezt a megoldást.”
Abban nincs semmi rendkívüli, hogy a bank szeret utánajárni annak, hogy mit is kezd a cég a pénzével. Most negyedévente tartanak vizsgálatot a Hydropoolnál. Az eredményeket is hozni kell, ami a kölcsönnek köszönhetően sikerül is, miután a cég idei árbevétele – a mostani adatok alapján – 20-30 százalékkal meghaladja majd a tavalyit. „A hitel jelenti a növekedési tervek elérésének kulcsát” – hangoztatta Veszprémi Balázs. A fogalmazott masszázsmedencék ugyanis nagy értékű termékek, s ahhoz, hogy hatékonyan szállítani lehessen őket, jó logisztikai környezet kialakítására van szükség, ehhez pedig tőke kell. A májusban bevont forrás lényegében erre megy el, így javítva a cég hatékonyságát.
A forrást biztosító bank a felvett összeg többszörösét is hajlandó lett volna rendelkezésre bocsátani, de ahogy négy főt foglalkoztató cégnél elmondták: azt a minimális összeget próbálták kikalkulálni, amely a jelenlegi környezetben a legnagyobb előrelépést biztosítja, úgy, hogy közben a vállalkozás terhei ne növekedjenek nyugtalanító mértékben.