Miért jó ugrókötelezni?
Néhány baráti tanács: jelentős túlsúlylyal soha, mezítláb soha, betonon soha, zokniban vagy harisnyában parkettán soha, teli gyomorral soha, túl rövid kötéllel soha. Ha hosszú a kötél, azt meg kell csomózni a fogantyúnál.
Fogja meg a két kötélvéget, egyik lábát tegye a rá a hajtási hurokra, most hajlítsa derékszögbe az alkarját – ha kifeszül a kötél, éppen jó a hossza. A kötelet csuklóból kell hajtani, könyökből soha. Edzés előtt be kell melegíteni a csuklót, a térdet és a derékízületet, no meg a bokát is.
Jó eredményt lehet elérni naplózással, de nem szabad elvetni a sulykot. Első nap maximum két percig érdemes ugrálni, még akkor is, ha az internetről letölthető edzéstervek 20 (húsz!) percet ajánlanak kezdésképpen.
Ha egy hónapig mindennap előveszi az ugrókötelét, és igyekszik legalább háromnaponta egy kicsit emelni az adagon, garantált a sikerélmény. Nem fogja megutálni, nem teszi tönkre az izületeit, és nem lesz lelkiismeretfurdalása, hogy megint a tévé elő tt áll. Ugyanis ott lehet a legjobban ugrálni.