A hallgatók nem huszonévesek
- Kollégáinkkal figyeljük a munkaerőpiacot, és tapasztalataink, illetve a nemzetközi trendek alapján igyekszünk kitalálni, milyen speciális képzettséggel rendelkező szakemberekre lesz szükség a következő években. Egy-egy kurzus tananyagának, illetve segédleteinek öszszeállítása, az akkreditáció másfél-két évbe telik - magyarázza Gáspár Péter Pál, a KTI igazgatója.
Jövő februárban a többi között energiagazdálkodási szak indul: a résztvevők a közgazdasági és gazdálkodási alapozó tárgyak mellett az energiaszektor piacszerkezetével, a liberalizációval járó változásokkal, az állami szabályozással, számviteli, jogi és környezetvédelmi előírásokkal foglalkozó blokkokat hallgathatnak. A kurzus oktatói között a Gazdasági Versenyhivatal és a Magyar Energia Hivatal szakemberei is szerepelnek. A szakra október végéig lehet jelentkezni, a csoport harmincas létszámmal indul.
- Az elmúlt időszakban egyre többen érdeklődtek ilyen jellegű továbbképzés után. Az energiagazdálkodás műszaki, technikai oldala jól kidolgozott, az ágazat gazdasági oldalát illetően nem csak Magyarországon, Közép- és Dél-Kelet-Európában is hiányzik a megfelelő színvonalú felnőttképzés. A KTI hosszú távon jó helyzetbe hozhatja magát. Bár még nem tervezzük, tanáraink készek arra, hogy az órákat angolul tartsák, azaz nyithassunk a nemzetközi publikum felé - tette hozzá Gáspár Péter Pál.
Az energiagazdálkodásin kívül 28 szak indul februárban, köztük egészségügyi menedzser, fővállalkozó, felszámoló és vagyonfelügyeleti, ingatlangazdálkodási, valamint kultúra-gazdaságtan kurzus. A négy féléves, másoddiplomás képzések szemeszterenként 250-320 ezer forintba kerülnek. - Hallgatóink jellemzően nem huszonévesek, hanem olyan, nagy tapasztalattal rendelkező szakemberek, akik saját területükön a legjobbak szeretnének lenni. Bár az esetek több mint felében a cégek fizetik be a tandíjat, a résztvevőket az egyéni karriervágy hajtja, ezért a válság ellenére nem csökken a jelentkezők száma - állítja Gáspár Péter Pál.
A KTI oktatói gárdájához olyan neves professzorok, az üzleti életben sikeres szakemberek tartoznak, mint Bod Péter Ákos, a jegybank egykori elnöke, Kaderják Péter, a Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont vezetője, vagy Wimmer Ágnes, a Corvinus Egyetem Vállalat-gazdaságtani Intézete döntéselméleti tanszékének docense. A központban tanfolyamok is indulnak: választható például direktmarketing, biztosításközvetítés, de reklám- és PR-ismereteket, esélyegyenlőségi vagy adatbázis-lekérdezési tudnivalókat is lehet tanulni.