Jót tesz a laptop a magánéletnek
A világ egyik vezető munkaerő-közvetítő és -kölcsönző cége, a Kelly Services százezer - köztük több mint ötezer magyar - dolgozó véleményét gyűjtötte össze 34 országban. A felmérés tanúsága szerint a válaszadók 78 százaléka pozitívan értékeli, hogy lehetősége van a munkahelyén kívül dolgozni úgy, hogy közben folyamatosan kapcsolatban tud maradni kollégáival - még akkor is, ha ötödük azt mondta, így hosszabb a munkanap, mint korábban. Ezt leginkább az X-generációhoz tartozó, azaz a 30 és 47 év közötti férfiak vélik így.
- A munkaidő növekedéséből eredő hátrányt jórészt ellensúlyozza a virtuális feladatvégzés kínálta nagyobb szabadság és rugalmasság - állítja Jónás Anikó, a Kelly Services ügyvezető igazgatója.
A megkérdezettek 92 százaléka számára vonzó az otthoni vagy távmunka lehetősége, elsősorban az X-generációhoz tartozók lelkesednek ezekért a hagyományostól eltérő foglalkoztatási formákért. A munka és a magánélet jelenlegi egyensúlyával az Y-generáció, azaz a 18-29 éves korosztály tagjai a legelégedettebbek, legkevésbé pedig a 48-65 évesek.
Jónás Anikó úgy véli: nem sok változás történt mostanában, ami nagyobb hatást gyakorolt volna a munka iránti elkötelezettségre és a személyes produktivitásra, mint az információtechnológia fejlődése. Hozzáteszi: ahogy ez egyre inkább a dolgozók életének részévé válik, fokozatosan elmosódik a munka és a magánélet közötti határvonal. Azok, akik kihasználják a fejlődés nyújtotta lehetőségeket minden bizonnyal könnyebben teremtik meg maguknak az ideális munkahelyet.