hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“eu-energiastratégia”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
EU
Lázár lebukott: Brüsszel a lakosságnak szánta a pénzt, nem a kormánynak
Az Orbán-kormány meghazudtolásaként is értelmezhető választ küldött az Európai Bizottság egy magyar képviselő írásbeli kérdésére. Az írásba adott bizottsági álláspont szerint a magyar állam a kormányzati állításokkal szemben kifejezetten a lakások energiahatékonysági korszerűsítésére kért és kapott uniós forrásokat, és a pénzből legalább 50 ezer otthon korszerűsítését kell elvégezni.
Hargitai Miklós
2016. január 27.
Belföld
EU
Villamos energiában jók vagyunk, de a gázban még erősödni kell
MTI
2015. június 16.
Külföld
Hétvége
Páneurópai rezsiharc
Kísértet járja be Európát. A rezsicsökkentés kísértete. Nagy-Britanniától Németországon át Magyarországig és Bulgáriáig árbefagyasztásról, árcsökkentésről és a gonosz multik profitéhségéről szólnak a frappáns szlogenek.
Inotai Edit
2013. november 17.
Külföld
Európai Bizottság
EU: végtelen vita a keleti végekről és a nem létező pénzről
Keveslik az uniós miniszterek a Bizottság által javasolt keretet az energiahálózatok összekötésére és fejlesztésére, de közben éles vita tárgya, vajon létezik-e egyáltalán az az ötmilliárd euró, amelynek szétosztására a végrehajtó testület már előterjesztette elképzeléseit.
2009. február 23.
Külföld
EU
Európa és az árrobbanás
Az Európai Unió egyelőre csak szép szavakkal válaszol a kőolajár-robbanásra, pedig emiatt nemcsak a gazdasági növekedés lassul le, hanem az európai integráció presztízse is tovább csökken.
2008. július 16.
Archívum
eu-energiastratégia
Az EU energiatakarékossági mozgalmat kíván elindítani
A francia EU-elnökség szándéka, hogy szülessen az energiatakarékosság tudatosítására egy szimbolikus jelleggel bíró irányelv vagy program, amely előírja, hogy a tagországokban tömegesen és rövid időn belül az energiatakarékos villanyizzókat használják a háztartások, s ezek jelentős részét állami támogatás mellett - mondta Szabó Pál közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter.
2008. július 04.
Archívum
eu-energiastratégia
A Robin Hood-adót több száz cég fizetné
Magyarországon is érdemes foglalkozni az úgynevezett Robin Hood-adó bevezetésével, amely az energiaiipari cégek irreálisan magas energiaárakból származó extraprofitját adóztatná meg - jelentette be Veres János.
2008. június 20.
Archívum
EU-csúcsok
Gyurcsány: keresik a megoldást a drámai áremelkedés hatásainak enyhítésére
Nem akadályozza meg az Európai Unió tagországait Brüsszel abban, ha az energiacégek megnövekedett profitjára kiszabott, sajtónyelven úgynevezett Robin Hood-adót vezetnek be, vagy csökkentik bizonyos termékek jövedéki adóját, hogy mérsékeljék a növekvő olajárak okozta hatásokat - jelentette be José Manuel Durao Barroso, az Európai Bizottság elnöke péntek hajnalban, a tagországok állam- és kormányfőinek brüsszeli találkozóján tartott sajtótájékoztatón.
2008. június 20.
Archívum
EU-bõvítés
Az EU-bővítés megszenvedheti az ír nemet
Nem ússzák meg a kármentést az uniós állam-, és kormányfők a brüsszeli csúcson. Nincs konszenzus ütemterv felújításáról az ír “nem” nyomán, s arról sem, hogy az elszántabbak kapcsoljanak nagyobb sebességre. Dublinnak még idő kell.
Szőcs László
2008. június 19.
Archívum
Gyurcsány Ferenc
A kormánynak közbe kell lépnie
Gyurcsány Ferenc szerint a kormány nem maradhat tétlen az elszabaduló energiaárak láttán. Magyarországon újra kell gondolni a költségvetés bizonyos részeit, a szociálisan rászorulók számára pedig a korábbiaknál nagyobb és célzottabb támogatást kell adni.
2008. június 19.
Archívum
eu-energiastratégia
Újabb liberalizációs döntés az energiaszektorban
Megállapodtak az Európai Unió tagországainak energiaügyekkel foglalkozó miniszterei Luxembourgban a termelés és elosztás szétválasztásában a gáz- és áramágazatban, és ezzel tovább fokozódik a piac szabadsága - jelentette be az Európai Bizottság.
2008. június 06.
Archívum
Mol
Stratégiai protekcionizmus
A hidegháború lezárultával sokan a történelem végét vizionálták, s még többen álmodtak a nemzeti határok elpárolgásáról. De a protekcionizmus még csaknem húsz év után is virágzik. A stratégiai vállalatokat senki sem adja szívesen külföldi kézbe.
2007. október 12.
Archívum
energialobbi
Az EU szétdarabolná az energiaóriásokat
Több kulcstagállam is ellenzi a termelés és az elosztás szétválasztásának uniós tervét. A franciák visszahozzák az aranyrészvényt a Suez GDF fúzióval. A Gazprom is szót kér. Brüsszel most kiskaput nyitott a teljes szétválasztás kikerülésére, hogy ne küldjék vissza postafordultával az energiacsomagját.
2007. szeptember 19.
Archívum
Orosz nagyhatalmi törekvés
Az EU csillapítaná az orosz étvágyat
Csaknem nyíltan a Gazprom európai ambíciói ellen irányul az a tervezet, amelyet a jövő héten fogadhat el Brüsszel. A huszonhetek a márciusi elnökválasztásig nem látnak áttörési lehetőséget a kétoldalú kapcsolatokban.
Szőcs László
2007. szeptember 10.
Archívum
eu-energiastratégia
Egyre nagyobb a háztartások energiafogyasztása
2007. július 13.
Archívum
Azerbajdzsán
Baku nyomná Európának a gázt
Azerbajdzsán érdekelt abban, hogy saját és a Kaszpi-tenger keleti részének földgázkincse egy Törökországon keresztül húzódó déli vezetéken keresztül, megbízható módon eljusson az európai piacokra. Baku szeretne tulajdonrészhez jutni ebben a beruházásban, amelynek lényege nem abban van, hogy éppen Nabuccónak hívják - mondta bakui megbeszélései után lapunknak Göncz Kinga külügyminiszter, akit fogadott Ilham Aliyev államfő és Artur Rasizadeh miniszterelnök is.
Dési András
2007. május 19.
Archívum
eu-energiastratégia
Fidesz-MSZP vita az Európai Parlamentben a gázvezetékekről
Különös aggodalomra ad okot Gyurcsány Ferenc magyar miniszterelnök nyilatkozata, amelyben kijelentette: „a Nabucco egy álom, és nekünk nem álmokra van szükségünk” - érvelt Gyürk András (Fidesz) az Európai Parlament hétfői, strasbourgi ülésén.
2007. április 23.
Archívum
Orbán Viktor
Orbán: Semmilyen erőközpontnak nem szabad felajánlkozni
Európai és magyar érdek, hogy az EU mind a négy nagyobb energiabeszerzési forrást bekapcsolja a saját gazdasági életébe. Három ezek közül már elérhető, a közép-ázsiai terület van hátra – fejtette ki Orbán Viktor csütörtökön, Brüsszelben.
Szőcs László
2007. április 13.
Archívum
gazprom
Más tagállamok is kacsingatnak az orosz energiára
A németek és a belgák is Moszkvára, a Gazpromra építenek, miközben Brüsszel “egyetlen hangon” szeretne végre megszólalni.
2007. március 21.
Archívum
eu-energiastratégia
EU-alku a megújuló energiáról
Az Európai Bizottság elnöke történelminek, a magyar kormányfő mérföldkőnek nevezte, hogy az EU megállapodott a megújuló energiaforrások növeléséről. Igaz, tagállamokra lebontott kötelezettség nélkül. A környezetvédők nem ujjonganak.
Szőcs László
2007. március 10.
Archívum
1
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól