hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“orosz külpol”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
EU-külpol
Lavrov új kollektív biztonsági rendszert akar kialakítani
Fegyverembargó bevezetését sürgeti az orosz külügyminiszter Grúzia ellen. Szergej Lavrov tegnap elmondott beszéde szerint erre eddig van szükség, amíg egy új hatalom nem változtatja Grúziát "normális országgá". Az orosz külügyminiszter elmondta: Moszkva mindent megtesz annak érdekében, hogy felelősségre vonja a vétkeseket - tehát az augusztus 8-án Dél-Oszétiában megkezdett grúz hadműveletek értelmi szerzőit - és biztosítani fogja, hogy a jövőben hasonló akció ne fordulhasson elő.
2008. szeptember 02.
Archívum
EU-külpol
Európa talpon
Alig hinném, hogy az orosz fenyegetések riasztották el az Európai Uniót Oroszország megbüntetésétől; sokkal inkább az, hogy ilyen lépés, lépések mögé a szövetség képtelen lett volna konszenzust tenni. Az "atlantisták" - azok a tagországok, amelyek az EU-n belül az amerikai vonalat viszik vagy amelyeknek Grúziától független okok miatt van konfliktusuk Moszkvával - kicsi kisebbségben voltak és vannak azokkal szemben, amelyek - élükön Franciaországgal és Németországgal - óvakodnának minden durva lépéstől.
2008. szeptember 02.
Archívum
EU-külpol
Az EU elítéli Moszkvát, segíti Grúziát
Aggodalom, elítélés, Grúzia támogatása, a kölcsönös függés jegyében készség az orosz kapcsolatok fejlesztésére - de feltételekkel. Ebben a szellemben zárult a tegnapi rendkívüli EU-csúcs, amelyet a francia elnökség a grúz válság nyomán hívott össze. A grúziai orosz katonai és diplomáciai lépések elítélésében egységes, de a következményeket, a válaszlépéseket illetően már megosztottabbnak látszó Európai Unió tegnap csúcsszinten viszonylag gyorsan egyezségre jutott a Moszkvának szánt üzenet illetően. - Jó úton járunk - mondta a találkozó után Nicolas Sarkozy francia államfő, az unió soros elnöke.
Blahó Miklós
2008. szeptember 02.
Archívum
metazin
Koszovó, Dél-Oszétia, Csecsenföld
Az orosz miniszterelnök szerint, ha Koszovó függetlenné válhatott, akkor Abházia és Dél-Oszétia is elszakadhat Grúziától. De vajon mi lesz akkor Csecsenfölddel?
2008. szeptember 01.
Archívum
Kína
A hatpontos terv mögé sorakoznak fel az uniós országok
A grúziai konfliktus propagandaháborúvá alakult át Brüsszelben, ahol az orosz és a grúz diplomácia is megpróbálta meggyőzni az uniós fórumokat a maga igazáról a mai csúcs előtt. Tegnap már nemhogy az Oroszország elleni szankciókról nem esett szó, de a tagállamok egy része jelezte: nem tudja, ki kezdte a harci cselekményeket.
Blahó Miklós
2008. szeptember 01.
Archívum
EU-külpol
Moszkva nem tart európai szankcióktól Abházia és Dél-Oszétia egyoldalú elismeréséért
Bár a hivatalosan Grúziához tartozó területek függetlenségét az EU tagjai elutasítják - de egyelőre még a Független Államok Közösségének országai sem álltak a Kreml döntése mellett - nem várható, hogy az EU hétfői rendkívüli ülésén Oroszország gazdasági elszigetelése felé tenne lépéseket. Ennek egyik jele, hogy az EU-ülésre nem kapott meghívót a grúz elnök. (Bár Mihail Szaakasvili, korábban úgy nyilatkozott, hogy azért nem jelenik meg, mert félő, hogy Oroszország ellehetetlenítené hazatérését.)
2008. szeptember 01.
Archívum
EU-külpol
Szankciók helyett EU-nyilatkozat?
Az óvatos francia, német és olasz megközelítés miatt nem dönt Oroszország elleni szankciókról a hétfői EU-csúcs. Inkább a "kölcsönös függés" jegyében áttekinti a kapcsolatokat, amelyek nem mehetnek úgy tovább, mintha mi sem történt volna.
Blahó Miklós
2008. augusztus 31.
Archívum
EU-külpol
Putyin: Oroszország nem korlátozza Európába irányuló gáz- és olajszállításait
Német- lengyel egyeztetés az EU-csúcs előtt: Grúzia területi épségén a hangsúly. Putyin "józan álláspontot" vár a rendkívüli EU-csúcstól. Oroszország nem sarcolhatja meg a Nyugatot - írta a brit miniszterelnök egy vasárnap megjelenő újságcikkben. Gordon Brown: Európa nem kerülhet Moszkva "energiabéklyójába". Grúzia kilép az abház háborút lezáró tűzszüneti megállapodásból.
2008. augusztus 31.
Archívum
orosz külpol
Az oroszok ideiglenes tartózkodása tartós Grúziában
Goritól északra az orosz katonaság átszabja a korábbi (addig nem vitatott) határokat.
Munkatársunktól
2008. augusztus 30.
Archívum
USA külpol
Brit értesülés: Moszkva beveti az olajfegyvert?
2008. augusztus 29.
Archívum
EU-külpol
Az USA nem nyújt katonai segítséget
Oroszország visszatartására a legjobb eszköz, ha Ukrajna és Grúzia a NATO tagjai lesznek, amilyen gyorsan csak lehet - mondta tegnap magyar újságíróknak Matthew Bryza, az Egyesült Államok budapesti nagykövetségén rendezett videokonferencián. Az amerikai külügyminisztérium Közép-Ázsiával és energetikai kérdésekkel foglalkozó helyettes államtitkára ugyanakkor hozzátette: természetesen ennek a két országnak is teljesítenie kell a csatlakozás feltételeit. Igaz, arról sem szabad megfeledkezni, hogy az atlanti szövetség tagországai úgy dönthetnek, megváltoztatják a csatlakozás kritériumait.
Kőműves Anita
2008. augusztus 29.
Archívum
Kína
Kína sem áll ki Moszkva mellett
Nem szerzett támogatókat Oroszország a Sanghaji Együttműködési Szervezet (SCO) csütörtökön megnyitott ülésén, miután Kína sem ismerte el a Grúziától elszakadást követelő Dél-Oszétiát és Abháziát.
2008. augusztus 29.
Archívum
metazin
Oroszország, a Kaukázus bírája
Oroszország nem bízhat a Nyugat jóindulatában, magának kell gondoskodnia biztonságáról. Már csak ezért is be kell fogadnia az orosz szövetségi államba a Grúziából kiszakadó Dél-Oszétiát és Abháziát.
2008. augusztus 28.
Archívum
NATO
"A Föld egyhatoda a miénk"
"Most már jobban tisztel minket a világ!", "Megmutattuk, hogy határozottan kiállunk az érdekeinkért!", "Az eddig térden álló Oroszország talpra állt". Nemcsak politikusok és csekély kivételtől eltekintve a sajtó, de az orosz társadalom jelentős része is így értékeli a helyzetet, miután Moszkva fegyveresen beavatkozott a grúz hadsereg dél-oszétiai hadműveletével szemben, majd hivatalosan is elismerte a dél-kaukázusi országtól elszakadást követelő Abháziát és Dél-Oszétiát.
2008. augusztus 28.
Archívum
NATO
Abházia és Dél-Oszétia önrendelkezése - tény
A rettenetes emberi tragédia ráirányította a világ figyelmét a kaukázusi régióra, az ott élő népek sorsára. Az Európa Tanács emberi jogi biztosa, Thomas Hammarberg, miután megismerkedett a lerombolt Chinvali rémes valóságával, kifakadt: "Ez az emberiség, az emberi jogok meggyalázása." Oroszország olyan lépéseket tett katonailag, politikailag, majd jogilag is, amelyek garantálják az ott élő emberek biztonságát.
2008. augusztus 28.
Archívum
orosz külpol
Katonailag is segít a Kreml
Oroszország katonailag is garantálja Dél-Oszétia és Abházia szuverenitását, ez a minap aláírt barátsági és segítségnyújtási egyezményből adódik - mondta tegnapi budapesti sajtóértekezletén Igor Szavolszkij orosz nagykövet. Noha a NATO-val befejezték a kapcsolattartást, reményét fejezte ki, hogy a nyugati országokkal való együttműködés folytatódik. Moszkva nem retten meg a fenyegetéstől, de nyitott a tárgyalások irányában - közölte, emlékeztetve arra, hogy sokan új hidegháborúról beszélnek.
Munkatársunktól
2008. augusztus 28.
Archívum
Szerbia
Megmondtuk, veszélyes a koszovói döntés
Koszovó elismerésére reagálni kellett, de a válaszlépéseket sohasem terveztük véglegesnek - mondta lapunknak Szerbia új budapesti nagykövete, akinek februárban kellett volna elfoglalnia posztját, de a pristinai lépést követő magyar állásfoglalás miatt csak tíz napja érkezett meg hazánkba. Dejan Sahovics nem tagadja, hogy a dél-szerbiai tartomány egyoldalú elszakadásának magyar elismerése nagy csalódás volt, és különösen szerencsétlen, hogy Belgrád két másik szomszédjával közösen történt meg. Mintha egyszerre három haver ütne meg - írja le az érzést.
Gergely Márton
2008. augusztus 28.
Archívum
EU-külpol
Steinmeier a dél-oszétiai jogsértésekről: ki kell vizsgálni az oroszok bizonyítékait
2008. augusztus 28.
Archívum
EU-külpol
A Nyugat nem akarja elszigetelni Moszkvát
A grúz hatóságok minimális szintre csökkentik a kaukázusi ország diplomáciai kapcsolatait Oroszországgal amiatt, hogy az utóbbi független államként ismert el két szakadár grúziai régiót. Eka Tkeselasvili külügyminiszter bejelentette, hogy mindössze két diplomatát hagynak meg a moszkvai érdekképviseleten. - Nagykövet nem lesz - mondta.
2008. augusztus 28.
Archívum
Orosz nagyhatalmi törekvés
A hálátlan Nyugatra neheztelnek az oroszok
A mostani konfliktus arra jó, hogy a felek tisztán lássanak, és senki sem tehet úgy, mintha felhőtlen lenne Oroszország és a Nyugat viszonya - vélte tegnap Dmitrij Rogozin. A múlt héten működését felfüggesztő NATO-Oroszország tanács orosz főtárgyalójának szavai jól tükrözik az egyre általánosabb - és a megregulázott sajtó által felerősített - véleményt, amely szerint Oroszország joggal érzi magát sértődöttnek és becsapottnak, ha arra gondol, hogyan alakult kapcsolata a Nyugattal a Szovjetunió megszűnése óta eltelt 17 évben.
2008. augusztus 27.
Archívum
4
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól