hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“EU-külpol”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Kuba
Kuba tiltakozik uniós diplomaták gesztusa miatt
A kubai külügyminisztérium pénteken kifogásolta, hogy az Európai Unió öt tagországának diplomatái előző nap felkeresték egy letartóztatott ellenzékinek a családját.
Munkatársunktól
2009. augusztus 29.
Külföld
EU-külpol
Az EU svéd elnöksége tiltakozik Izraelnél a palesztinok kilakoltatása miatt
Az Európai Unió soros svéd elnöksége tiltakozott Izraelnél amiatt, hogy Kelet-Jeruzsálemben két palesztin családot kilakoltattak zsidó telepesek lakhatásának megoldása érdekében.
2009. augusztus 04.
Külföld
EU-külpol
EU-pénzből adnak palesztin fizetéseket
Nem titok: az EU nem a legerősebb játékos a közel-keleti békefolyamatban, mégis nélkülözhetetlen szereplő, főként a palesztinok számára. Úgy tűnik, Izrael sem bánná, ha Európa nagyobb szerepet vállalna - főleg most, hogy a zsidó állammal szemben határozottabban fellépő Barack Obama a Fehér Ház lakója.
Zalán Eszter
2009. július 20.
Külföld
EU-külpol
Az intézményi ügyek kötik le az EU figyelmét
A huszonhetek külügyminiszterei a csütörtökön kezdődő csúcsot készítették elő, ám maguk nem foglalkoztak személyi kérdésekkel. Sikerült viszont világosabbá tenni, hogyan adják meg a garanciákat az íreknek, elkerülendő a Lisszaboni Szerződés újabb ratifikációját.
2009. június 15.
Külföld
Kína
EU-Kína: a 11. menet
A cseh államfő, Václav Klaus elnökletével ma tartja meg az Európai Unió Prágában a decemberben elhalasztott csúcstalálkozóját Kínával. Egy brüsszeli konferencián szakértők rámutattak: az EU aktívabb Kínát, Peking erősebb uniót szeretne látni a jövőben.
2009. május 20.
Külföld
EU-külpol
Moszkva a biztonságról, az EU másról is tárgyalna
Az uniós külügyminiszterek hétfőn véglegesítették álláspontjukat az Európai Unió és Oroszország habarovszki csúcstalálkozója előtt, ám a nyilatkozatok továbbra is arra utalnak, hogy Moszkva a biztonsági kérdésekre összepontosítana, míg Brüsszel és Prága inkább sok egyéb kérdésről beszélgetne.
2009. május 18.
Külföld
Fehéroroszország
Lukasenko prágai meghívást vett át
Karel Schwarzenberg, a soros uniós elnökséget betöltő Csehország ügyvezető külügyminisztere pénteken Minszkben hivatalos meghívót nyújtott át Alekszandr Lukasenko fehérorosz elnöknek a május 7-ére tervezett prágai EU-csúcsra, amelyen meghirdetik a Keleti partnerség-programot - jelentették be Prágában.
2009. április 17.
Külföld
Izrael
FTD: erőteljes lehűlés az EU és Izrael között
Erőteljes lehűlés fenyeget Izrael és az Európai Unió viszonyában, amennyiben az új izraeli kormány nem kötelezi el magát a palesztinokkal való békefolyamat mellett - közölték a Financial Times Deutschland című lappal több uniós tagállam külügyminisztere.
2009. március 27.
Külföld
EU-külpol
Az EU felújítja a tárgyalásokat Oroszországgal
Az Európai Unió felújítja december elején a partnerségi keretegyezményről szóló tárgyalásokat Oroszországgal.
2008. november 14.
Külföld
EU
Európa és Amerika: a távolodás évei
A NATO – Európa és Amerika katonapolitikai szövetsége – egyre ingatagabb lábakon áll, mert Európa és Amerika geopolitikai érdekei már nem esnek egybe.
2008. szeptember 16.
Archívum
EU-külpol
A megfigyelői misszió a brüsszeli terítéken
Az Európai Unió külügyminiszterei hétfőn Brüsszelben döntöttek arról, hogy október 1-jéig legkevesebb 200 fős polgári megfigyelő missziót küldenek Grúziába. A megfigyelők egyelőre a Dél-Oszétia és Abházia szakadár tartomány, illetve a grúz törzsterületek közti ütköző övezetben tevékenykednek majd.
Blahó Miklós
2008. szeptember 15.
Archívum
EU-külpol
Az EU-külügyminiszterek vizsgálatot tartanának a grúz-orosz konfliktusról
Nagyon sok a bizonytalanság abban a tekintetben, hogy pontosan mi történt a grúz-orosz konfliktus kirobbanásakor, ezért az Európai Unió külügyminiszterei egyetértenek abban, hogy olyan független nemzetközi vizsgálatra lenne szükség, amely kielégítő válaszokat adhatna számos kérdésre - nyilatkozta Göncz Kinga külügyminiszter a dél-franciaországi Avignonban rendezett kétnapos informális csúcstalálkozót követően.
2008. szeptember 06.
Archívum
EU-külpol
Lavrov új kollektív biztonsági rendszert akar kialakítani
Fegyverembargó bevezetését sürgeti az orosz külügyminiszter Grúzia ellen. Szergej Lavrov tegnap elmondott beszéde szerint erre eddig van szükség, amíg egy új hatalom nem változtatja Grúziát "normális országgá". Az orosz külügyminiszter elmondta: Moszkva mindent megtesz annak érdekében, hogy felelősségre vonja a vétkeseket - tehát az augusztus 8-án Dél-Oszétiában megkezdett grúz hadműveletek értelmi szerzőit - és biztosítani fogja, hogy a jövőben hasonló akció ne fordulhasson elő.
2008. szeptember 02.
Archívum
EU-külpol
Európa talpon
Alig hinném, hogy az orosz fenyegetések riasztották el az Európai Uniót Oroszország megbüntetésétől; sokkal inkább az, hogy ilyen lépés, lépések mögé a szövetség képtelen lett volna konszenzust tenni. Az "atlantisták" - azok a tagországok, amelyek az EU-n belül az amerikai vonalat viszik vagy amelyeknek Grúziától független okok miatt van konfliktusuk Moszkvával - kicsi kisebbségben voltak és vannak azokkal szemben, amelyek - élükön Franciaországgal és Németországgal - óvakodnának minden durva lépéstől.
2008. szeptember 02.
Archívum
EU-külpol
Az EU elítéli Moszkvát, segíti Grúziát
Aggodalom, elítélés, Grúzia támogatása, a kölcsönös függés jegyében készség az orosz kapcsolatok fejlesztésére - de feltételekkel. Ebben a szellemben zárult a tegnapi rendkívüli EU-csúcs, amelyet a francia elnökség a grúz válság nyomán hívott össze. A grúziai orosz katonai és diplomáciai lépések elítélésében egységes, de a következményeket, a válaszlépéseket illetően már megosztottabbnak látszó Európai Unió tegnap csúcsszinten viszonylag gyorsan egyezségre jutott a Moszkvának szánt üzenet illetően. - Jó úton járunk - mondta a találkozó után Nicolas Sarkozy francia államfő, az unió soros elnöke.
Blahó Miklós
2008. szeptember 02.
Archívum
Kína
A hatpontos terv mögé sorakoznak fel az uniós országok
A grúziai konfliktus propagandaháborúvá alakult át Brüsszelben, ahol az orosz és a grúz diplomácia is megpróbálta meggyőzni az uniós fórumokat a maga igazáról a mai csúcs előtt. Tegnap már nemhogy az Oroszország elleni szankciókról nem esett szó, de a tagállamok egy része jelezte: nem tudja, ki kezdte a harci cselekményeket.
Blahó Miklós
2008. szeptember 01.
Archívum
EU-külpol
Moszkva nem tart európai szankcióktól Abházia és Dél-Oszétia egyoldalú elismeréséért
Bár a hivatalosan Grúziához tartozó területek függetlenségét az EU tagjai elutasítják - de egyelőre még a Független Államok Közösségének országai sem álltak a Kreml döntése mellett - nem várható, hogy az EU hétfői rendkívüli ülésén Oroszország gazdasági elszigetelése felé tenne lépéseket. Ennek egyik jele, hogy az EU-ülésre nem kapott meghívót a grúz elnök. (Bár Mihail Szaakasvili, korábban úgy nyilatkozott, hogy azért nem jelenik meg, mert félő, hogy Oroszország ellehetetlenítené hazatérését.)
2008. szeptember 01.
Archívum
EU-külpol
Szankciók helyett EU-nyilatkozat?
Az óvatos francia, német és olasz megközelítés miatt nem dönt Oroszország elleni szankciókról a hétfői EU-csúcs. Inkább a "kölcsönös függés" jegyében áttekinti a kapcsolatokat, amelyek nem mehetnek úgy tovább, mintha mi sem történt volna.
Blahó Miklós
2008. augusztus 31.
Archívum
EU-külpol
Putyin: Oroszország nem korlátozza Európába irányuló gáz- és olajszállításait
Német- lengyel egyeztetés az EU-csúcs előtt: Grúzia területi épségén a hangsúly. Putyin "józan álláspontot" vár a rendkívüli EU-csúcstól. Oroszország nem sarcolhatja meg a Nyugatot - írta a brit miniszterelnök egy vasárnap megjelenő újságcikkben. Gordon Brown: Európa nem kerülhet Moszkva "energiabéklyójába". Grúzia kilép az abház háborút lezáró tűzszüneti megállapodásból.
2008. augusztus 31.
Archívum
EU-külpol
Az USA nem nyújt katonai segítséget
Oroszország visszatartására a legjobb eszköz, ha Ukrajna és Grúzia a NATO tagjai lesznek, amilyen gyorsan csak lehet - mondta tegnap magyar újságíróknak Matthew Bryza, az Egyesült Államok budapesti nagykövetségén rendezett videokonferencián. Az amerikai külügyminisztérium Közép-Ázsiával és energetikai kérdésekkel foglalkozó helyettes államtitkára ugyanakkor hozzátette: természetesen ennek a két országnak is teljesítenie kell a csatlakozás feltételeit. Igaz, arról sem szabad megfeledkezni, hogy az atlanti szövetség tagországai úgy dönthetnek, megváltoztatják a csatlakozás kritériumait.
Kőműves Anita
2008. augusztus 29.
Archívum
2
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól