hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“Aczél Endre”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
határon túli magyarok
Aczél Endre: Nyalás felsőfokon
Ilyen „nyalást” is ritkán lehet látni. Különösen, hogy egy nagyon kicsi párt a kedvezményezettje.
2011. március 01.
Külföld
média
Aczél Endre: Csajok ingyér'
Nem vagyok hajlandó változtatni azon az írásban is, szóban is sokszor rögzített nézetemen, hogy a Dire Straits együttes Money for nothing (Pénz semmiért) című, éppen negyedszázados nótája a rocktörténet legjobb szövegére íródott. Vagy fordítva, de ez édesmindegy.
2011. január 19.
Kultúra
sajtószabadság
Rossz úton
Ahogy igaz, hogy Fellegi Tamás miniszter az Economist tudósítója előtt a Gyurcsánytól kölcsönzött elkúrtuk kifejezés angol megfelelőjével illette a magyar médiatörvény kormányzati kommunikációját, úgy igaz az is, hogy a támadás nem a legjobb védekezés.
2011. január 12.
Vélemény
Németország
Aczél Endre: Rossz emberek
Ez nagyon nem jó. A média- vagy szájkosártörvény miatt nemcsak Lengyelország legnagyobb, a művelt polgári középosztály által leginkább olvasott napilapja, a Gazeta Wyborcza hasonlítgatja Magyarországot Lukasenka Fehéroroszországához, hanem a luxemburgi külügyminiszter is.
2010. december 23.
Belföld
nyugdíj
Aczél Endre: Nyugdíjkényszer
Ha a magyar elektronikus média nem alacsonyítaná a honi társadalmat „kékfény” típusú információk tömegének fogyasztójává, akkor a közvélemény talán arról is értesülhetett volna, hogy az Orbán-kormány az általa gyűlölt Robert Fico volt szlovák miniszterelnök érvrendszerének pontos másával nyomja vissza a magánnyugdíjpénztár-tagokat az állami rendszerbe, de még arról is, hogy a rokonszenves Donald Tusk lengyel miniszterelnök épp a napokban döntötte el, hogy a magánnyugdíj-befizetések rovására könnyít az ottani költségvetés cudar helyzetén.
2010. november 27.
Gazdaság
USA
Észak-koreai coki
Ilyen még nem volt. Az észak-koreai tüzérség a szárazföldről pergőtüzet zúdított egy Dél-Koreához tartozó kicsiny, 1700 ember lakta szigetre, amely mindössze tíz kilométerre fekszik az északi partoktól.
2010. november 25.
Vélemény
katasztrófa
A semmi és a riasztó
Egyelőre azt tudjuk, hogy nem tudunk semmit. Két megállapítás áll szemben. Az erősebb fél (Orbán Viktor miniszterelnök és Illés Zoltán államtitkár) álláspontja szerint az iszap-katasztrófának nem természeti, hanem emberi oka van; a gyöngébb (az iszaptároló-tulajdonos) MAL azt ismételgeti, hogy nem felelős, mert az ok természeti.
2010. október 07.
Belföld
Orbán Viktor
Orbán szemináriumai
Fura képletek rajzolódnak ki Orbán Viktornak a „neoliberalizmusra” szórt ismétlődő átkaiból, amelyeket egy szónoki rítus szerint rendre az állam gazdaságszervező szerepének felmagasztalása kísér.
2010. szeptember 23.
Belföld
Aczél Endre
Szerbia békéje
Szerbia arra készült, hogy határozatban ítéltesse el az ENSZ közgyűlésével Koszovó két és fél évvel korábban kelt egyoldalú függetlenségi nyilatkozatát. Tekintettel arra, hogy az ENSZ 192 tagországa közül 122 még mindig nem ismeri el Koszovót – viszont az EU és a NATO tagjainak túlnyomó többsége igen –, elvileg megvolt a lehetősége annak, hogy a szerbek a világszervezetben újranyissák a vitát Koszovói Köztársaság státusáról.
2010. szeptember 13.
Vélemény
Lengyelország
Schmitt Pál vallása és Komorowski hite
Berlinbe, Brüsszelbe és Párizsba készül Bronislaw Komorowski, Lengyelország júniusban megválasztott köztársasági elnöke. Az ugyancsak államfővé emelt Schmitt Pál úti programjairól nem tudunk, legfeljebb annyiról, hogy jövő hónapban módja lesz találkozni a római pápával és áldását kérni tőle munkájához. Noha Komorowski múltjában és társadalmi tevékenységében finoman szólva is nagyságrendekkel több katolikus elem fedezhető fel, mint Schmittében, ő hasonló szándékról eleddig nem nyilatkozott.
2010. augusztus 18.
Külföld
parlament
Aczél Endre: A Trianon-paradoxon
Noha a törvényhozás a Nemzeti Összetartozás Napjává nyilvánította június 4-ét, semmi kétség, hogy akik a törvényjavaslatot megszavazták, Trianon-gyásznapról döntöttek, megvalósítván az új kormány szimbolikus politizálásának (kettős állampolgárság, nemzeti együttműködés rendszere) tételét.
2010. május 31.
Belföld
Lengyelország
Aczél Endre: Nincs angyal
A gyász hetében mintha angyal terítette volna szárnyait Lengyelország fölé. A politikusok jól vizsgáztak. A szmolenszki katasztrófát követő megrendülésben – minden nagy párt elveszítette pár kiválóságát – a lengyel politikában megszokott modor „szabadságra ment”.
2010. április 22.
Külföld
Nagy-Britannia
A britek is választanak
2010. április 13.
Külföld
Kína
Veszedelmes viszonyok
Ahogyan a Kína és az Egyesült Államok közötti „konfliktusmező” híreibe ütközik az ember, óhatatlanul is elfogja a déjà vu érzete. Láttunk már ilyesmit. Csak akkor a viaskodó felek egyikét nem Kínának, hanem Szovjetuniónak hívták.
2010. február 05.
Vélemény
Görögország
Görög dráma
2009. december 22.
Vélemény
EU-biztosok
Az Andor-jelenség
Bárkit jelölt volna is Bajnai Gordon - Kovács László helyére - Magyarország jövendő uniós biztosának, azt az embert a Fidesz darabokra szaggatja. Az egyiket ezért, a másikat azért, ok, de inkább ürügy mindig van. Végül is a magyar miniszterelnök választása Andor Lászlóra esett. A "kommunista bankárra", mert hogy eddig - magyar kiküldöttként - a londoni székhelyű EBRD alkalmazásában állt.
2009. november 13.
Belföld
Aczél Endre
Súlyos dilemmák
Noha a magyar politikai közbeszéd jelentős részét egyelőre Andor László EU-biztosi jelölése foglalja le, Magyarország uniós szerepével kapcsolatban nagyságrendekkel fontosabb kérdések vannak napirenden. Kevesebb mint két hónap múlva kezdetét veszi ugyanis a spanyol-belga-magyar hármas elnökség, melynek első számú érintettjei máris a nyilvánosság elé léptek azzal az igényükkel, hogy nem kívánnak másodhegedűsök lenni a csakhamar megválasztandó "főállású" elnök és külügyi biztonságpolitikai főmegbízott ("külügyminiszter") mögött.
2009. november 09.
Külföld
katolikus
Boldogok
A magyar római katolikus hívek egy részében értetlenséget, ha nem megütközést keltett, hogy miközben a pápa boldoggá avatta Meszlényi Zoltán egykori esztergomi segédpüspököt, aki az ÁVH foglyaként halt mártíromságot még 1951-ben, Mindszenty József, hajdani bíboros, hercegprímás - egy igazi történelmi személyiség - avatása tovább késlekedik.
2009. november 06.
Vélemény
Afganisztán
A nagy afgán dilemma
Elismert tény immár: az afganisztáni elnökválasztás első fordulóját elcsalták. Az ENSZ által támogatott panaszbizottság az ötmillió, leadott szavazat közül csaknem egymilliót nyilvánított érvénytelennek, ami szép teljesítmény, nem annyira a csalások kifürkészői, mint inkább a magát 55 százalékos győztesnek nyilvánító Karzai elnök részéről.
2009. október 22.
Vélemény
MSZP
Aczél Endre: Az MSZP mentsvára
Az MSZP elnöksége immár "gyakorlott kézzel" hoz különös döntéseket. Sőt rejtélyeseket is. Ilyennek gondolom azt az erősorrendet, amelyet az általa támogatásra érdemesített MSZP-s politikusok között a magyar EU-biztos személyéről csakhamar dönteni kénytelen Bajnai miniszterelnök tudomására hozott. Kovács László volt pártelnök, külügyminiszter és Brüsszelben dolgozó - egyébként újrajelölhető - biztos e listán csak a negyedik helyre került, ami kétféle módon magyarázható. Vagy sok ellensége, vagy sok barátja van a pártelnökségben és az elnökség kulisszái mögött.
2009. október 17.
Belföld
3
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól