hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“eu-válság”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Hétvége
Félkarú Európa
Mi az Európai Unió? A kérdést a kisebbik lányom szegezte nekem (lehetett vagy nyolcéves), és már nyitottam is a számat... Aztán elbizonytalanodtam. Meg akartam kímélni a szokásos okoskodástól, nem raktam fel a „második világháború óta béke van Európában” lemezt, és nem zendítettem rá a „több százmilliós egységes belső piac” kezdetű nótára sem.
Pócs Balázs
2013. november 02.
Vélemény
gazdaságpolitika - elemzés
Itt a vége
Európa története immár tíz éve a periféria országainak megállíthatatlan leszakadásáról szól. Az euró nemcsak nem bizonyult a felzárkózás eszközének, nemcsak nem védte meg a gyengébb gazdaságokat a válság viharától, hanem az övezeten kívül maradottaknál is nagyobb áldozatokra kényszerítette őket.
2012. május 19.
Vélemény
IMF
IMF: nem kell mindenáron betartani a hiánycélt!
Christine Lagarde IMF-vezérasszony szerint csak fokozatosan érdemes csökkenteni a költségvetési hiányt.
Batka Zoltán
2012. május 08.
Gazdaság
eu-válság
Athéni fejfájás
– Nem, Monsieur Hollande nem veszélyes – mondta lapunknak Janisz Emmanuilidisz, az Európai Politikaközpont szakértője az The Economist minapi címlapjára. A brit hetilap a francia szocialistáról (akkor még elnökjelöltről) mint potenciális veszélyforrásról írt, legalábbis az eurózóna válságkezelését illetően.
Zalán Eszter
2012. május 08.
Külföld
hitelválság
Irányváltást várnak
A Berlin–Párizs kapcsolat, amely az elmúlt időszakban motorja volt az Európai Uniónak, aligha bomlik fel azok után, hogy Francois Hollande nyerte a francia elnökválasztást. Annak ellenére sem, hogy Hollande Angela Merkel német kancellár ellenpontjaként helyezte el magát a politikai térképen – véli Keszeg Ádám, a Raiffeisen Bank elemzője.
Ábrahám Ambrus
2012. május 08.
Külföld
EU
Berlin már a pénzről beszélne
Tárt karokkal várjuk Francois Hollande francia államfőt Berlinben – mondta tegnap a német kancellár. Angela Merkel arca nem ragyogott az örömtől, de ezt senki nem várta. Berlin felkészült a váltásra az Élysée-palota élén, és bízik benne, hogy Hollande-dal is konstruktív együttműködést tud kialakítani. A két politikus személyesen még soha nem találkozott, telefonon is csak vasárnap este beszéltek először: a francia kampányban nem épp szívélyes hangnemben üzengettek egymásnak.
Inotai Edit
2012. május 08.
Külföld
Görögország
Majdnem mindenki Athénért a Bundestagban
A kancellár retiküljétől a versailles-i szerződésen át a szocialista paradicsomig minden szóba került a német parlament görög mentőcsomagról szóló hétfői vitáján.
Inotai Edit
2012. február 27.
Külföld
Görögország
Már az EU egysége a tét
Megnyugodtak valamelyest a piacok pénteken, miután az olasz szenátus elfogadta az új költségvetési csomagot. Ezzel megnyílik az út, hogy Mario Monti volt európai biztos alakítson szakértői kormányt.
Blahó Miklós
2011. november 12.
Külföld
eu-csúcs
Euróválság: hajnali megállapodás
A görög államadósság 160-ról 120 százalékra csökkentéséről, a bankok felé fennálló görög tartozás ötven százalékának elengedéséről és az EFSF 1000 milliárd eurós megtámogatásáról döntöttek az euróövezeti országok vezetőinek több, mint kilenc órán át tartó, hajnali négy körül véget ért találkozóján. A most meghozott intézkedésekkel és az európai bankok jövőbeni feltőkésítésével reményeik szerint sikerül kezelni a zónában kialakult adósságválságot, és visszanyerni a nemzetközi pénzügyi piacok bizalmát is.
2011. október 27.
Gazdaság
hitelválság
Sem gyors megállapodás, sem Bretton Woods II nem lesz
Nem hozunk létre új nemzetközi pénzügyi rendszert – mondta a Financial Times-nak Dominique Strauss-Kahn, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) igazgatója, aki ezzel ellentmond Nicolas Sarkozy francia elnöknek és Gordon Brown brit miniszterelnöknek, akik új Bretton Woods-i szerződést sürgetnek a pénzügyi válság enyhítésére, s a jövőbeli krízisek megelőzésére.
2008. november 09.
Gazdaság
hitelválság
Patt
Sok vigasztalót valóban nem lát az ember, ha végigpillant az Európai Unió tagországainak jelenlegi és várható növekedési adatain.
2008. augusztus 05.
Archívum
EU-alkotmány
Szakadék van az EU bürokratái és a közvélemény között
"Egyre nő a szakadék az európai stratégia és az állampolgárok rövid távú gondjai között". S ezt nem egy euroszkeptikus mondja, hanem egy meggyőződéses európai: Jean-Pierre Jouyet, az európai ügyek francia államtitkára.
2008. június 13.
Archívum
EU-alkotmány
EU-egyezség – a lengyelek nélkül?
Péntek késő estig sem született megoldás az elhúzódó brüsszeli “reformcsúcson”: noha diplomaták szerint esély volt a megegyezésre, senki nem adta magát olcsón. A lengyelek sokadszorra utasították el a német javaslatot. Gyurcsány Ferenc örült, hogy elég inget és zoknit hozott magával.
Szőcs László
2007. június 23.
Archívum
Lengyelország
A holtakat is beszámítaná Kaczynski
Bizarr beszámítási javaslattal rukkolt elő Jaroslaw Kaczynski lengyel kormányfő abban a harcban, amellyel Varsó az uniós csúcstalálkozón szavazati súlyának növekedését akarja elérni az Európai Unió döntéshozatali rendszerében.
Dési András
2007. június 22.
Archívum
Lengyelország
Négyzetgyök, te igazságos!
Sosem volt az elefántcsonttoronyba bezárkózó matematikus-típus, az Európai Uniós szavazási súlyokat szerinte igazságosabbá tevő négyzetgyökös formulával a rivaldafénybe került Werner Kirsch. Berlini tudósítónk portréja a lengyeleknek akaratlanul is "aládolgozó" német matematikusról
Dési András
2007. június 22.
Archívum
EU-vélemények
Merkel szerint széteshet az EU
Angela Merkel német kancellár, az Európai Unió soros elnöke lehetségesnek tartja, hogy az EU végül kudarcot vall, s nem tud hatékony szervezetként megmaradni - legalábbis ez az egyik lehetséges forgatókönyv, amelyet Merkel a Brüsszelben hétfőn bemutatott, rangos nemzetközi szerzőgárda által írt, az unió jövőjéről szóló könyv előszavában felvázol.
2007. március 19.
Archívum
korrupció
Tisztító szerepben az új EU-tagok
Az Európai Parlament apparátusát sokkolja a korrupció gyanúja - mondja Fazakas Szabolcs (MSZP), a költségvetés-ellenőrzési bizottság elnöke.
Szőcs László
2006. április 27.
Archívum
korrupció
Kísért Cresson fogorvosa
Dr. René Berthelot neve ma már nem mond sokat. De holnap megint fog. A néhai fogorvos Edith Cresson egykori EU-biztost kezelte, majd utóbbi segítségével AIDS-tanácsadóvá emelkedett az Európai Bizottságnál. Hét évvel ezelőtt kettejük miatt mondott le kollektíven "Európa kormánya."
Szőcs László
2006. április 27.
Archívum
korrupció
Strasbourgi ingatlanpanamára bukkant az Európai Parlament
Pénzügyi visszaélések gyanúja miatt az Európai Parlament költségvetési ellenőrző bizottságának azonnali összehívását, valamint az EU csalás- és korrupcióellenes hivatalának (OLAF) vizsgálatát kezdeményezte Fazakas Szabolcs (MSZP), az EP-testület elnöke.
Szőcs László
2006. április 26.
Archívum
metazin
A nemzetállam visszavág
Az Európai Uniónak nincs közös külpolitikája. A franciák és a hollandok leszavazták az alkotmányt. Most már az Unió fellegvárát, az egységes piacot támadják a nemzeti érdekek nevében.
2006. március 24.
Archívum
1
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól