hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“emberi jogok helyzete”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
emberi jogok helyzete
NOE: a házastársi és élettársi kapcsolat jogilag nem ugyanaz
A házastársi és az élettársi kapcsolat nem azonos szintű, a kettő nem mosható össze, amint a Polgári Törvénykönyv (Ptk.) tervezett változtatásából következne - hangsúlyozza a Nagycsaládosok és Országos Egyesületének (NOE) állásfoglalásában.
2008. szeptember 18.
Archívum
bűnügy
Setét, dugulj el: a börtönben mindenki ártatlan
A Pesti Központi Kerületi Bíróságon nem jogerősen első fokon felmentették Setét Ernőt és Adu Lászlót a csoportosan elkövetett rablás bűntette alól. A két meghurcolt roma származású fiatalember kálváriáját a NOL folyamatosan figyelemmel követte. A meglehetősen ingatag lábakon álló vád visszásságaira olvasóink figyelmét elsősorban lapunk és a Magyar Narancs hívta fel.
2008. szeptember 05.
Archívum
emberi jogok helyzete
Munkahelyi mellékhatások
Magyarország az ötödik helyre került egy nemzetközi felmérés nyomán született listán, amelyen azok az országok állnak az élen, ahol az emberek leginkább úgy érzik: egészségi problémáik munkájukhoz köthetők. Legtöbb baj okozója a zaklatás, a megfélemlítés, az elismerés hiánya és a minimális mozgással járó feladatkör.
Munkatársunktól
2008. szeptember 04.
Archívum
Franciaország
Sarkozy és a NOB árulása
A kínai hatóságok az orruknál fogva vezették a Nemzetközi Olimpiai Bizottságot: a véleményszabadság ügyében tett ígéretük üres szó maradt. A francia államfő pedig pekingi jelenlétével cserbenhagyta az emberi jogok harcosait.
2008. augusztus 30.
Archívum
Jukosz
Hodorkovszkij "rossz magaviselet miatt" börtönben marad
Csaknem ötéves raboskodás után is börtönben marad még Mihail Hodorkovszkij, Oroszország egykor leggazdagabb embere, miután a szibériai Csita bírósága tegnap elutasította feltételes szabadlábra helyezési kérelmét. A "legismertebb orosz fegyencet" még 2003-ban tartóztatták le, és 2005-ben ítélték nyolc évre azzal a váddal, hogy az azóta felszámolt Yukos olajvállalat többségi tulajdonosaként egyebek között milliárdos adócsalást követett el. Eddigi büntetése egy részét Hodorkovszkij munkatáborban töltötte; jelenleg a Bajkálon túli város börtönében raboskodik.
Hírösszefoglalónk
2008. augusztus 25.
Archívum
olimpia 2008
Internetcenzúra az olimpián
Az ötkarikás médiaközpontba telepített számítógépekről nem lehet elérni többek között a nemzetközi emberjogi szervezetek, a száműzetésben élő tibetiek vagy a Falunkung (Falon Gong) meditációs mozgalom honlapjait továbbá egyéb Kínát bíráló portálokat. Mindeközben az amerikai elnök öt kínai ellenzéki politikust fogadott a Fehér Házban.
2008. július 31.
Archívum
melegek
Az ökopolitika büszkesége
Mi köze az ökopolitikának a büszkeségnapi felvonuláshoz? Többen feltették ezt a kérdést, amikor a Védegylet szolidaritását fejezte ki a melegek felvonulásával. Sajnos a szombati események alátámasztották félelmeinket, magyarázkodásra tehát semmi szükség, mégis érdemes átgondolni, hogyan jutunk el a zöldgondolattal a melegekkel való szolidaritáshoz.
2008. július 17.
Archívum
Afrika - nyomor, éhinség
Nelson Mandela kilencven éves
„A fehér uralom és a fekete uralom ellen egyaránt harcoltam. Mindig egy demokratikus és szabad társadalomért léptem fel, amelyben mindenki egyenlő jogokkal, harmonikusan élhet együtt. Remélem, hogy megérem ennek a megvalósulását, de ha kell, meg is halok érte” - ez a kilencvenedik születésnapját július 18-án ünneplő egykori politikai fogoly, majd dél-afrikai elnök Nelson Mandela hitvallása.
2008. július 16.
Archívum
melegek
Gyurcsány a "tojásdemokráciáról"
A kormányfő szerint a hétvégi melegfelvonuláson történtek után át kell tekinteni, hogy szükség van-e egyes jogszabályok módosítására. - Az erőszak szándékával, a mások szabadságjogának korlátozását célul tűző (...) gyülekezés az nem alapjog. Aki ekként gyakorolja, az sért bennünket - mondta.
2008. július 11.
Archívum
melegek
Melegverés a Rudas Fürdőben
Két nappal az utcai csatákba torkollott Meleg Méltóság napi melegfelvonulás után ismét fizikai bántalmazás ért melegeket Budapesten. A szóbeli inzultust nyomatékosítandó az egyik támadó ököllel arcba vágta a pár mindkét tagját.
2008. július 08.
Archívum
foglyok-kínzás
Strasbourg a kínzás ellen
Rendkívüli rendőrségi-nyomozási ügyekben is érvényes a jogállamokra vonatkozó kínzási tilalom – ez az egyik fő üzenete az Emberi Jogok Európai Bíróságának (ECHR) a német Magnus Gäfgen keresetében minap hozott ítéletében.
Dési András
2008. július 08.
Archívum
diszkrimináció
Kampány a roma nők kényszer-sterilizációja ellen
Kampányt tartott a roma nők kényszer-sterilizációja ellen az Európai Roma Jogok Központjának magyarországi szervezete a budapesti Deák téren
2008. július 04.
Archívum
diszkrimináció
Jogod van melegként, romaként élni
A budapesti melegfelvonulás előtt három nappal jelenti be az Európai Bizottság átfogó, megkülönböztetésellenes jogszabályjavaslatát. Viszont minden tagállam egyetértése kell ahhoz, hogy életbe is léphessen.
Szőcs László
2008. június 30.
Archívum
Tibet
Rekordszámú őrizetbevétel Nepálban
Egy nap alatt rekordszámban, 700 tibeti tüntetőt vettek őrizetbe Nepálban.
2008. június 19.
Archívum
Zimbabwe
Ismét őrízetbe vették a zimbabwei ellenzék vezérét
A zimbabwei ellenzék vezérét egy héten belül negyedszer vették őrizetbe. Az emberi jogi szervezetek, az Egyesült Államok, valamint Nagy-Britannia egyaránt aggodalmának adott hangot Biti letartóztatása miatt.
2008. június 13.
Archívum
Szlovákia
Fico szerint a Malina Hedvig-ügy a kormány buktatását célozta
Robert Fico szerint 2006 szeptemberében, röviddel a Malina Hedvig-ügy kirobbanása után nyilvánvalóvá vált: az esetet a kormányát nem kívánó erők arra használták fel, hogy kárt okozzanak a kabinetnek.
2008. június 10.
Archívum
Fehéroroszország
EU: nem érvényesülnek a fehérorosz tüntetők jogai
Az EU külkapcsolatokkal és szomszédságpolitikával foglalkozó biztosa nyilatkozatban ítélte el, hogy Fehéroroszországban szabadságkorlátozásra ítéltek három fiatalembert, egy januári tüntetésben való részvétel miatt.
2008. június 03.
Archívum
rasszizmus
A rasszista kijelentések következmények nélkül maradnak
- Magyarországon a közéletben és a médiában áttört a politikailag tisztességes magatartás gátja: következmények nélkül lehet rasszista kijelentéseket tenni, kisebbségeket megalázni, szidalmazni - mondta April H. Foley, az Amerikai Egyesült Államok nagykövete.
2008. május 30.
Archívum
Szlovákia
Szlovákia tagadja az Amnesty International vádjait
Szlovákia tagadja és visszautasítja az Amnesty International most közzétett jelentésének számos, az országot bíráló észrevételét - így a magyar egyetemista, Malina Hedvig ügyének kezelésével, a rasszista támadásokkal, és az ország menekültpolitikájával kapcsolatos elmarasztaló megállapításokat.
2008. május 28.
Archívum
erőszak
Tizenöt feltételezett boszorkányt égettek meg Kenyában
Boszorkányság vádjával tizenöt nőt égettek meg falubeliek Kenya nyugati részén. A Nairobitól 300 kilométerre nyugatra fekvő Nyakeo településen közel száz feldühödött ember járt házról házra és rángatta ki otthonából, majd kötözte meg a bűnösnek tartott asszonyokat. Később élve megégették őket - mondták el helyi lakosok.
2008. május 21.
Archívum
2
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól