hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“biológia”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
egészség
A korallok rejthetik a hatásos fényvédő tabletta titkát
Brit kutatók azt remélik, hogy megismerve a korallok természetes nap elleni védelmének titkát, amellyel azok megelőzik az ibolyántúli sugarak ártalmait, sikerülhet napvédő tablettát készíteni emberek számára - írta szerdán a BBC hírportálja.
Veres Dóra
2011. augusztus 31.
Mozaik
egészség
Sokkal veszélyesebb tripper
A gonorrhoea (magyarul tripper vagy kankó) máig a legelterjedtebb nemi betegség.
2011. augusztus 18.
Tud/Tech
kutatás
Hormonteszt jelzi, milyen gyorsan ketyeg egy nő biológiai órája
Skót kutatók rájöttek, egy vérteszt segítségével könnyű megállapítani, milyen gyorsan ketyeg valójában a nők biológiai órája.
Veres Dóra
2011. augusztus 08.
Mozaik
tudomány
A sörényes patkány méregfegyvere
Mérgező növényt rág, majd bekeni magát a nedvvel az afrikai sörényes patkány, hogy megölje a ragadozókat, amelyek esetleg megkívánnák.
2011. augusztus 06.
Tud/Tech
egészség
Visszafordítható diabétesz
Nyolchetes 600 kalóriás diétával visszafordítható a 2-es típusú cukorbetegség - számolt be brit kutatók most közzétett eredményéről a BBC hírportálja.
MTI
2011. június 24.
Tud/Tech
egészség
Miért nem sikerül lefogyni?
„Képtelen vagyok…” – sóhajt sok fogyókúrázó, és ne tagadjuk, olykor hitetlenkedünk (biztos titokban eszik…).
2011. június 23.
Tud/Tech
állatvédelem
Delfinek minitartályokban
Az EU-tagállamokban található delfináriumok több mint fele nem felel meg az uniós törvényeknek, azaz az itt tartott delfinek és bálnák életkörülményei rosszak – tette közzé felmérését három zöld szervezet (WDCS, Born Free Foundation és az ENDCAP).
2011. június 22.
Tud/Tech
orvostudomány
Több száz évig is élhetünk?
Ha megértjük, hogy miként volt képes az ember 6 millió éves evolúció során megduplázni élettartamát, akkor közelebb kerülünk olyan terápiás megoldásokhoz, amelyek ezt tovább növelhetik - állítja Ungvári Zoltán kutatóorvos, aki szerint néhány évszázadon belül akár több száz évig is élhetnek majd az emberek.
Cseri Péter
2011. június 11.
Tud/Tech
Németország
Élelmiszerjárvány: Minden perc számít
A felbukkanása után néhány nappal már halálos áldozatokat is követelt a németországi élelmiszerjárvány. Európa megdöbbent. Az orvosok számára első perctől fogva nyilvánvaló volt, a legelső feladat a kórokozót gyorsan és pontosan meghatározni (legyen az baktérium, gomba, vagy vírus), mert az idejekorán elindított kezelés jóval hatékonyabb, mint az elkésett.
2011. június 08.
Tud/Tech
egészség
Orgazmus agyi vezérléssel
Bár az orgazmusról elmondható, hogy szinte egyetemes emberi jelenség, a mai napig keveset tudunk róla. Pedig becslések szerint az elmúlt évben az amerikai nők negyede nehezen jutott el az orgazmusig, és 5–10 százalék körül mozog azok száma, akik soha nem is képesek elérésére.
2011. június 06.
Tud/Tech
egészség
Vérünkkel hajtott turbina
Egy véráramturbina lett a május elején Luzernben rendezett alkalmazott orvosi mikrotechnológiai kongresszus szenzációja.
2011. június 06.
Tud/Tech
tudomány
Tovább élnek, de előbb öregszenek az ebek
Az emberrel töltött évmilliók meghosszabbították a kutyák élettartamát, az öregedés kezdőpontját azonban többé-kevésbé érintetlenül hagyták. Ez azt jelenti, hogy a középkorú ebekből azonnal öreg(edő) állatok lesznek, többnyire anélkül, hogy ez a gazdájuknak feltűnne – derül ki egy magyar kutatásból.
Hargitai Miklós
2011. május 25.
Tud/Tech
delfin
Jön a delfinszótár?
Delfinszótárt és fordítógépet próbálnak szerkeszteni amerikai kutatók, hogy saját nyelvükön kommunikálhassanak a vadon élő delfinekkel – számolt be e meghökkentő hírről a New Scientist.
2011. május 23.
Tud/Tech
egészség
A veszélyek nem hatják meg a hölgyeket
Fehér Anna színésznő idén februárban jelentette be, hogy 53 évesen lesz anya. Azaz, hetvenéves is elmúlik, mire gyermeke nagykorú lesz. Ilyen idős korban nagyon kevesen vállalják az anyaságot, ugyanakkor mind többen tolják ki az első – s emiatt az utolsó – szülést harmincas éveik végére, negyvenes éveik elejére.
Ötvös Zoltán
2011. május 10.
Tud/Tech
tudomány
Egysejtűek az Antarktisz mélyén
Az Antarktisz kutatói már több évtizede sejtették, hogy mélyen a jég alatt hatalmas vízrendszer található. A hetvenes években az amerikaiak repülőgépről radarral próbáltak a felszín alá hatolni. Kiderült, hogy alant a mélyben teljesen sík felületek találhatók, ami vízfelszínre utalt.
2011. április 26.
Tud/Tech
tudomány
A biológiai sötét anyag
A bolygónkat benépesítő legtöbb faj olyan apró egysejtű lény, mely csupán kevés rendszertani azonosításra alkalmas jellegzetes tulajdonsággal rendelkezik.
2011. április 21.
Tud/Tech
orvostudomány
Virtuális valóság testünkről
Egy magyar fejlesztésű szabadalom forradalmasíthatja az orvosképzést. A tegnap bemutatott módszer szellemi atyja, Balogh Attila idegsebész szerint a boncasztali gyakorlatnál és az anatómiai atlasznál hatékonyabban használható programmal álltak elő.
Ötvös Zoltán
2011. április 14.
Tud/Tech
tudomány
A titokzatos hatodik érzék
Tény, hogy az állatok megérzik a természeti katasztrófák, a földrengések, cunamik bekövetkeztését. De az is tény, hogy nem tudjuk, hogyan, mely érzékszervük túlfejlett, legalábbis az emberéhez képest.
2011. április 14.
Tud/Tech
tudomány
Kísérletek simlis ormányosokkal
Régóta legendák keringenek az elefántok különleges viselkedésformáiról, például arról, hogy meggyászolják halottaikat, vagy hogy rendkívül tanulékonyak és együttműködnek fajtársaikkal és embergazdáikkal.
2011. március 28.
Tud/Tech
tudomány
A Naprendszer szervesanyag-raktárai
A kisbolygók még az eddig gondoltnál is több szerves anyagot rejthetnek. Felvetődött, hogy az ammónia és a nitrogén a világűrből érkezett a Földre, s ez már az asztrobiológusok figyelmét is felkelti.
2011. március 24.
Tud/Tech
7
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól