hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“Világgazdaság”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
MNB
A japán jegybank mindent bedob
Mindent megtesz a japán jegybank, hogy felpörgesse az inflációt. Kétszázalékos pénzromlási ütemet szeretnének elérni, nem konvencionális intézkedések garmadával.
Várkonyi Iván
2013. április 04.
Gazdaság
világgazdaság
OECD: Németország elhúzhat a többiektől
Az amerikai jegybanknak belátható időn belül fel kell hagynia az értékpapír-vásárlási programmal, miközben Japánban az inflációt ütemét agresszíven növelni kell, az eurózónában pedig kamatcsökkentésre, a „mennyiségi könnyítés” kereteinek tágítására van szükség, és a költségvetési egyenleg strukturális javítására. Vagyis a nominális hiánycélok nem fognak teljesülni – írja az OECD.
Blahó Miklós
2013. március 28.
Gazdaság
Kína
A legjobb úton Kína a világelsőség felé
Hosszú időn át tartó gyors ütemű növekedés után Kína gazdasága lassított kissé 2011–12-ben, de újra magasabb sebességbe kapcsolhat, és tartani is tudja a tempót, ha az ötéves tervhez és a Kommunista Párt novemberi kongresszusán elfogadott reformokhoz tartja magát – tömören ezt tartalmazza az OECD új országjelentése, amely persze ajánlásokat is tartalmaz.
Blahó Miklós
2013. március 22.
Gazdaság
USA
Belehúztak az amerikai munkaadók
Az Egyesült Államokban 236 ezer munkahely keletkezett februárban, sokkal több annál, mint amennyit az elemzők átlagosan vártak. A New York-i tőzsdeindex a héten rekordot rekordra halmozott, s kérdés, meddig tarthat ki a jegybank a nem konvencionális eszközök alkalmazása mellett.
Blahó Miklós
2013. március 08.
Gazdaság
magyar gazdaság
Kiszámíthatóságot és magasabb iskolázottságot sürget az OECD
Az adójóváírás visszaállítását, a nyugdíjak megadóztatását, környezeti és ingatlanadó kivetését ajánlja a magyar kormány figyelmébe a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD), amely Irány a növekedés címmel adott ki új jelentést az ipari államok reformpályájáról.
Blahó Miklós
2013. február 15.
Gazdaság
energia
Árfolyamháború Moszkvában
A globális GDP kilencven százalékát adó Húszak Csoportjának (G-20) tagjai nem próbálkoznak meg azzal, hogy egymással rivalizálva gyengítsék valutáik árfolyamát a versenyképesség növelésére, de nem is adják fel a jelenlegi monetáris politikát. A pénzügyminiszterek és a jegybankelnökök mától két napon át Moszkvában tárgyalnak az élénkítés és megszorítás elegyéről is.
Blahó Miklós
2013. február 15.
Gazdaság
USA
Állásszámlálás az Egyesült Államokban
Felvillanyozta a befektetőket pénteken, hogy Kínából és Európából is inkább kedvező hírek érkeztek a feldolgozóipar állapotáról. Az Egyesült Államokban pedig januárban 157 ezer munkahelyet teremtettek, nagyjából az előrejelzéseknek megfelelő mértékben, miközben kiderült, hogy novemberben és decemberben sokkal több állás keletkezett, mint a korábbi gyorsjelentések feltételezték.
Blahó Miklós
2013. február 01.
Gazdaság
Davos
Soros háborúra számít
Noha japán keltett aggodalmakat agresszív árfolyam-politikájával befektetői körökben, Soros György a németeket teszi felelőssé azért, mert – szerinte – egyre csak nő egy devizaháború kitörésének veszélye. A spekulatív ügyleteiről is híres Soros nagy felzúdulást keltett a davosi Világgazdasági Fórumon a Németországnak címzett váddal.
2013. január 26.
Gazdaság
válság
Ázsia húzhatja a világgazdaságot
Az eurózóna 2013-ban is recesszióval fog küzdeni – ez áll a Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerdán publikált, az októberi előrejelzést frissítő prognózisában. Tavaly ősszel még szerény növekedést feltételeztek a nemzetközi pénzügyi szervezet szakértői az európai közös valuta térségében. Most úgy látják, eltelik némi idő, mire a jobb állampapír-piaci hangulat és a kedvezőbb banki likviditási helyzet átterjed a reálgazdaságra.
Blahó Miklós
2013. január 24.
Gazdaság
világgazdaság
Világgazdaság: Törékeny és lassú a kilábalás
Másfél évre visszatekintő csúcsszintekről ereszkedtek lejjebb kedden a globális részvényindexek, ahogy a befektetők hangulata változik az amerikai költségvetési viták kimenetelét illetően.
Blahó Miklós
2013. január 16.
Gazdaság
elemzés
Szélsőségesen költenek az unióban
Havi összevetésben nőtt, az egy évvel korábbihoz képest pedig csökkent a kiskereskedelmi forgalom volumene 2012 novemberében az euróövezetben és az EU-ban - közölte kedden az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat. A lettek 8,7 százalékkal többet, a spanyolok 9,6 százalékkal kevesebb pénzt hagytak novemberben a kereskedőknél.
Sándor Tünde
2013. január 08.
Gazdaság
USA
Kína tíz év múlva utoléri Amerikát
A kínai gazdaság összteljesítménye jelenleg nem sokkal több mint a fele az amerikai gazdaságénak, ám Kína ezen a mércén mérve tíz év múlva már szorosan felzárkózik az Egyesült Államok mögé - jósolták szerdán ismertetett távlati előrejelzésükben londoni szakelemzők.
Angyal Gábor
2012. december 26.
Gazdaság
Kína
Vége az ausztrál csodának?
A csökkenő exportbevételek, a bányaipari beruházások tetőzése és a kormányzati megszorítások borúsabb éveket vetítenek előre Ausztrália számára, ám az ázsiai tőzsdék lendületét nem törte meg a friss növekedési adat közzététele.
Blahó Miklós
2012. december 05.
Gazdaság
világgazdaság
Szabályozzák a bankok árnyékát is
A bázeli székhelyű Pénzügyi Stabilitási Testület új javaslatokat dolgozott ki az árnyékbankok szabályozására, és a következő válságok megelőzésére, a kockázatok mérséklésére. A bankrendszeren kívüli pénzügyi közvetítés mértéke elérte a 67 ezer milliárd dollárt.
Blahó Miklós
2012. november 19.
Gazdaság
GDP
Kína és India előzi a Heteket
A hét legfejlettebb ipari állam nemzeti össztermékét hamarosan meghaladja Kína és India. A két ország fél évszázad alatt maga alá gyűri az OECD-be tömörült 34 ipari ország teljesítményét is. A párizsi székhelyű nemzetközi szervezet jövőkutatói szerint a magyar gazdaság évente két százalékkal bővülhet 2060-ig, s elérheti az amerikai egy főre jutó GDP hatvan százalékát a mai negyvenhez képest.
Blahó Miklós
2012. november 09.
Gazdaság
IMF
Intő példa az argentin bukta
Újra a bóvli kategória legaljára került Argentína, amely a tíz évvel ezelőtti csődje után sokak szerint példa értékű módon serkentette a gazdasági növekedést. Ám a jó időknek vége szakad, s Cristina Fernández elnök a bajban másokat hibáztat, és inkább tekintélyét akarja növelni.
Blahó Miklós
2012. november 07.
Gazdaság
USA
A szirt látványától is szédülnek a Húszak
Ne közelítsen Amerika a szakadék széléhez – ezt üzenték a Húszak Csoportjának (G20) pénzügyminiszterei és jegybankelnökei az Egyesült Államoknak, ahol persze kedden kiderül, a szoros verseny után demokrata vagy republikánus párti elnöke lesz-e a világgazdaság vezető hatalmának.
Blahó Miklós
2012. november 05.
Gazdaság
IMF
Krugman üdvözli az IMF irányváltását
A megszorító gazdaságpolitika értelmét illetően pénteken is folytatódott az IMF vezére és a német pénzügyminiszter vitája a Nemzetközi Valutaalap éves tokiói közgyűlésén. A Hetek Csoportjának találkozóján felmerült: ha ilyen vontatott iramú a növekedés, akkor élénkítő lépéseken kellene töprengeni. Az eurózóna mellett az amerikai költségvetési vészhelyzetre is nagy figyelem terelődött.
Blahó Miklós
2012. október 12.
Gazdaság
Nagy-Britannia
A jó, a rossz és a csúf
Nagy-Britannia a legfontosabb céljának a felduzzadt államadósság csökkentését tekintette az első világháború után, de a választott stratégia nyomán elveszítette versenyképességét, és még több adósságot halmozott fel. A nyolcvanas-kilencvenes években Olaszország kevesebb, Belgium nagyobb sikerrel kezelte ezt a problémát – derül ki a Nemzetközi Valutaalap (IMF) esettanulmányaiból.
Blahó Miklós
2012. szeptember 27.
Gazdaság
IT
Vesztésre áll az európai csúcstechnológia
Az európai információs technológiai cégek a globális bevételeknek csak tíz százalékát szerzik meg, miután az ágazatba évtizedeken át keveset fektettek be. Az Egyesült Államok és Ázsia tör előre – írja a Financial Times, ismertetve az A.T. Kearney tanácsadó cég friss tanulmányát.
Blahó Miklós
2012. szeptember 24.
Gazdaság
5
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól