hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“Naprendszer”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
USA
Szenzációs bejelentést tett a NASA, sós vizet találtak a Marson
Parkolóhely helyett sós vizet talált a Marson egy amerikai űrszonda.
NOL
2015. szeptember 28.
Tud/Tech
Hold
Képgaléria: szuper volt a holdfogyatkozás
NOL
2015. szeptember 28.
Tud/Tech
NASA
Mesebeli tájakat találtak a Plútón!
NOL
2015. szeptember 25.
Tud/Tech
Hold
Szuperhold-fogyatkozás lesz a hónap végén
Különleges, úgynevezett szuperholdas teljes holdfogyatkozás várható szeptember 28-án. Hasonló jelenség legutóbb 1982-ben volt látható.
Palugyai István
2015. szeptember 15.
Tud/Tech
csillagászat
„Naná, hogy hiszek a földönkívüliekben!”
Ötből egy csillagnak lehet a Földéhez hasonló, életre alkalmas bolygója, korántsem vagyunk tehát olyan különlegesek, mint azt pár évvel ezelőttig gondoltuk – mondja a földönkívüli élet jeleit kutató SETI program csillagásza.
NOL
2015. július 28.
Tud/Tech
NASA
Újfajta robotokat küldene a gázbolygókra a NASA
A Jupiterhez hasonló óriás gázbolygók felderítésére tervez robotokat a NASA. Ezek a szárny nélküli, esetleg hőlégballonszerű űreszközök az áramló gázok örvénylését kihasználva emelkednének és süllyednének a légkörben, miközben a mozgás révén gyűjtenének energiát hosszú távú működésükhöz.
Palugyai István
2015. július 27.
Tud/Tech
Naprendszer
Ekkorának még sohasem láttuk a Plútót
A New Horizons szonda egyre részletesebb képeket küld a Plútóról, és nem kell már sokáig várni, hogy alig 1300 kilométerre közelítse meg a Naprendszer egyik legtitokzatosabb égitestét.
Ötvös Zoltán
2015. július 09.
Tud/Tech
Naprendszer
Nagy lehet a baj, ha már Brian May is az aszteroidáktól parázik
A Queen együttes napokon belül 68 éves szólógitárosa, Sir Brian May is csatlakozott azokhoz, akik szerint egy aszteroida-megfigyelőrendszert kell létrehozni a Föld körül, hogy időben észlelhessék a bolygót fenyegető kisbolygókat. Ez a csoport június 30-án rendezi meg az első Aszteroida Napot.
Ötvös Zoltán
2015. június 15.
Tud/Tech
Mars
Megőrülnénk a Marson
Mennyi ideig tartózkodhat az ember a bolygóközi térben? – erre a kérdésre eddig nincs válasz, hiszen a védett környezetnek számító földközelben töltött el csak hosszabb időt az ember. De mi várna rá a két-három éves marsi utazás során? Amerikai kísérletek demenciára utaló jeleket találtak.
Ötvös Zoltán
2015. május 05.
Tud/Tech
kutatás
Valaki itt sziklát dobott a vízbe kavics helyett
Egy új kutatási eredmény azt sugallja, hogy a Tejútrendszer – ebben a spirálgalaxisban kering a mi Naprendszerünk – mintegy 50 ezer fényévvel nagyobb az eddig hittnél.
Ötvös Zoltán
2015. március 12.
Tud/Tech
NASA
Nem tudja megunni a NASA-t a magyar tudós
A NASA többszöri halasztás után a múlt héten bocsátotta fel azt a szondáját, mely Al Gore hajdani alelnök javaslatára készült, ám több mint tíz évig hevert egy raktárban, míg „leporolták”. A főként a napkitörések és az űridőjárás előrejelzésére szolgáló DSCOVR nevű űreszköz vezető kutatója a Debrecenben született Adam Szabo, aki a programról, saját pályájáról és a NASA helyzetéről beszélt lapunknak.
Palugyai István
2015. február 19.
Tud/Tech
csillagászat
Vörös törpe csillag súrolta a Naprendszert
Hetvenezer évvel ezelőtt egy vörös törpe csillag és egy barna törpe különös kettőse haladt el a Naprendszer mellett mindössze 0,8 fényév távolságra. A két égitest ma már 20 fényévre jár tőlünk – jelent meg az Astrophysical Journal Letters-ben. Nem tudunk másik csillagról, ami hasonló közelségben járhatott.
Ötvös Zoltán
2015. február 18.
Tud/Tech
Mars
Befelhősödött a Mars
Három évvel ezelőtt különös jelenséget fedeztek fel amatőr csillagászok a Marson: a rejtélyes objektum a felvételeken úgy festett, mintha valamilyen felhő lenne, de hogy pontosan mi is tűnt fel a vörös bolygón egyik pillanatról a másikra, senki nem tudta. A magyarázat most jelent meg a Nature-ben.
Ötvös Zoltán
2015. február 18.
Tud/Tech
NASA
Tengeralattjárót küldene a Titán tengerébe a NASA
Tengeralattjárót tervez indítani a NASA a Szaturnusz legnagyobb holdjára, a Titánra. A 2040 körül indítandó különleges eszközzel a hold hatalmas, Kraken Mare nevű óceánját szeretnék felderíteni.
Palugyai István
2015. február 16.
Tud/Tech
tudomány
Megtalálták a legöregebb naprendszert
Szédítő sebességgel kering öt törpebolygó a miénknél két és félszer öregebb naprendszer központi csillaga körül.
Ötvös Zoltán
2015. január 30.
Tud/Tech
Naprendszer
A Plútóhoz értek a bolygót felfedező csillagász hamvai
A New Horizons nevű apró robot-műhold – 2500 szakember vett részt az építésében, útra indításában, követésében – megérkezett a Plútóhoz és öt ismert holdjához. A kilenc éve indított szondát tavaly december hatodikán felébresztették a hibernációból, ma pedig elkezdődik a Plútót megközelítő végső manőver.
Ötvös Zoltán
2015. január 15.
Tud/Tech
tudomány
A lehetséges világok legjobbjai
A világűrben lévő élet lehetőségeiről húsz éve született eredményeit friss tudományos ismeretekkel vetette össze egy amerikai tudós és azt találta, hogy a korábbinál hitthez képest jóval több Föld típusú bolygó lehet galaktikus értelemben akár a közvetlen közelünkben is.
2013. november 15.
Tud/Tech
Naprendszer
Félelmetes hangokat rögzítettek a Naprendszeren kívül
Elsőként hagyta el a Naprendszert ember által épített szerkezet, a NASA csütörtöki közlése szerint ugyanis az1977-ben útnak indított Voyager-1 űrszonda 35 évi utazás után 2012 augusztusában elhagyta a Naprendszert.
2013. szeptember 13.
Mozaik
tudomány
A vizét is tőlünk kaphatta a Hold
Meginogni látszik az az elképzelés, hogy a Föld teljes vízkészlete a becsapódó üstökösökből és meteoritokból származik. A holdi kőzetminták elemzése szerint jó ok van azt feltételezni, hogy bolygónk eleve nedvesnek született, sőt annyi víz volt rajta, hogy még a belőle született Holdnak is átadott valamennyit.
2013. május 31.
Tud/Tech
tudomány
1200 fényévre élet lehet
Csillagászok három újabb Föld-szerű bolygót találtak a Kepler-űrtávcső segítségével, ami önmagában nem nagy dolog, hiszen több mint száz, más naprendszerben található bolygót (azaz exobolygót) észleltek az elmúlt években. Az igazi újdonság az, hogy mindhárom többé-kevésbé hasonlít a mi Földünkre, de ennél is fontosabb, hogy a csillagok lakható zónájában találhatók.
Ötvös Zoltán
2013. április 20.
Tud/Tech
3
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól