hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“tudományos díjak”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
tudományos díjak
„Jobban ment velük a hegymászás, mint a valódi lábaimmal”
A bionikus végtagokat feltaláló Hugh Herr amerikai mérnök, biofizikus nyerte el a spanyol Nobel-díjként emlegetett Asztúria hercegnője-díjat tudományos kutatás és technológia kategóriában – jelentette be döntését a zsűri szerdán Oviedóban.
2016. június 01.
Tud/Tech
tudomány
Hevesi-díj az áltudomány leleplezéséért
Hargitai Miklós
2016. április 29.
Tud/Tech
történelem
Krausz Tamás kapta Az év legjobb könyve-díjat
A történészprofesszor 2008-ban megjelent Lenin-monográfiáját idén kiadták angol nyelven is. Az Egyesült Államokban a mű jelentős szakmai sikert aratott, most pedig egy londoni történelmi konferencián megkapta „Az év legjobb könyve” díjat.
Kácsor Zsolt
2015. november 12.
Kultúra
kutatás
A világűr és az agyi keringés kutatónői nyertek
Csökkenthető a stroke által okozott agyi károsodás mértéke? Hogyan jött létre a Naprendszer és benne a Föld? – ezekre a kérdésekre keres választ az a két kutatónő, aki ma vehette át a Magyar Tudományos Akadémián a „L’Oréal - UNESCO A nőkért és a tudományért” 4 millió forint összdíjazású elismerését. A díjjal járó pénz szakmai és személyes célokra egyaránt felhasználható.
Ötvös Zoltán
2015. szeptember 07.
Tud/Tech
tudomány
Brillíroztak a magyar vegyészek
Az egyik legsúlyosabb egészségi probléma az antibiotikumoknak ellenálló, úgynevezett rezisztens mikrobák gyors terjedése. Az idei Bolyai-díjas szegedi Pál Csaba e jelenség titkait kutatja, míg a tegnap Gran Prize díjjal elismert Noszticzius Zoltán kémikus már hatóanyagot is előállított.
Ötvös Zoltán
2015. május 21.
Kultúra
tudomány
Díjazták Sántha Istvánt
Sántha István, az MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Néprajztudományi Intézet tudományos főmunkatársa kapta a 2015-ös év Magyar Felfedezői Nagydíját.
Ötvös Zoltán
2015. május 09.
Tud/Tech
tudományos díjak
"Igazi hősök" - dollármilliókkal jutalmazott tudósok
Igenis megéri toptudósnak lenni: a Nobel-díjért például (ha nem kell rajta osztozni) 264 millió forintnak megfelelő svéd korona jár. Ám ennek több mint háromszorosát, hárommillió dollárt, azaz nagyjából 740 millió forintot kapott mások mellett egy francia idegsebész és három amerikai asztrofizikus.
Ötvös Zoltán
2014. november 11.
Tud/Tech
tudományos díjak
Mirzakhani az első nő a matematika csúcsán
A matematika „Nobel-díját”, azaz a Fields-érmet az iráni születésű Maryam Mirzakhani nyert, és ezzel először érdemelte ki azt egy nő. A tény igen meglepő, hiszen 1936 óta osztják ki ezt az elismerést. Az érmet négyévente, maximum négy olyan díjazott kaphatja, aki a díjazás évében legfeljebb 40 éves.
Ötvös Zoltán
2014. augusztus 13.
Tud/Tech
tudomány
Patkós András fizikus lett Az év ismeretterjesztő tudósa
Patkós András fizikus vehette át Az év ismeretterjesztő tudósa díjat szerdán a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat (TIT) budapesti székházában.
MTI
2014. február 19.
Tud/Tech
Hétvége
IgNobel-díj: Z kategóriás tudomány
A tudomány sem ad választ minden, az életünket meghatározó kérdésre, jelenségre. Honnan jöttünk? Hova tartunk? Kik vagyunk? Miért szeretünk, gyűlölünk, élünk? Miért és főleg mikor halunk meg? E kérdések jó része feltehetőleg megválaszolatlan marad, cserébe egy sereg olyan témával kapcsolatban ajánlkoznak felelettel a „tudósok”, amelyek jószerével fel sem merültek bennünk.
Palugyai István
2012. december 30.
Tud/Tech
tudomány
A tudományos csúcsévek későbbre tolódnak
A kreativitás csúcsa később mutatkozik meg a természettudományokban napjainkban, mint egy évszázaddal korábban - vélik Nobel-díjasok teljesítményének elemzése alapján amerikai kutatók.
Palugyai István
2011. november 08.
Tud/Tech
tudomány
Budapest Award az MRI magyar származású atyjának
Sir George K. Radda, a világ egyik legismertebb tudósa és tudománypolitikusa vehette át pénteken a Semmelweis Egyetem legrangosabb tudományos díját, a Semmelweis Budapest Awardot.
Ötvös Zoltán
2011. október 29.
Tud/Tech
tudomány
Nemzetközi matematikai díjat adtak át Budapesten
Palugyai István
2011. július 15.
Tud/Tech
Nobel-díj
Fizikai Nobel-díj grafénért
Andre Geim és Konstantin Novoselov Nagy-Britanniában dolgozó tudósnak ítélték oda megosztva az idei fizikai Nobel-díjat - jelentették be a Svéd Királyi Tudományos Akadémián Stockholmban. A két orosz származású tudós a két dimenziós grafénra (egyetlen atom vastagságú grafitréteg) vonatkozó alapkísérleteiért érdemelte ki az elismerést.
2010. október 05.
Tud/Tech
Nobel-díj
Az ősi világegyetem felderítői
John C. Mather és George F. Smoot amerikai tudósok kapják az idei fizikai Nobel-díjat. A tudósok a világegyetem, a naprendszerek és a csillagok keletkezésével kapcsolatos, e folyamatok mélyebb megértését segítő kutatómunkájukért kapják az elismerést.
Ötvös Zoltán
2006. október 09.
Archívum
metazin
Az ágrólszakadt zseni
Perelman a mai természettudós antitípusa. Sem a jó egyetemi állás, sem a publikációs verseny nem érdekli. Mégis az ő nevéhez fűződik az elmúlt száz év egyik legnagyobb matematikai felfedezése.
2006. október 07.
Archívum
Nobel-díj
Kémiai Nobel-díjat kapott a gének "megszólaltatója"
A gének aktiválásában szerepet játszó tényezők feltérképezéséért az amerikai Roger D. Kornberg nyerte el az idei kémiai Nobel-díjat.
Ötvös Zoltán
2006. október 05.
Archívum
tudományos díjak
Orvosi Nobel-díj fehérjeszintézisért
Az orvosi Nobel-díjak nyerteseinek közzétételével elkezdődött a legrangosabb tudományos elismerés idei díjazottjainak bemutatása. A két amerikai kutató a genetika terén ért el jelentős áttörést.
Munkatársunktól
2006. október 03.
Archívum
tudományos díjak
Alternatív Nobel-díj a Pentagon-iratok kiszivárogtatásáért
Csütörtökön Stockholmban bejelentették: a Pentagon-iratok 1971-ben történt kiszivárogtatásáért kap megosztva alternatív Nobel-díjat Daniel Ellsberg egykori amerikai katonai elemző, aki ma vallási aktivistaként tevékenykedik.
2006. szeptember 28.
Archívum
könyv
Rushdie szerint mesterkélt a Grass-vita
Salman Rushdie kissé mesterkéltnek érzi a Günter Grass német író Waffen SS-es múltjával kapcsolatos felháborodást. Az indiai származású brit író azt mondta a BBC rádióban, hogy őt magát is rendkívüli módon sokkolta Nobel-díjas kollégájának "csalódást keltő" vallomása, de szerinte semmi sem utal arra, hogy Grassnak bármi köze lett volna háborús bűnökhöz.
2006. augusztus 17.
Archívum
1
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól