hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“természet”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Magyarország
A láp bódít és ölel
Ült a fiú a zsombékon. Vacogott. A biciklije már nem volt sehol. Nyár volt, mégis kihűlt volna reggelre, ha nem találnak rá. A hajdani kiterjedt lápterület utolsó maradványfoltja ugyanis a környék legmélyebb pontja. A nehezebb, hideg levegő „lefolyik” ide. Az egész madárvárta kereste a fiút meg a falubeliek, tűzoltók és rendőrök is.
Szalai Anna
2015. október 04.
Kultúra
környezetvédelem
Nyolcszor annyi fa lehet a Földön, mint gondoltuk
3040 milliárd fa van a Földön, azaz minden emberre 420 jut – ezt állítják a Yale Egyetem kutatói 400 ezer erdő elemzése és műholdfelvételek adatainak kombinációja alapján. Ha igaz a becslés, akkor nyolcszor annyi fa van a bolygón, mint az eddig gondolták – a kizárólag műholdfelvételekre alapozott korábbi gondolat 400 milliárd fa volt.
Ötvös Zoltán
2015. szeptember 03.
Tud/Tech
turizmus
Zarándoklás a fekete nyárhoz
Földbe gyökerezett lábbal állnak a turisták, amikor meglátják hazánk legvastagabb fáját. S a gemenci erdőben magasodó fekete nyár valóban a megérdemli csodálatot.
2015. augusztus 09.
Utazás
turizmus
A fegyverneki csodadomb
Bottal, bicegve, befáslizott lábbal ment fel a Kálvária-domb tetejére egy nyugdíjas tanárnő, de onnan már ruganyos léptekkel, fiatalosan jött le, s botot azóta sem használ. Agyvérzés után felépülőben lévő betegek, akik elektromos kismotorral közelítették meg a dombot, ültek ott néhány órát, majd arról számoltak be, hogy közérzetük sokkal jobb lett, úgy érezték, hatásosabb volt a dombon töltött idő bármilyen gyógyszeres kezelésnél – így mesélték azok, akik jártak már a fegyverneki Kálvária-dombon, vagy legalábbis hallottak olyanokról, akik már felkapaszkodtak rá.
2015. július 19.
Utazás
turizmus
Tengeri képzetek
Egy viszonylag ritkán alkalmazott technológiának, a víz alatti bányászatnak, és nem kis részt egy magyar szabadalomnak, a rubelelszámolású exportpiacon igen szép karriert befutó úgynevezett hidrokotrónak köszönhetjük a Pilis nyugati végei és Dorog városa között kialakult Palatinus-tavat, amely a hasonlóan létrejött vizek legtöbbjénél látványában és léptékében is sokkal kedvesebb. Több okunk is van rá, hogy olvasóink kegyelmébe ajánljuk.
2015. július 17.
Utazás
turizmus
Itt dobog a Föld szíve
Egyesek a Föld szívcsakrájának tartják a Pilist, pontosabban Dobogókő térségét, ahol különös nyugalom szállja meg az ideérkezőket. Fakadjon bármilyen tőről ez az élmény, érdemes a titkokat rejtő vidéket felkeresni.
2015. július 12.
Utazás
turizmus
Két folyó ölelésében
Az Alföld szívében, a Tisza és a Körös ölelésében bújik meg a Tiszazug. Budapesttől másfél órás autóútra fekszik, így akár egy hosszú hétvégére is el lehet látogatni a tizenegy település valamelyikébe.
2015. július 10.
Utazás
Pécs
Panellakókból gyűjt maga köré „szektát” a fülemüle
Ungár Tamás
2015. május 10.
Belföld
Japán
Sorsukra hagyták a haldokló delfineket
Közel százötven kardszárnyú delfin vetődött partra a japán Hokota Beachen, sok már el is pusztult közülük. Az állatvédők elkeseredett harcot vívtak az idővel, csupán három delfint sikerült megmenteniük, és az este beköszöntével kénytelenek voltak otthagyni az állatokat.
NOL
2015. április 11.
Mozaik
természetvédelem
Levegőből védik a természetet
Magyarország területének közel 21 százalékát borítják a Natura 2000 hálózatba tartozó természetvédelmi területek. Az MTA kutatói a világszerte egyre szélesebb körben alkalmazott távérzékelési csúcstechnológiát, a légi lézerszkennelést állították a természetvédelem szolgálatába.
Ötvös Zoltán
2015. április 01.
Tud/Tech
Somogy megye
Rejtélyes kráter keletkezett Somogyban
Tizenöt méter széles és ugyanilyen mély kráter keletkezett a Somogy megyei Pamuk határában.
NOL
2015. március 28.
Mozaik
autó
Millió roncs végzi a természetben
Már az is nagy tehertétel a környezetre, hogy folyamatosan nő a világ személyautó-állománya, de az sem kis gond, hogy évente harmincmillió leselejtezett kocsi jut „roncstemetőbe”. Ezeket többnyire nem hasznosítják újra szakszerűen, hanem erdőbe, árokpartra kerülnek.
Boros Jenő
2015. március 25.
Autó
Debrecen
A debreceni városháza hibázott, egy embert kirúgtak
Engedély nélkül végzett cserjetisztítást százötven közmunkás a debreceni Nagyerdőn. A zöldhatóság nem jogerős határozata szerint nem történt természetkárosítás, ugyanakkor a városházáról a felelőst elbocsátották.
2015. február 23.
Belföld
Kuba
Patkányméretű csigák rohanták le Kubát
A világ egyik legveszélyesebb invazív faja elérte a karibi térséget. A patkány méretű puhatestűek semmi jót nem jelentenek az őshonos növényzetre és az állatvilágra nézve.
2015. február 16.
Mozaik
állatvédelem
Összefogtak a hazai farkasokért
Megkezdődött a WWF Magyarország és az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság farkasok védelmét szolgáló kutatói együttműködése. A hazai természetvédelem két kulcsszereplője a háborítatlan erdei élőhelyek kialakításának fontosságára és az illegális farkas kilövések elleni harcra hívja fel a figyelmet.
2015. január 30.
Mozaik
erdő
Megtalálták az „Északi-tenger Atlantiszát”
Egy nagyjából tízezer éves, elsüllyedt erdőt fedeztek fel búvárok a kelet-angliai Norfolk partjainak közelében.
NOL/MTI
2015. január 26.
Tud/Tech
televízió
Pánikba esett, miután bekapta a fejét egy kígyó
NOL
2014. december 08.
Mozaik
tél
Támadott a medve Karancskeszinél
Barnamedve pusztított el több juhot a Nógrád megyei Karancskeszihez tartozó Lászlóvölgyön. A vasárnap délben megtalált három juhtetem jól felismerhető sérülései alapján kijelenthető, hogy az észak felől terjeszkedő medve okozta a kárt.
2014. november 09.
Mozaik
televízió
Élve falja fel a természetfilmest az anakonda
A Discovery csatorna december 7-én mutatja be Eaten alive, vagyis Élve felfalva című műsorát, melynek előzetese szerint egy anakonda élve falja fel Paul Rosolie természetfilmest.
2014. november 07.
Mozaik
víz
Kristállyal lélegezni a víz alatt
Az emberiség régóta vágyakozott a víz alatti lélegzés élményére, amit meglehetősen behemót eszközökkel oldott meg eddig – az oxigéntartályok és a lélegzőmaszkok azonban sokat elvesznek a víz alatti létezés romantikájából. Most itt a megoldás – egy vödörnyi különleges kristály annyi oxigént tartalmaz, mint egy szoba levegője.
Ötvös Zoltán
2014. október 03.
Tud/Tech
2
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól