hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“klasszikus zene”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
demokratikus ellenzék
Slava
Amikor február 6-án, a moszkvai kórházban Vlagyimir Putyin meglátogatta, sejteni lehetett, hogy nagy a baj. Március 27-én, nyolcvanadik születésnapja alkalmából rendezett nagyszabású ünnepségre már nem tudott elmenni a Kremlbe, hogy átvegye a "Hazáért" érdemrend legmagasabb fokozatú kitüntetését. Ma már tudjuk, hogy éppen egy hónapja volt hátra. Tegnap elhunyt Msztyiszlav Rosztropovics.
2007. április 28.
Archívum
klasszikus zene
Fischer Iván nem költözik Washingtonba
A 2008-2009-es évadtól két évre Fischer Iván veszi át a washingtoni Nemzeti Szimfonikus Zenekar vezető karmesteri tisztét. A Washington Post értesülése szerint voltaképpen a következő szezon végén leköszönő Leonard Slatkin zeneigazgató utódjának kérték fel a magyar karmestert, aki viszont nem volt hajlandó feladni a Budapesti Fesztiválzenekar irányítását, és nem akart családostól Washingtonba költözni.
Horváth Gábor
2007. április 13.
Archívum
Fáy
Halálos csütörtök
Az MR Szimfonikus Zenekara és Énekkara hangversenye Zeneakadémia Vezényelt: Fischer Ádám
Fáy Miklós
2007. április 10.
Archívum
média
Inkognitóban a Stradivari is csak egy hegedű
A Washington Post hétvégi magazinja lebilincselően izgalmas riportot írt arról, hogyan lépett fel a kor egyik legünnepeltebb hegedűvirtuóza "in cognito" utcai zenészként. Csak egyetlen járókelő ismerte fel. Videó is készült róla >>>>
Horváth Gábor
2007. április 09.
Archívum
képzõmûvészet
A csend hangya
Az a jó a kortárs képzőművészetben, hogy nem kell sokat magyarázni. Mondjuk, hogy miért kell mezőségi bicskákkal népdalt szolmizálni, horgolt hangyákat atlétikapályán versenyeztetni, kottapapírból darázsgarázst építeni. Ráadásul úgy, hogy mindezt Bartók Béla egykori rovargyűjteménye inspirálta.
2007. március 23.
Archívum
koncert
Zenga zenga hárfa húrja
A fiatal cseh muzsikus európai és amerikai koncertpódiumokon egyaránt szívesen látott vendég. Tanult a philadelphiai Curtis Intézetben, a hangszer híres mesterénél, Marilyn Costellónál, Franciaországban Marelle Nordmann, Németországban pedig Helga Strock mesterkurzusain vett részt.
Munkatársunktól
2007. január 28.
Archívum
koncert
Jön az egyetlen hivatásos
Budapesten kezdi közép-európai turnéját az Egyesült Államok egyetlen hivatásos kamarazenekara: a Saint Paul Chamber Orchestra (SPCO) hétfőn este lép föl a Zeneakadémia nagytermében - közölték a szervezők.
Munkatársunktól
2007. január 22.
Archívum
klasszikus zene
A zene gyógyítja a szívet
Steve Reich, a kortárs zene egyik legünnepeltebb szerzője, 70. születésnapja alkalmával fergeteges sikert aratott múlt héten a Művészetek Palotájában. Az Amadinda együttes, az UMZE Kamaraegyüttes és a Schola Cantorium Budapestiensis ünnepi hangversenyén közreműködött Steve Reich is.
2006. december 17.
Archívum
klasszikus zene
Mozart összes műve a neten
A Salzburgban működő Nemzetközi Mozart Alapítvány ingyenesen elérhetővé tette Mozart több mint 600 szerzeményének partitúráit az interneten.
2006. december 12.
Archívum
sztárok
Reneszánsz lantmuzsika Stingtől
Kicsit meglepett a hír, hogy Sting legújabb lemezén angol reneszánsz lantmuzsika hallható. Aztán persze rájöttem, hogy nincs ebben semmi meglepő. Fullánk úr eddig is igényes, érdekes pop/rockkorongokat tett le az asztalra, és nyilván sokkal nagyobb kihívás volt számára valami teljesen újszerűvel próbálkozni, mint egy újabb, az előbbiek stílusában készült sorlemezt letenni az asztalra.
2006. december 08.
Archívum
klasszikus zene
Klasszikus kuriózumok
Két klasszikus zenei kuriózummal számolhatunk az elkövetkezendő napokban: Arnold Schönberg Gurrelieder című alkotását európai turné keretében mutatják be ma este a Művészetek Palotájában, majd szerdán a világhírű Helmut Rilling vezényli Händel Saul oratóriumát, amelyet a Zeneakadémia hallgatói, szimfonikus zenekara és énekkara ad elő.
Sz. K.
2006. november 03.
Archívum
zene
Nem szakad el a zenétől
Budapesten és Londonban koncertekkel ünnepelte a hetedik iksz betöltését az 1961 óta a brit fővárosban élő hegedűművész. A Népszabadság londoni tudósítójának nyilatkozva Pauk György elmondta, hogy noha a születésnap a legjobb egészségben találja, elérkezettnek látja az időt, hogy fokozatosan visszavonuljon a fellépésektől.
R. Hahn Veronika
2006. október 26.
Archívum
zene
Ünnepi hangverseny a Városmajori Templomban
Ingyenes koncertet tart a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem október 17-én. Az iskola énekkara első önálló koncertjét adja azóta, hogy új karmester, Erdei Péter vezeti őket. Művészileg megújultak és ezt 1956 szelleme előtt tisztelegve mutatják be a Városmajori Templomban.
2006. október 11.
Archívum
koncert
A zenészek egy nyelvet beszélnek
Újabb "világzenekar" alakult: ma a kecskeméti Katona József Színházban, 16-án pedig a budapesti Szent István-bazilika előtt mutatkozik be a Vásáry Tamás vezette kecskeméti Kodály-Bartók Ifjúsági Világzenekar. Az Európai Uniónak több együttese is van, és a különféle nemzetek orvosai is szoktak együtt zenélni.
2006. július 13.
Archívum
koncert
Kamarazene zsákbamacska módra
Ennek a fesztiválnak a pontos műsorát hiába is keresi a jegyét jó előre megvásárló zenebarát, be kell érnie a napra lebontott helyszínjelöléssel, és bíznia kell. Utóbbi már csak azért sem nehéz, mert a közönség nagy része visszajáró lélek, s vannak tapasztalatai - mégpedig a legjobbak. Gidon Kremer lockenhausi kamarazenei fesztiválja a spontaneitást tekinti vezérelvének: a végleges műsort a koncertet megelőző este teszik csak közzé, így a jegy igazi zsákbamacska. Így van ez immár huszonöt esztendeje, és bevált, minden nap tartogat meglepetést, kicsi finom izgalmat.
2006. július 07.
Archívum
koncert
Zenekar kalapács alatt
Kétségbeesésében úgy döntött a belga Beethoven Academie kamarazenekar, hogy a nemzetközi online árverező cégnél, az eBay-en adja el az együttest. Erre itthon még nem volt példa, arra viszont igen, hogy pénz híján elbocsátottak tagokat vagy tüntettek a zenekarok.
2006. július 05.
Archívum
múzeum
Bogyay Katalin London után Budapesten
A londoni magyar intézet igazgatója július 3-án vette át szakállamtitkári megbízó levelét a parlamentben. A Londoni Magyar Kulturális Központ igazgatóját, Bogyay Katalint Hiller István oktatási és kulturális minisztert kérte fel nemzetközi szakállamtitkárnak.
2006. július 04.
Archívum
klasszikus zene
Bőgőmajom
Bartók: 4. és 5. vonósnégyes, Microcosmos vonósnégyes, Bartók Emlékház
Fáy Miklós
2006. július 04.
Archívum
képgaléria
Végső búcsú Ligeti Györgytől
A kortárs zeneművészet kiemelkedő képviselőjét vesztette el a világ, barátai pedig minden iránt nyitott, bölcs, remek humorú, néha mégis depreszszióra hajló, nehéz életutat bejárt férfiút gyászolnak. Sokszínű kép bontakozott ki azokból a beszédekből, amelyekben az osztrák és a magyar kulturális élet vezető képviselői, muzsikuskollégái, Németországból érkezett barátai Ligeti György bécsi, hamvasztás előtti búcsúztatásán a 83 éves korában elhunyt zeneszerző előtt tisztelegtek.
2006. június 27.
Archívum
klasszikus zene
Elment a végletekig
Károlyi Katalin mezzoszoprán énekesnőnek és az Amadinda Ütőegyüttesnek írta Ligeti György egyik legutolsó szerzeményét. A Síppal, dobbal, nádi hegedűvel Weöres Sándor verseire készült.
Munkatársunktól
2006. június 27.
Archívum
5
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól