hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“energiapiac-liberalizáció”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
árak-gáz-áram-gyógyszer
Az áramárverés után jön a számmisztika
A csütörtöki nagykereskedelmi áramárverést alapvetően sikeresnek értékelik a Magyar Villamos Művek (MVM) vezetői, az azonban továbbra sem tudható pontosan, mennyiről mennyire emelkedett az áramfajták ára, illetve ebből mekkora áremelkedés hárul majd jövőre az egyes fogyasztói csoportokra. A gazdasági tárca a lakosságnak "egyszámjegyű" áremelkedést ígér, ez azonban alighanem tíz százalék körüli szám lesz.
Marnitz István
2007. október 27.
Archívum
árak-gáz-áram-gyógyszer
Áramárverés: megugrott az ár, de nem szállt el
Az MVM tegnapi árveréséről kiszivárgó adatok szerint az áram jövő évi nagykereskedelmi ára körülbelül 20-30 százalékkal emelkedhet. Ez a közületi-ipari végfogyasztóknál 10-15 százalékos áremelkedésként jelenhet meg. A háztartások nagyjából tízszázalékos drágulással kalkulálhatnak.
Marnitz István
2007. október 26.
Archívum
energetika
35 százalékkal emelkedett a főbb áramtermékek ára
A jövő évi áramárakat alapvetően befolyásoló áramárverés még jelenleg is tart. Kiszivárgó információk szerint az első két, talán legfontosabb „termékre”, az úgynevezett zsinór- illetve csúcsáramra már megszületett a végső ár. Ez súlyozott számításaink szerint a jelenlegi áraknál mintegy 35 százalékkal magasabb.
Marnitz István
2007. október 25.
Archívum
energiapiac-liberalizáció
Az unió megbocsát a megtérő energiamonopóliumnak
Az Európai Bizottság csütörtökön elállt a belga Distrigaz ellen indított antitröszteljárástól - jelentette a Financial Times. Az unió azért kezdeményezett büntetést a belga gáz-nagykereskedelem 80 százalékát uraló társaság ellen, mert véleménye szerint a cég által kötött, hosszú távú, gázvásárlási megállapodások gátolják az új nagykereskedők lehetséges piacra lépését és ezzel a verseny kialakulását.
Munkatársunktól
2007. október 15.
Archívum
árak-gáz-áram-gyógyszer
Áramár: rázós lesz az átállás
Januártól új áramárrendszer köszönt be, amelynek jegyében a szolgáltatók az októberi óriási árverésen veszik majd meg a jövőre eladandó áramot, a lakossági ellátást szolgáló mennyiséget azonban ennél olcsóbban kapják. Ezért a lakosság tompább, a kórházak, óvodák, önkormányza- tok viszont több tízszázalékos áremelkedésre is számíthatnak.
Marnitz István
2007. október 06.
Archívum
gáz-ártámogatás
Felfűtött politika
Akkor most ünnepelnünk kellene Demszky Gábort, hogy végre van esély a fővárosban a távfűtés árának csökkentésére?
Várkonyi Iván
2007. október 04.
Archívum
energialobbi
Az EU szétdarabolná az energiaóriásokat
Több kulcstagállam is ellenzi a termelés és az elosztás szétválasztásának uniós tervét. A franciák visszahozzák az aranyrészvényt a Suez GDF fúzióval. A Gazprom is szót kér. Brüsszel most kiskaput nyitott a teljes szétválasztás kikerülésére, hogy ne küldjék vissza postafordultával az energiacsomagját.
2007. szeptember 19.
Archívum
Fidesz
Fidesz: az árampiac maradjon hatósági szabályozás alatt
A Fidesz azt javasolja, hogy a kormány a villamosenergia területén tartsa fenn a hatósági árszabályozás lehetőségét - mondta Fónagy János, az ellenzéki párt képviselője.
2007. szeptember 06.
Archívum
privatizáció
Ügyvédeké lesz az energiapénz nagy része
A gazdasági tárca az "energia- piaci liberalizáció előkészítésére" kapott pénzt főképp azokra a perekre költi, amelyeket múltbeli sérelmeik miatt erőművi befektetők indítottak a magyar állam ellen.
Marnitz István
2007. augusztus 21.
Archívum
energetika
Beperelte az államot két erőmű tulajdonosa
A Dunamenti mellett a Tiszai Erőmű befektetője is beperelte a magyar államot. A tavalyi erőműár-rendeletre hivatkozva öszszesen mintegy 12 milliárd forint elmaradt hasznot követelnek.
Marnitz István
2007. augusztus 04.
Archívum
gázüzletág
A Matra Petroleum ismét gázt talált Magyarországon
A brit bejegyzésű Matra Petroleum szerdai bejelentése szerint újabb, ezúttal a második gázlelőhelyet fedezte fel az Inke elnevezésű magyarországi koncessziós területen.
2007. augusztus 01.
Archívum
energiapiac-liberalizáció
Kóka János bemutatta az áramtörvényt
Az áramcégek képviselőit Kóka János gazdasági miniszter tegnap "első kézből" tájékoztatta a jövő év elejétől hatályba lépő új villamosenergia-szabályokról. Ennek alapján a mostani áramszolgáltató társaságok "egyetemes szolgáltatókká" alakulnak. Jelenlegi területükön továbbra is minden, számláját rendben fizető fogyasztót kötelesek lesznek ellátni, viszont januártól alapvetően saját maguk határozhatják meg az országosan egységes áramtarifát.
Munkatársunktól
2007. július 03.
Archívum
EU-piacnyitás
Brüsszel: meg kell nyitni az EU-tagok áram- és gázpiacát
Különös helyzetekre adott kivételnek tekinti az Európai Bizottság, ha valamely uniós tagállam e hónaptól kezdve sem nyitja meg áram-, és földgázpiacát a versenytársak előtt – derül ki Andris Piebalgs EU-biztos nyilatkozatából. Igaz, a liberalizáció a nemzetközi tapasztalatok szerint nem feltétlenül járt együtt árcsökkentéssel. Brüsszel arra biztatja a fogyasztókat: éljenek a választás lehetőségével.
Szőcs László
2007. július 01.
Archívum
energiapiac-liberalizáció
Lassú trónfosztásra készül a francia energiaipar
Szőcs László
2007. június 20.
Archívum
energetika
Parlamenti lobbivégjáték az áramért
A villamosenergia-piac felszabadítását célzó törvény parlamenti vitájában egyértelművé vált: az SZDSZ megingatná az eddigi monopolszerepű állami Magyar Villamos Művek helyzetét, a "nagykoalíció" azonban védi a céget.
Marnitz István
2007. június 18.
Archívum
energetika
Klímakatasztrófa előtt a magyar áramrendszer
Összeült szerdán a villamosenergia-ipari krízisbizottság. A szakemberek megállapították: a magyar erőműrendszer nem tud lépést tartani a klímaberendezések rohamos térnyerésével. Tartós megoldás egyelőre nincs, így nyáron beüthet az áramkrízis.
Marnitz István
2007. június 14.
Archívum
energiapiac-liberalizáció
Fel- vagy elszabadítás
Nem tudni, jó lesz-e nekünk, ha felszabadítják az áram- és a gázárakat. Az ember persze rögtön megretten: akkor majd a jól ismert, kedves, fogyasztóbarát szolgáltatók szabják meg a tarifát? Na ne, akkor felszabadulás helyett inkább elszabadulás várható...
Marnitz István
2007. június 13.
Archívum
energetika
A Fidesz szerint Brüsszel kifogásolja a kormány "saját" energiapolitikáját
Brüsszelben "egyre nagyobb hullámokat ver, hogy a magyar kormány, letérve az európai szolidaritás útjáról, külön utas politikát folytat az energiapolitika területén" - áll abban a levélben, amelyet az Európai Parlament Fidesz-MPSZ-delegációjának vezetői küldtek Göncz Kinga külügyminiszternek.
2007. május 16.
Archívum
energia-gázár-kampány
Feszült energiaviták
Tegnap az Országgyűlés gazdasági bizottsága hozzájárult a "lex Nabuccónak" is nevezhető törvénymódosításhoz. Ez lehetővé teszi, hogy ha egy nagy gázszállító cső több uniós tagországon keresztül vezet, abban egy uniós engedéllyel egy központi cégen keresztül lehessen nagy mennyiséget lekötni, ne kelljen az összes tagországgal külön tárgyalni.
Munkatársunktól
2007. április 24.
Archívum
Mol
"Független" jelentés az energiaiparról
"Független" szakértők lényegében az energiaipar kedvenc témáit teszik le a miniszterelnök asztalára ma nyilvánosságra kerülő jelentésükben.
2007. február 08.
Archívum
3
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól