hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“csizmadia ervin-elemzés”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
csizmadia ervin-elemzés
Európa: az elitek új elrendeződése?
Most, hogy az Európai Unió szintjén is felmerült az eszmei megújulás szükségessége (gondoljunk a Barroso által kezdeményezett nemzetközi találkozó első, varsói fordulójára), nem árt röviden végiggondolni a kérdést, hogy minek és hogyan kellene megújulnia.
2013. július 31.
Vélemény
csizmadia ervin-elemzés
Vita nélkül nincs kiválasztódás
Az ellenzéki politikai térfél egy részén (az alábbiak nem érintik az LMP-t és a Jobbikot) egyre magasabb hőfokon kavarognak az indulatok, jórészt a leendő miniszterelnök-jelölt személyének „kiválasztása” körül.
2013. június 21.
Vélemény
csizmadia ervin-elemzés
Csizmadia Ervin: Az ellenzék és az Európai Unió
2013. február 14.
Vélemény
csizmadia ervin-elemzés
Csizmadia Ervin-interjú a Nollernek
2010. április 06.
Archívum
csizmadia ervin-elemzés
A kormány ne kísérletezgessen? Dehogynem!
2008. augusztus 06.
Archívum
csizmadia ervin-elemzés
Semmi értelme új pártról vízionálni!
2008. február 29.
Archívum
csizmadia ervin-elemzés
Reform és legitimitás
Az, hogy Magyarországon alapvető reformok kellenek, megfellebezhetetlen evidencia. A helyzetünk e tekintetben nem sokban különbözik attól, amit báró Eötvös József regisztrált 1846-ban, a Reform című könyvében. Lássuk csak, mit is mond: "Nagyon hátramaradtunk, s azért csak minden erők megfeszítése által érhetjük utól szomszédainkat. Mint az egyesnek, úgy a népnek is sokat kell akarni, hogy csak a középszerűségig is fölemelkedhessék". Ki vitatná, hogy - legalábbis a nyugat-európai országokhoz képest - ma is "hátramaradottak" vagyunk, s ki tagadhatná, hogy a cél ma még nem a nagy-szerűség, hanem a közép-szerűség stabil kereteinek elérése.
2007. november 29.
Archívum
csizmadia ervin-elemzés
Gyorsítani akarják a klímaváltozást!
A Méltányosság Politikaelemző Központ az információk piacán is profittal értékesíthető árunak ítéli a méltányos, kiegyensúlyozott, eszkaláció helyett csillapításra törekvő elemző és tanácsadó munkát.
2007. július 03.
Archívum
csizmadia ervin-elemzés
Az erkölcsi álláspontokat nem lehet hazaküldeni
Lehet-e reformot csinálni pusztán pragmatikus módon? Elég-e kimondani, hogy reformot kell csinálni, miközben a magyar közéletben - erkölcsi ügyekben például - nagyon távol esnek egymástól az álláspontok? Csizmadia Ervin "Reform és/vagy erkölcs" címmel írt tanulmányt azokról a kérdésekről, amelyek tavaly ősz óta nem hagyják nyugodni a hazai közvéleményt.
2007. július 02.
Archívum
csizmadia ervin-elemzés
„Ne derüljön ki, hogy mire készülünk” – Mit jelent ez az őszödi mondat?
2007. július 01.
Archívum
csizmadia ervin-elemzés
Legitimációs bizonytalanság áll a "komcsizás" mögött
A NOL-on "Fasiszta kutyából demokratikus szalonna" címmel megjelent elemzés kapcsán Csizmadia Ervin politológus levelében kifejtette: nem hallgathatja el félelmét, hogy itt a "komcsizás" problémájánál bonyolultabb kérdéssel állunk szemben.
2007. április 23.
Archívum
csizmadia ervin-elemzés
Pártfinanszírozási reformot minél előbb!
"Meglehet teljesen légből kapott az a hír, miszerint a Fidesz eladósodottsága hatalmas, és ez megbénít mindenfajta innovációt. Nyilvános adatok híján nem tudjuk eldönteni, hogy valóban így van-e. De közvetett bizonyítékunk van: a Fidesz mai politikája és cselekvése. Ez bizony valóban olyannak mutatja a Fideszt, mint amelynek nincsen erőforrása, nincsen kapacitása arra, hogy a demokrácia első tíz-tizenkét éve gyakorlatának megfelelő módon felvegye a kesztyűt." - Csizmadia Ervin elemzése a felszínen tapasztalható jelenségek mélyebb okairól
2007. április 14.
Archívum
csizmadia ervin-elemzés
A politikai harag és ellenszerei
Ezt a cikket még Gyurcsány Ferenc Szembesítés című dolgozatának megjelenése előtt írtam. Csupán a bevezetőt írom újra. A dolgozat jobboldali (a Fidesz felől érkező) fogadtatása érzésem szerint megerősíti az eredeti tézist, hogy ti. van itt a jobboldalon valami mélyről jövő, s döntően a miniszterelnök személyét illető harag. Nem pusztán elutasítás, harag.
2007. február 04.
Archívum
MDF
Alakulhat-e új párt Magyarországon?
Az elmúlt hetekben kísértet járja be Magyarországot: egy új jobboldali párt létrehozatalának kísértete. Van-e realitása nálunk egy párt alakulásának? - teszi fel a kérdést a Méltányosság Politikaelemző Kör (MPK) elnöke. A Kör elemzői a honlapjukon olvasható tanulmányaikban (Új pártok Európában) eddig a lengyel, a szlovák, az osztrák és az olasz fejleményeket összegezték (és a sorozat folytatódik). Átalakíthatják-e sikeres új pártok a magyar "kétvezér-rendszert" is? - kérdezi elemzésében Csizmadia Ervin.
2007. február 01.
Archívum
csizmadia ervin-elemzés
Méltányosság Kör: "Magyarország még mennyit bír ki..."
"Figyeljék Magyarországot, különös, de inkább aggasztó dolgok kezdenek ott történni." Vitafórumunkon erről is megkérdeztük Csizmadia Ervin politológus, Szentpéteri Nagy Richard alkotmányjogász és Zsolt Péter szociológus véleményét.
2007. január 08.
Archívum
csizmadia ervin-elemzés
A demokrácia mint ordítóverseny
Ismét tanulságos cikket írt Csizmadia Ervin (Identitás és demokrácia, október 21.) - ami az ünnepi hétvégén ráadásul súlyosan aktuális lett. Tartalmas gondolatokat idéz egy francia történésztől: "A francia forradalomnak megvan a maga királypárti történelme, liberális történelme, jakobinus történelme...". Továbbá: "eljön a nap, amikor a társadalmi nézeteltéréseinket tápláló politikai hiedelmeink ugyanolyan meglepőnek tűnnek majd az emberek számára, mint a XV-XVII. századi" vallásháborúk a mi számunkra.
2006. november 02.
Archívum
1956
Identitás és demokrácia
Hosszú idő óta ez a mostani a legzaklatottabb október 23-ánk. Az elmúlt 16 évben egy ünnep sem volt könnyű, és egy után sem mondhattuk, hogy igen, valami ilyesmire gondoltunk. 1956 megünneplése egyáltalán nem került a helyére, de azért - vélhettük egészen mostanáig - remélni lehet, hogy az időben előre haladva lassan gyógyulnak a sebek, és talán már nincs messze az idő a lehető legszélesebb alapokon nyugvó ünneplésig és megemlékezésig.
2006. október 23.
Archívum
csizmadia ervin-elemzés
A negatív katarzis
A fejbekólintottság pillanatai után lassan ocsúdunk, s ha még messze nincs is itt az idő annak latolgatására, hogy pontosan mi is történik itt velünk, azért valamit talán már most láthatunk.
2006. szeptember 25.
Archívum
csizmadia ervin-elemzés
„Nem fogadom el, hogy csak a koalíció oldalán volt erkölcsi deficit”
A kampányhazugság-vádakról, az érdemi párbeszéd hiányának okairól, az önkormányzati választási kampányról, valamint az MSZP és a Fidesz belső helyzetéről kérdeztük a tekintélyes politológust, a Méltányosság Politikaelemző Kör elnökét.
2006. szeptember 25.
Archívum
csizmadia ervin-elemzés
Megjósolhatatlan, hogy ki nyeri a választásokat
A kampányhazugság-vádakról, az érdemi párbeszéd hiányának okairól, az önkormányzati választási kampányról, valamint az MSZP és a Fidesz belső helyzetéről kérdeztük a tekintélyes politikaelemzőt, a Méltányosság Politikaelemző Kör elnökét. Az interjú a balatonőszödi Gyurcsány-beszéd szeptember 17-i kiszivárogtatása előtt készült.
2006. szeptember 25.
Archívum
1
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól