hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“űrkutatás”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
űrkutatás
„Helló, Föld! Hallasz engem?" – szenzációs ébredés az űrben
Történelmi jelentőségű tettet végrehajtva tavaly november 12-én leszállt a 67P Csurjumov–Geraszimenko-üstökös felszínére az Európai Űrügynökség (ESA) űrszondája. A hangos sikert mély csend követte, hiszen a Philae telepei hatvanórányi működés után lemerültek. Az elnémult eszköz 85 másodpercre újraéledt és üzenetet küldött a Földre.
Ötvös Zoltán
2015. június 14.
Tud/Tech
Nagy-Britannia
Bolygót talált a 15 éves fiú
A 2013-ban a Keele Egyetemen gyakornokoskodó, akkor 15 éves Tom Wagg egy alkalommal apró fekete pontra figyelt fel egy csillagról készített felvételen.
Ötvös Zoltán
2015. június 12.
Tud/Tech
NASA
Szoftverhiba miatt késett az álom
Egy szoftverhiba miatt hosszú napokon át hallgatott a Planetary Society kísérleti napvitorlása, de szombaton újraéledt és vasárnap már a vitorlát is sikerült kifeszíteni. Az űreszköz a NASA támogatásával került egy Atlas-5 hordozórakéta hasznos terhei közé, amely május 20-án vitte Floridából az Amerikai Légierő X-37B automata mini-űrrepülőjét.
2015. június 08.
Tud/Tech
USA
Repülő csészealj Hawaii felett
Nem földönkívülieket láttak a Csendes-óceán felett, hanem az amerikai űrhivatal (NASA) előre eltervezett akciójára kerül sor holnap a szigetcsoport közelében.
Ötvös Zoltán
2015. június 03.
Tud/Tech
Japán
Nem jutott át az óceánon a napelemes repülő
Ha a technika nem csődölt volna be, és az időjárási viszonyok is kedvezőek lettek volna, a Solar Impulse nevű napelemes repülőgép öt-hat nap alatt 8175 km-t repülhetett volna Kínából Hawaiira. A terveket azonban az időjárás átírta, a gépnek Japánban le kellett szállnia. Tegyük hozzá, hogy ez a szerkezet eddig nem volt 24 órán át folyamatosan levegőben, pláne nem egy óceán felett.
Ötvös Zoltán
2015. június 01.
Tud/Tech
Mars
Lány a Marsra
A programrészben minden napra hét, viszonylag elfogadható színvonalú műsort próbálunk ajánlani olvasóinknak, rettenetes kínlódás ilyet találni a köztévé adásában. Mivel akarnak majd megtölteni nyolc csatornát, ha négyet – igazából egyet – sem tudnak?!
Kelen Károly
2015. május 29.
Kultúra
űrkutatás
Pisztoly és cápariasztó is volt Farkas Bertalanéknál az űrben
1980. május 26-án lesz a 35. évfordulója, hogy Valerij Kubaszov és Farkas Bertalan elindultak a világűrbe. Június 3-án tértek vissza a Földre.
NOL
2015. május 23.
Mozaik
USA
Rejtélyes űrrepülőgép a Földtől néhány száz kilométerre
Holnap háromnegyed négykor negyedik útjára indul az amerikai légierő X-37B jelű mini-űrrepülőgépe. Hogy mennyi ideig marad az automata űreszköz fenn, azt nem kötötték a nagyközönség orrára – csoda, hogy a holnapi indítás időpontja egyáltalán kiszivárgott.
Ötvös Zoltán
2015. május 19.
Tud/Tech
űrkutatás
Lézerrel semmisítenék meg az űrszemetet
Lézerimpulzusokkal iktatnák ki az űrkutatásban egyre nagyobb problémát okozó űrszemetet a RIKEN japán kutatóintézet szakértői.
2015. május 15.
Tud/Tech
űrkutatás
A hordozórakéta meghibásodása okozta a Progressz kudarcát
A Szojuz hordozórakéta harmadik fokozatának hibája okozta a Progressz teherűrhajó kudarcát - közölte kedden a Roszkoszmosz.
2015. május 12.
Tud/Tech
űrkutatás
Nem tudni, hova potyognak majd a teherűrhajó darabjai
Az Orosz Űrügynökség, a Roszkozmosz adatai szerint pénteken zuhan le az a Progress teherhajó, amelyet április 28-án azzal a céllal indítottak útnak, hogy tudományos műszereket és utánpótlást vigyen a nemzetközi űrállomásra.
2015. május 06.
Tud/Tech
Mars
Megőrülnénk a Marson
Mennyi ideig tartózkodhat az ember a bolygóközi térben? – erre a kérdésre eddig nincs válasz, hiszen a védett környezetnek számító földközelben töltött el csak hosszabb időt az ember. De mi várna rá a két-három éves marsi utazás során? Amerikai kísérletek demenciára utaló jeleket találtak.
Ötvös Zoltán
2015. május 05.
Tud/Tech
űrkutatás
A Jókai-kráterről küldte utolsó képét a Merkúrba csapódott Messenger
Lezuhanása előtt nem sokkal készítette utolsó felvételét a Jókai Mórról elnevezett kráterről a Messenger űrszonda.
Ötvös Zoltán
2015. május 01.
Tud/Tech
USA
Megsemmisült a Messenger
Tizenegy éves küldetését befejezve lezuhant a Merkúr első műholdja, az amerikai Messenger (MErcury Surface, Space ENvironment, GEochemistry, and Ranging) űrszonda - közölte csütörtökön az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA.
2015. május 01.
Tud/Tech
űrkutatás
Hatalmas erővel fog becsapódni a Messenger
Csütörtök este a NASA űrszondája tizenegy éves űrutazása végén befejezi küldetését, és becsapódik a Merkúr felszínébe. Mivel a bolygónak elenyésző a légköre, nincs, ami fékezze a mozgását, így lövedékként fog becsapódni.
Ötvös Zoltán
2015. április 30.
Tud/Tech
Oroszország
Elszabadult egy orosz űrhajó
Őrült pörgésbe kezdett az űrállomás utánpótlására szánt Progressz. Szivárog az egyik hajtóműblokk, reménytelen a küldetés folytatása, 27 milliárd forint a kár.
NOL/MTI
2015. április 29.
Tud/Tech
Oroszország
Bajkonurt váltaná az új orosz űrrepülőtér
Poór Csaba
2015. április 29.
Külföld
NASA
Az ősmúltba lát majd a NASA új űrteleszkópja
Hat és fél méteres tükrével háromszor nagyobb lesz, mint az űrbéli létének 25. születésnapját éppen ezen a héten ünneplő Hubble űrteleszkóp, és várhatóan százszor több információval szolgál az Univerzum fejlődéséről elődjénél. A James Webb űrteleszkópot (James Webb Space Telescope, JWST) 2018 októberében az Európai Űrügynökség Francia Guyana-i telepéről indítják.
Ötvös Zoltán
2015. április 22.
Tud/Tech
Magyarország
Titokzatos hideg foltok a világegyetemben
2004-ben a csillagászok a kozmikus mikrohullámú háttérsugárzásban a vártnál jóval hidegebb területet fedeztek fel, amelynek létezésére egészen mostanáig nem tudtak kielégítő magyarázatot adni. Egy magyarok által vezetett kutatócsoport most meggyőző elmélettel állt elő – tanulmányukat az egyik legrangosabb asztrofizikai folyóiratban, a Monthly Notices of the Royal Astronomical Society áprilisi számában publikálták.
Ötvös Zoltán
2015. április 20.
Tud/Tech
tudomány
Ejtőernyővel térne vissza egy űrrakéta
Ha minden jól megy, négy év múlva, azaz 2019-ben fellövik az első Vulcan hordozórakétát – a Boeing és a Lockheed Martin közös vállalkozása, a United Launch Alliance (ULA) cég vállalkozik erre.
Ötvös Zoltán
2015. április 16.
Tud/Tech
12
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól