hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“Juhari Zsuzsanna”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
régészet
A 12 ezer éves tini mindent elárul
A 15-16 éves korában meghalt lány szinte teljesen ép csontvázára egy vízzel telt barlangban bukkantak. A maradványok vizsgálata Amerika benépesedésének eddig megválaszolatlan kérdéseire adott választ.
Juhari Zsuzsanna
2014. július 09.
Tud/Tech
tudomány
Az amerikai tudósok szerint az a férfi, aki állja
Miért vált arcunk majomféléből olyanná, amilyennek most ismerjük? Hogy győztesen kerüljünk ki egy csetepatéból – állítják amerikai kutatók. A férfiak arcvonásai is az agresszió miatt karakteresebbek, mint a nőké.
Juhari Zsuzsanna
2014. június 15.
Tud/Tech
régészet
Királyi gyermeksírokat találtak
A Királyok völgyében lévő fáraósírok közelében királyi gyermekek és más családtagok sírjára bukkantak a Bázeli Egyetem kutatói.
Juhari Zsuzsanna
2014. május 09.
Tud/Tech
régészet
A torinói lepel Y pozíciót ábrázol
A nevezetes torinói lepel tanúsága szerint, amelyen egy keresztre feszített férfi lenyomata látható, legyen bárki is a megfeszített, nem kezeit kétoldalt kinyújtva szenvedte el a kereszthalált, hanem a karját feje fölé tartva szegezték a keresztre.
Juhari Zsuzsanna
2014. április 19.
Tud/Tech
régészet
Kicsoda a rejtélyes Kis Láb?
Juhari Zsuzsanna
2014. április 01.
Tud/Tech
régészet
Sötét bőr kék szemmel: Ilyen volt az átmenet embere
A földművelés megjelenése és nem az Afrikából északra vándorolt emberek napfényhiánya miatt világosodott ki bőrszínünk – állítják legújabban a kutatók.
Juhari Zsuzsanna
2014. február 15.
Tud/Tech
régészet
Temetett holtak
Temette vagy sem a Neander-völgyi ember a halottait, s ha igen, fajunktól, a mai embertől leste el a szokást, vagy maga találta ki? A régóta vitatott kérdésekre most megérkezett a válasz.
Juhari Zsuzsanna
2014. január 07.
Tud/Tech
régészet
Megtalálták egy magyar vezér lovának díszeit
Szenzációként közli a német sajtó az ezüst lószerszámok felfedezését, hiszen most először kerültek elő tárgyi bizonyítékok a Lech-mezei vagy más néven augsburgi ütközetre.
Juhari Zsuzsanna
2013. december 09.
Tud/Tech
tudomány
Féktelen szex alakította fajunkat
A legújabb genetikai elemzések azt mutatják, hogy a mai ember nagyon is keveredett a Neander-völgyi, sőt az úgynevezett gyeniszovai emberrel, ez utóbbi pedig bizonyíthatóan kapcsolatot létesített egy eddig azonosítatlan, rejtélyes archaikus népességgel – írja a Nature.
Juhari Zsuzsanna
2013. november 27.
Tud/Tech
tudomány
Egy emberfaj volt 1,8 millió éve
A Földet 2 millió évvel ezelőtt ugyanúgy egyetlen globális emberfaj, a Homo erectus lakta, mint napjainkban a mai ember – állítja egy svájci kutató.
Juhari Zsuzsanna
2013. október 30.
Tud/Tech
régészet
Ötvenezer éves polírozó
A Neander-völgyi ember készítette mai tudásunk szerint elsőként felületek polírozására a csontcsiszolót, amelyhez nagyon hasonlót használnak ma is a bőriparban. Régészek a Neander-völgyiek által 40 000-50 000 éve lakott lelőhelyeket tártak fel, ahol Európa legrégebbi, speciálisan kialakított csonteszközeit találták meg.
Juhari Zsuzsanna
2013. szeptember 27.
Tud/Tech
tudomány
Hosszú élet – válasz a holokausztra
A holokausztot túlélő férfiak legalább 14 hónappal tovább éltek, mint azon társaik, akik nem járták meg ezt a poklot. A jelenség a PTN-nek, a poszttraumás növekedésnek köszönhető.
Juhari Zsuzsanna
2013. augusztus 23.
Tud/Tech
tudomány
A tejforradalom a Kárpát-medencéből indult
Furcsa tárgyakra bukkant az 1970-es években Peter Bogucki lengyel régész egy hétezer éves lengyelországi lelőhely feltárása során. Az apró lyukakkal ellátott agyagedényeket azok a népek hagyták hátra, amelyek a régióban elsőként kezdtek földet művelni. Bogucki – aki ma a Princeton Egyetem kutatója – nem tudta, mire szolgálhattak a furcsa tárgyak, ám egy barátja házában hasonló darabra bukkant. A barát pedig sajtot készített vele. Lehet, hogy előkerült a világ eddig ismert legrégebbi sajtkészítésre használt edénye?
Juhari Zsuzsanna
2013. augusztus 08.
Tud/Tech
egészség
Egy fontos dolog az emberré válásban
Mintegy kétmillió évvel ezelőtt az ember anatómiai felépítésében fontos változás történt. A Homo erectus válla képessé tette ősünket a nagy erejű dobásra és ezzel a hatékony vadászatra – állítják a Harvard és a George Washington Egyetem kutatói.
Juhari Zsuzsanna
2013. július 10.
Tud/Tech
régészet
Két bölcsőnk is volt
Az emberré válás bölcsője Afrika, de az új evolúciós elmélet szerint mellé kell sorolni Eurázsiát is.
Juhari Zsuzsanna
2013. május 22.
Tud/Tech
régészet
Fáraófi és a kincstárnok
Négy magas rangú személy sírját fedezték fel egyszerre spanyol kutatók Luxorban, az ősi Thébában. A Dra Abu el-Naga nevű dombon talált halottak a rejtélyes 17. dinasztiához tartoztak, és közvetlen közelükben találták meg az ezt követő 18. dinasztiához tartozó Hatsepszut fáraónő kincstárnokának, Dzsehutinak a sírját is. De miért temettette magát a kincstárnok a korábbi dinasztia sírhelyére?
Juhari Zsuzsanna
2013. április 18.
Tud/Tech
tudomány
A kettő kevesebb, de jobb
Miként fejlődött ki a madarak repüléstudománya: földről fölugrálással, vagy fáról lesiklással? Egy kínai kutatás szerint a kettőt keverve. A történet tíz évvel ezelőtt kezdődött, amikor több olyan különös fosszíliát találtak, amely azt sugallta, hogy a tollas dinoszauruszokból kifejlődött madaraknak eredetileg négy szárnyuk volt, azzal pedig nehéz lett volna a földről fölrepülni.
Juhari Zsuzsanna
2013. március 30.
Tud/Tech
régészet
Földművesek a Dunánál
A vadászó-gyűjtögető életformáról a letelepedett, földművelő életformára való áttérés az egyik legmeghatározóbb változás volt az ember őstörténetében. Körülbelül 11 000 évvel ezelőtt kezdődött a mezolitikumot felváltó neolitikum, amikor a Közel-Keleten az emberek felfedezték a növények és az állatok háziasításának lehetőségét, letelepedtek és megépítették első állandó házaikat.
Juhari Zsuzsanna
2013. február 23.
Tud/Tech
régészet
Árulkodó római cipőcskék
A római kori gyermekcipők a társadalmi státusról árulkodnak. Egyedülálló kutatása során jutott erre az érdekes megállapításra Elizabeth Greene, a Nyugat-Ontario Egyetem professzora, aki több mint 4000 darab olyan I. századi gyermekcipőt vizsgált meg, amit egy római katonai táborban találtak.
Juhari Zsuzsanna
2013. február 08.
Tud/Tech
Görögország
Megvan Hadész barlangja
Görög régészek úgy vélik, felfedezték azt a barlangot, amely Hadész mítoszát ihlette. A hatalmas görögországi barlangban több száz ember élhetett, valóságos barlangi települést hozva létre több mint 9000 évvel ezelőtt, vagyis a lelőhely feltárása Európa egyik legrégebbi barlangi „faluját” hozza napvilágra – állítják amerikai és görög régészek legfrissebb kutatási eredményeikre hivatkozva.
Juhari Zsuzsanna
2012. december 06.
Tud/Tech
1
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól