hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“közgazdaságtan”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
hitelválság
Felszedték az adósságküszöböt
Elméletét vesztette a megszorító politika, amikor átesett a varázsküszöbön, amely sohasem létezett. A Massachusettsi Egyetem három professzora, Thomas Herndon, Michael Ash és Robert Pollin bebizonyította, hogy a két harvardi közgazdász, Carmen Reinhart és Kenneth Rogoff hibás számításra alapozta azt a széles körben elfogadott alaptételét, amely szerint a gazdasági növekedés üteme hirtelen lendületét vesztheti, ha az államadósság aránya átlépi a GDP kilencven százalékát.
Blahó Miklós
2013. április 26.
Gazdaság
baloldal
Szabadság, egyenlőség–esztelenség?
A jobb az újbal, és néhány vonásában a bal az újjobb − hangzott el a beszélgetésen, amelyet a fiatal magyar gondolkodók négy karakteres alakjával folytattunk. Volt tehát mit tisztázni a viszonylag jól szervezett újkonzervatívok közé tartozó Békés Mártonnal és Megadja Gáborral, valamint a "baloldali szigetek" lakói közé sorolható Böcskei Balázzsal és Sebők Miklóssal. Ki ölte meg az ideológiákat? Ki szünteti meg a társadalmat? És melyik út visz a középkorba?
Pető Péter
2012. november 03.
Belföld
Nobel-díj
Stabil párosítás a gyakorlatban
Az elvont elmélettől el lehet-e jutni a mindennapokban hasznosítható gyakorlathoz? A Svéd Királyi Tudományos Akadémia – amely a svéd jegybank 1,2 millió dollárral járó közgazdasági Nobel-díját osztotta ki hétfőn – úgy véli, hogy a 89 éves, a Kaliforniai Egyetemen tanító Lloyd Shapley és a 61 éves, a Harvardon oktató Alvin Roth munkássága éppen azt bizonyítja: igen, ez lehetséges. Az a játékelméleti és kombinatorikai probléma, amely Shapley-t az ötvenes-hatvanas években foglalkoztatta, kapaszkodót nyújtott a nyolcvanas években Rothnak, hogy megoldást találjon arra a dilemmára, miként lehet összehozni a kórházak igényét a végzős orvostanhallgatók vágyával, vagy a középiskolai férőhelyeket a jelentkező diákok preferenciájával. Azaz, miként zajlik a szűkös források elosztása?
Blahó Miklós
2012. október 16.
Tud/Tech
Nobel-díj
Alvin Roth és Lloyd Shapley a közgazdasági Nobel-díjas
A várakozással ellentétben, hogy pénzügyekkel és a nagy recesszióval foglalkozó szakemberé lesz idén a közgazdasági Nobel-díj, a Svéd Királyi Tudományos Akadémia a piacok működésének megfigyelésével foglalkozó tudósoknak ítélte oda megosztva az elismerést.
Blahó Miklós
2012. október 15.
Tud/Tech
Nobel-díj
Buborék-előrejelzésért Nobel-díj?
Már 2003-ban jelezte, hogy az amerikai ingatlanpiacon buborék képződik, majd 2005-ben arra figyelmeztetett, hogy ha a lufi kipukkan, annak következménye világméretű recesszió lesz. Robert Shiller, a Yale Egyetem professzora részesülhet hétfőn abban az elismerésben, hogy munkásságát közgazdasági Nobel-díjjal jutalmazzák. De a szakmai találgatások szerint még rengeteg jelölt van.
Blahó Miklós
2012. október 15.
Gazdaság
kormány
Róna a kóklerekről: ha romlani fog a helyzet, akkor végünk
Kiszámítható, stabil kormányzásra lenne szükség, abba kellene hagyni a kókler gazdaságpolitikát.
Kapitány Szabó Attila
2012. október 05.
Gazdaság
közgazdaságtan
Kit szolgáljon a közgazdaságtan?
Vita bontakozott ki a Népszabadság hasábjain a magyar gazdaság fejlesztésének mikéntjéről, valójában azonban a közgazdaságtan „ortodox” tételeiről, jelezve azok beindult erózióját.
2012. augusztus 30.
Vélemény
közgazdaságtan
Levél Kopátsy Sándornak
2012. augusztus 08.
Vélemény
Hétvége
Marx kirobbantása
Még nem dőlt el, hogy megy vagy marad a szobor a Corvinus egyetem aulájában.
2012. május 12.
Gazdaság
válság
UP: Lufik és legitimitás
Uj Péter
2012. május 02.
Vélemény
közgazdaságtan
'De vállalni mindent: volt életem dolga'
Lengyel László
2012. február 27.
Gazdaság
szabadrúgás
Megyesi Gusztáv: Bolgár kapcsolat
Csak egyetérteni lehet a miniszterelnök egri gondolatával, miszerint leghelyesebb volna, ha egyetlen jogász képzését se támogatná az állam. Ha rajtunk múlik, mi már a rendszerváltás első pillanatától az egész jogászképzést betiltottuk volna; láttuk, mire mentünk vele.
Megyesi Gusztáv
2012. február 11.
Belföld
közgazdaságtan
Fukuyama elképedt a heves magyar reakciókon
Blogbejegyzésben válaszolt a The American Interest folyóirat internetes kiadásában Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár olvasói levelére Francis Fukuyama amerikai politológus és közgazdász, a Stanford Egyetem professzora.
Rab László
2012. február 07.
Belföld
könyv
A hiány – újból és időszerűen
Ismét megjelenik Kornai János "A hiány" című könyve, amely az 1980-as első publikálás után elsőként törte át a keleti és a nyugati közgazdasági gondolkodás között emelt falakat.
Blahó Miklós
2011. december 14.
Gazdaság
Magyarország
Krugman kérdése: Mi lesz, ha Magyarország átcsúszik a diktatúrába?
Mit tesz az EU, ha egyik tagja diktatúrába csúszik? – teszi fel a kérdést a New York Times internetes oldalán Paul Krugman. Nem fér hozzá kétség, hogy a Nobel-díjas amerikai közgazdász Magyarországról beszélt.
Rab László
2011. december 10.
Belföld
válság
A kormánynak nincs, és nem is volt gazdasági terve
Hiteles középtávú gazdaságpolitikai, deficit- és adósságcsökkentő terv nélkül nehéz lesz kikecmeregni a jelenlegi válságból. Sőt, a piacok éppen ezek hiánya miatt egyre idegesebbek, ezért növekedik a recesszió veszélye, Európában, s ezen belül Magyarországon is. Csaba László, a Közép-európai Egyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, az Akadémia levelező tagja szerint Magyarország már lekésett arról, hogy ilyen átfogó tervvel hozakodjék elő, de a gazdaságpolitika zsánerét azért megpróbálhatná bemutatni, ehhez azonban folyamatos párbeszédre lenne szükség a piacokkal. A bizalom receptje változatlan: kiszámíthatóság, jogállamiság, átláthatóság.
Blahó Miklós
2011. december 04.
Gazdaság
Magyarország
WSJ: Magyarország a sarokban
Az amerikai gazdasági napilap több neves gazdasági elemzőt kért fel arra, hogy kommentálja Magyarország bóvlikategóriába történt leminősítését.
Ágoston Zoltán
2011. november 27.
Külföld
tudomány
Megalakult a New Economics Forum Budapest
Megalakult a New Economics Forum Budapest. A „think-and-do tank” célja, hogy a társadalomról, gazdaságról való gondolkozás középpontjába egy új, a növekedési elméleteket kiegészítő gazdasági szemléletet, a jól-lét közgazdaságtanát helyezze.
Kapitány Szabó Attila
2011. november 25.
Gazdaság
Nobel-díj
Nobel-díjat ért az ok és az okozat
A svéd jegybank által Alfred Nobel emlékére alapított közgazdasági díjat a New York-i Egyetem tanára, Thomas Sargent és a princetoni Christopher Sims kapja az idén.
Blahó Miklós
2011. október 10.
Gazdaság
Nobel-díj
Növekedéskutatók a Nobel-díjra esélyesek között
Ma délután ítélik oda a közgazdasági Nobel-díjat, és szakmai körökben két kutatót emelnek ki az esélyesek szűk táborából is: Robert Barrót és Paul Romert. Mindketten a gazdasági növekedés elméletével, és a technológiai fejlesztésnek a gazdasági növekedésre gyakorolt hatásával foglalkoznak. A téma nagyon időszerű, de a díjat odaítélő bizottság olyan szakemberek tevékenységét ismeri el, akiknek teóriái az évtizedek során bizonyították hasznosságukat.
Blahó Miklós
2011. október 10.
Gazdaság
2
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól