hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“genetika”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
genetika
Kiújult Czeizel Endre leukémiája
A világhírű orvos-genetikusnál 2013 májusában diagnosztizáltak leukémiát, a kemoterápiás kezelés kétéves túlélési arányt ígért. Czeizel doktor a New York Palotában ünnepelte 80. születésnapját rajongói és barátai körében, az eseményen jelentette be, hogy betegsége ismét kiújult.
NOL
2015. április 14.
Mozaik
genetika
Meghalt a százéves testben élő kislány
A 17 éves Hayley Okines a világ egyik legritkább betegségében szenvedett, a progériás betegek extragyorsan öregszenek, kisgyerekből alig néhány év alatt öregemberek lesznek. A szindróma 1886-os felfedezése óta alig 130 esetet jegyzett fel az orvostudomány.
NOL
2015. április 03.
Mozaik
régészet
Nő marad a barguzini Petőfi
Vannak makacs dolgok. Olyanok is, amelyek minden valószínűtlenségük ellenére újra és újra megszédítik a közvélemény és a sajtó egy részét. Ilyen az állítólagos szibériai Petőfi-lelet, melyet negyedszázad múltán próbál életre kelteni a csontokról elhíresült kazánkirály, Morvai Ferenc, aki március közepén kínai „bizonyítékokkal” rukkolt elő. A Magyar Tudományos Akadémia a tengeri kígyóvá nyúlt ügy során nem első ízben szólalt meg, mindig ugyanazt állítva, ahogy szerdán is: nem Petőfit találták meg.
Palugyai István
2015. április 01.
Tud/Tech
klónozás
Jelentős lépés a mamut felélesztéséért
Egyre közelebb a kutatók régi álma: a mamut újraélesztése. A Harvard Egyetem genetikusai a szibériai fagyban megőrzött szőrös őselefánt néhány génjét mai ormányosok sejtjeibe ültették, amelyek ott működni kezdtek.
Palugyai István
2015. március 23.
Tud/Tech
kutatás
Férfiagy: inkább a nő, mint a kaja?
A hím agya úgy van „behuzalozva”, hogy számára az élelemszerzésnél fontosabb a nő megtalálása – legalább is erre a következtetésre jutottak a Current Biology folyóiratban publikáló amerikai kutatók fonalférgek vizsgálatával.
Ötvös Zoltán
2014. október 17.
Tud/Tech
régészet
Három népcsoportból származnak az európaiak
A mai európaiak ősei három valaha élt embercsoporthoz köthetők, s közülük a legújabban felfedezett populáció genetikai jegyeit egy indiánok előtti amerikai népcsoportban is megtalálták. A meglepő eredményt hozott nagy nemzetközi vizsgálatot, melynek magyar résztvevői is vannak, a brit tudományos világlap, a Nature ma címlapon hozta.
Palugyai István
2014. szeptember 18.
Tud/Tech
genetika
Czeizel Endre újra kórházba került
A múlt héten belázasodott és újra kórházba került a leukémiával küzdő Czeizel Endre, világhírű magyar orvos-genetikus – tudta meg a Blikk.
2014. szeptember 03.
Mozaik
történelem
Újabb érdekességet tudtak meg őseinkről a tudósok
A Neander-völgyi és a modern ember akár ötezer éven át is "társbérletben" élhetett Európában, azaz elegendő ideig a két faj keveredéséhez.
MTI
2014. augusztus 21.
Tud/Tech
egészség
Génjeinkben van az empátia
Ön is azok közé tartozik, akik hajlamosak könnyekig hatódni egy-egy érzelmesebb filmjeleneten vagy éppen egy aranyos kölyökállat fotója láttán? Ez a sokak által gyerekesnek ítélt tulajdonság az emberiség 20%-át érinti, és egy friss felmérés szerint bizony genetikai magyarázata van.
Puskás Anikó
2014. július 08.
Mozaik
egészség
Agyvérzésre és szívrohamra hajlamosító génhibát fedeztek fel
Agyvérzésre és szívrohamra hajlamosító génhibát fedeztek fel angol kutatók, akik a témában készült legnagyobb elemzést végezték. A legnagyobb kockázatot azonban továbbra is az életmód jelenti: mindenekelőtt a dohányzás és a kevés mozgás.
2014. július 03.
Tud/Tech
tudomány
Genetikai csatatér
Rabok legyünk, vagy szabadok – kiáltott fel Petőfi a Nemzeti dalban. Persze ha olvasta volna Boldogkői Zsolt válogatott írásait a gének hatalmáról, akkor lehet, hogy a híres mondat úgy hangzana: képesek vagyunk-e dönteni szabadságunkról, vagy ez csupán önáltatás?
Palugyai István
2014. február 15.
Tud/Tech
egészség
Akik kitörtek a mendeli öröklésből
A genetika az élettudományok egyik leggyorsabban fejlődő területe, az alapok, vagyis az öröklődést szabályozó ún. mendeli törvények azonban közel száz éve kikezdhetetlenek. Most azonban magyar kutatók olyan eredményt publikáltak a Nature Geneticsben, amely a fundamentumok átgondolását, vagy legalábbis kiegészítését teszi szükségessé.
Ötvös Zoltán
2014. február 12.
Tud/Tech
mezőgazdaság
Zéró tolerancia a génmódosított termékekkel szemben
Magyarország továbbra is tiltja a génmódosított növények belföldi termesztését, így az élelmiszerek mellett a szaktárca fontosnak tartja a vetőmagok ellenőrzését is - közölte Budai Gyula.
Kácsor Zsolt
2013. december 08.
Belföld
mezőgazdaság
Halálos nász az olajfán
Egy brit cég benyújtotta kérelmét egy genetikailag módosított rovar engedélyezésére. Amennyiben ezt a katalán hatóságoktól és a biológiai biztonságért felelős spanyol szervektől – vélhetően tavasszal – megkapják, az Európai Unióban jövőre első ízben kezdődhetnek kis léptékű szabadföldi kísérletek egy GM-rovarral. A génmódosított legyekkel a mezőgazdasági kártevők ellen bevetett növényvédő szereket akarják felváltani.
Palugyai István
2013. november 22.
Tud/Tech
genetika
Leukémiát diagnosztizáltak Czeizel Endrénél
Hat hónappal ezelőtt Dr. Czeizel Endre egyik percről a másikra eltűnt a nyilvánosság elől: májusban myeloid leukémiát diagnosztizáltak nála, féléves intenzív kezelés után a 78 éves orvos-genetikus most újra dolgozhat.
Puskás Anikó
2013. november 15.
Mozaik
egészség
Németországban lesz "harmadik" nem
Fiú, lány, vagy bizonytalan – ez a lehetőség egy új törvénytervezet szerint nemsokára valódi lehetőség lesz Németországban a megszületett csecsemők kategorizálására.
2013. szeptember 19.
Tud/Tech
egészségügy
Génvizsgálattiltás: a klinika konkurenciaharcot lát a háttérben
Megtiltották egy budapesti meddőségi klinikának, hogy egy speciális génvizsgálatot végezzen. A cég szerint konkurenciaharc álla háttérben.
Veres Dóra
2013. szeptember 17.
Belföld
tudomány
Hosszú élet – válasz a holokausztra
A holokausztot túlélő férfiak legalább 14 hónappal tovább éltek, mint azon társaik, akik nem járták meg ezt a poklot. A jelenség a PTN-nek, a poszttraumás növekedésnek köszönhető.
Juhari Zsuzsanna
2013. augusztus 23.
Tud/Tech
egészség
Így okoznak rákot a génmutációk
A daganatok nagy többségének kialakulásához vezető 21 fontosabb génmutáció okait térképezték fel egy nemzetközi kutatócsoport tagja - a Nature tudományos magazinban megjelent tanulmányuk valódi mérföldkövet jelenthet a rákkutatásban.
MTI
2013. augusztus 16.
Tud/Tech
tudomány
A világító lúdfű kiverte a biztosítékot
A fénykibocsátó növények létrehozásával túl messzire mehet a DNS manipulálása.
2013. augusztus 16.
Tud/Tech
2
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól