hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“gazdaságpolitika - elemzés”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
válság
Egyre csak mélyül Oroszország válsága
Az év eleje mindig alkalmat ad arra, hogy visszatekintsünk az előző évre és felmérjük a várható kilátásokat. Oroszország egyik esetben sincs irigylésre méltó helyzetben. A Világbank épp a napokban hozta nyilvánosságra a kőolaj árának idei évre vonatkozó módosított prognózisát. Ez azzal számol, hogy a várható hordónkénti éves átlagár a korábban feltételezett 51 dollárral szemben mindössze 37 lesz.
Sz. Bíró Zoltán
2016. január 31.
Külföld
gazdaságpolitika - elemzés
Búcsú az eminens szereptől
A mezőgazdaság teljesítményromlása felelős a hazai GDP bővülésében történt megtorpanásért, alapvető problémák ezt leszámítva nem nyomasztják a magyar gazdaságot – állítják a Takarékbank elemzői, akik legfrissebb prognózisukban a nyáron megadott 3,3 százalékos idei bővülési várakozásukat erre hivatkozva 3,1 százalékra csökkentették.
Kriván Bence
2015. szeptember 16.
Gazdaság
bérek
Árak és bérek: melyikük van európai szinten?
A magyar árszint az uniós átlag 60 százaléka, az árszinttel igazított magyar bérköltség pedig az uniós átlag 54 százaléka. Nemzetközi összehasonlítás alapján ezek az értékek nagyjából ott vannak, ahová az ország termelékenysége alapján várjuk őket.
NOL
2014. július 22.
Gazdaság
gazdaságpolitika - elemzés
Három százalék feletti növekedést vár a Takarékbank
A magyar gazdaság megőrzi lendületét, és az idei évet 3,1 százalékos növekedéssel zárja, s a GDP-bővülése jövőre sem esik vissza olyan jelentősen, nagyjából 2,4 százalékos lehet – állapítják meg friss negyedéves előrejelzésükben a Takarékbank elemzői.
Kriván Bence
2014. június 18.
Gazdaság
gazdaságpolitika - elemzés
Nem ússzuk meg az újabb megszorítást?
Kiigazító csomag nélkül nem lesz tartható az idei 2,9 százalékos deficitcél – állítják az Equilornál, emlékeztetve arra, hogy a padlót fogott infláció miatt jelentős adóbevételektől esik el idén a költségvetés, de a helyzeten ront a dohány- és szeszesital-forgalom visszaesése is.
Kriván Bence
2014. május 22.
Gazdaság
kínai gazdaság
Világbank: Kínában lassabb növekedés várható
2014. április 07.
Gazdaság
gazdaságpolitika - elemzés
Ördögi körben maradt a gazdaság
Meglepetés-dezinflációval élénkített fogyasztást, szinte kizárólag állami beruházásokat és a választások előtti felpörgő közmunkát takar a magyar gazdaság növekedése – állapítja meg a Pénzügykutató.
Sándor Tünde
2014. március 31.
Gazdaság
gazdaságpolitika - elemzés
Látszólag javul a gazdaság
Az idén 1,5 százalékkal bővül a magyar gazdaság, de gazdaságpolitikai fordulat nélkül ez a helyzet nem fenntartható, s nem segíti elő a felzárkózást, még a régiós szintre sem.
2014. március 20.
Gazdaság
gazdaságpolitika - elemzés
Gazdaságpolitika egy tönkretett országban
Bauer Tamás
2014. március 10.
Vélemény
Hétvége
Jön a tapír éve
Az idei Bitcoin-őrület után a korábban parkettre szórt pénzhalmokat felfaló tapír évét jósolják a tőzsdei kalendáriumok. 2013-ban sokat szenvedtek itthon a blue chipek: a Magyar Telekom, a Mol, az OTP és a Richter. Jövőre a korábban szürke FHB lehet nagy nyertese az Orbán-kormány piacellenességének, s a bankállamosító törekvéseknek.
2013. december 29.
Gazdaság
IMF
Az IMF és a Loch Ness-i szörny
A bizonytalanság és a véleménykülönbség miatt a nemzetközi gazdaságpolitikai egyeztetés olyan, mint a skóciai szörny, sokat említjük, de ritkán látjuk. A Nemzetközi Valutaalap vasárnap nyilvánosságra hozott elemzése szerint a mostani nem válságos és nem normális időkben a koordináció hasznos lehetne, de a nézeteket semleges ténymegállapító szervezetnek kellene közös nevezőre hoznia, az árfolyam- és a pénzmozgást útirányjelző táblaként használva.
Blahó Miklós
2013. december 15.
Gazdaság
Hétvége
Tan és a tan átmenete
A nemzetközi közgazdaság-tudomány térjen vissza a valóság elemzéséhez, Magyarország pedig a rendszerváltás, azaz az átmenet tanának a világot gazdagító szemléletével kapcsolódhat vissza a globális véráramba, de annak központját ne Ázsiában keresse, hanem Európában és Amerikában. Ezzel érvelt minapi székfoglaló előadásában Csaba László, a Közép-európai Egyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, akit tavasszal választott rendes tagjai közé a Magyar Tudományos Akadémia.
Blahó Miklós
2013. december 14.
Gazdaság
energia
A gazdagokat segíti a rezsicsökkentés
Rezsicsökkentés ide vagy oda, a háztartások a számukra fontos árukért közel 20 százalékkal fizettek többet az év első kilenc hónapjában, mint tavaly ugyanekkor - mutatta ki a GKI Gazdaságkutató. A rezsicsökkentés 30 százaléka a legtöbbet fogyasztó 10 százaléknál landol, míg a többi termék - például az élelmiszer - nagyon jelentős drágulása elsősorban a legszegényebbeket sújtja.
2013. november 21.
Gazdaság
Hétvége
Pontosan lehet tudni...
A világgazdaság erőközpontjai egyre távolabb kerülnek tőlünk. Ezért a magyar gazdaságpolitikában toldozgatás-foltozgatás helyett nagyarányú erőforrás-átcsoportosításra lenne szükség, hogy egyáltalán versenyben maradjunk – mondja Kádár Béla akadémikus, a Magyar Közgazdasági Társaság örökös tiszteletbeli elnöke.
Blahó Miklós
2013. november 03.
Gazdaság
devizahitel
Mindent a devizahitelekről
2013. október 05.
Gazdaság
Hétvége
Nem tudjuk, mi jön két év múlva
Két területet jelölt meg Orbán Viktor kormányfő július végén Tusványoson, ahonnan olyan nyereséget vittek ki az országból, amely "nem minősül jogosnak, ezért érdemes minden nemzeti kormánynak fellépnie vele szemben": a közszolgáltatókat és a bankrendszert. Utánajártunk, így volt-e. Békesi László volt pénzügyminiszter szerint hazudik, aki azt állítja, külföldi tőke nélkül is ment volna.
Várkonyi Iván
2013. augusztus 11.
Gazdaság
kormány
GKI: az állam rátelepedik a gazdaságra
A recesszió véget ért, de az év egészében csak „pozitív” stagnálás várható. A GDP legfeljebb 0,3 százalékkal nőhet az idén a GKI legfrissebb prognózisa szerint. Nagyon örülni nincs okunk – derül ki a gazdaságkutató friss, ma ismertetett elemzéséből.
Kriván Bence
2013. június 26.
Gazdaság
Orbán Viktor
Simor minősíti majd Orbán gazdaságpolitikáját
Az egyes tagállamokról megfogalmazott korábbi ország- és szektorstratégiák megújítását irányítja majd az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) szakpolitikai alelnökeként Simor András, az MNB volt elnöke, aki a magyar gazdaság állapotát és fejlődését is vizsgálja majd - írja hétfői számában a Napi Gazdaság.
Kriván Bence
2013. június 24.
Gazdaság
Hétvége
Elvesztett irányítás
Eldönthetetlen kérdés, hogy a második Orbán-kormány gazdaságpolitikáját a trafikok, a nyugdíjak vagy a földek lenyúlásával jellemzi majd az utókor. Mással aligha lehet, ám egyik se jellemzi igazán jól ezt a korszakot. Kétségtelenül az einstandolás az időszak egyetlen olyan intézkedéssorozata, amely valóban mélyreható, hosszú távon érezhető változásokkal jár. Az ebből a szempontból emblematikus ügyek azonban nem feltétlenül a legszámottevőbbek.
Várkonyi Iván
2013. május 05.
Gazdaság
gazdaságpolitika - elemzés
Kornai-könyvbemutató: a gazdasági decentralizáció 2010-ben megfordult
A magyar gazdaság évtizedekig kisebb-nagyobb lépésekkel ugyan, de folyamatosan a gazdasági decentralizáció irányába haladt, ez a folyamat 2010-ben megfordult - mondta Kornai János közgazdász professzor Központosítás és piaci reform című új könyvének bemutatóján csütörtökön Budapesten.
2013. április 25.
Gazdaság
1
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól