hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“2012-08-15”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
zene
Októberben kezdődhet a felújítás
A legoptimistább becslések szerint októberben kezdődhet az Erkel Színház felújítása – tudtuk meg a Magyar Állami Operaház ügyvezető igazgatójától, Mozsár Istvántól. Bár többféle nagyságrendű rekonstrukciós alternatívát vázolt a dalszínház vezetése a kormánynak, maradt az eredeti, 1,8 milliárd forintos állami támogatás. Ez persze erősen korlátozza a felújítás mértékét, ugyanakkor lehetővé teszi, hogy újra előadásokat tartsanak az öt éve bezárt színházban.
Szemere Katalin
2012. augusztus 15.
Kultúra
Ferihegy
Szegény Liszt Ferihegyen
Feriheggyel két baj van: először az, hogy rossz helyen van, másodszor az, hogy a nagy erőfeszítések árán (egy csiga sebességével és szaktudásával, 25 év alatt) kialakított reptéri struktúra nem a korszerű igényekre terveződött. Így azután ötévenként szükségessé vált az „újratervezés”, ám mire elkészült az aktuális fejlesztés, éppen el is avult. Egyébként szerintem a 2-es terminál és az új kifutó építése eredetileg is rossz döntés volt, de ezt még a „létezett szocializmus” számlájára írhatjuk.
Haskó László
2012. augusztus 15.
Vélemény
2012-08-15
Sam zenéje és medvehecc
A minden várakozást felülmúlóan sikeres olimpia után, de még az augusztus 29-én kezdődő, egyre nagyobb érdeklődést kiváltó paralimpia előtt ezekben a napokban fokozott figyelem fordul a London 2012 Fesztivál felé. Mint arról korábban többször is beszámoltunk, a nagyszabású eseménysorozat a négyéves kulturális olimpiád záróakkordja, egyben csúcspontja. Filozófiájának megfelelően különböző szervezetek és befolyásos művészek hoznak tető alá olyan műsorokat, happeningeket, melyek a brit alkotó tehetséget domborítják ki.
2012. augusztus 15.
Kultúra
kiállítás
A csendes leány
Nem csinált nagy ügyet sajtó, szakma, közvélemény a Vasarely Múzeum jubileumából, csupán maga az intézmény emlékezik meg két szerény, öntudatos kiállítással a huszonötödik születésnapjáról. Olyannal, amilyenek a közgyűjtemények, amelyekből a válogatás történt. Nem a névadó kollekcióját illetően, azt mind az idősebb pécsi testvér, mind az óbudai Vasarely Múzeum életmű-részletességgel mutathatja be – hanem a környezet, az elődök, az utódok, azaz a valamiképpen és valamilyen jelzővel konstruktivisták ügyében, amelyet a fővárosi kiállítóhely folyamatosan napirenden tart.
Rózsa Gyula
2012. augusztus 15.
Kultúra
egészségügy
Kiút az adósrabszolgaságból?
Kiváltja az adósságrabságból a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) azokat a kórházakat, amelyek társulnak a közös gázbeszerzéshez – értesült a Népszabadság.
Danó Anna
2012. augusztus 15.
Belföld
energetika
Ezermilliárd Vértesi-fillér
A Vértesi Erőmű napokban bejelentett újabb pénzügyi problémái elsősorban az Európai Unióra vezethetők vissza –következtethető ki a tulajdonos Magyar Villamos Művek (MVM) lapunk kérdéseire adott válaszaiból.
Marnitz István
2012. augusztus 15.
Gazdaság
autó
Levetett modellek kormányzati megrendelésre és taxiflottáknak
Boros Jenő
2012. augusztus 15.
Autó
autó
Világautót a népnek!
Boros Jenő
2012. augusztus 15.
Autó
régészet
Volt-e randi a Neander-völgyivel?
A modern ember és a Neander-völgyiek közötti genetikai hasonlóság oka nem a két faj keveredésének eredménye, hanem a közös őstől származó örökség – legalábbis erre a következtetésre jutottak a Cambridge-i Egyetem kutatói, akiknek közleménye a PNAS folyóirat e heti számában jelent meg.
Ötvös Zoltán
2012. augusztus 15.
Tud/Tech
Grúzia
A hátsón billentett elnök
„Medvegyev gyávaságába ezer ember halt bele!” – hirdeti az a dokumentumfilm, amely a négy évvel ezelőtti dél-oszétiai grúz–orosz fegyveres konfliktus körülményeit taglalja. Bár az augusztus elején megjelent film szerzőstábja ismeretlen, a hadsereg és a Dél-Oszétiában szolgáló orosz békefenntartók magas rangú tisztjei nyilatkoznak benne.
2012. augusztus 15.
Külföld
egészség
Édes, de egészséges?
Nimbusza van a szőlőcukornak. A közönséges glukóz, másnéven dextróz, alias krumplicukor édesipari termékek és italok fontos összetevője, és az utóbbi években a bioboltok polcain is megjelent, mint a szacharóz– a hagyományos répa- vagy nádcukor – egészséges alternatívája. Tényleg jót tesz, ha inkább ezt esszük?
2012. augusztus 15.
Mozaik
egészség
Erőnek erejével
Pillanatokon, ezredmásodperceken, orrhosszon, karcsapáson, mellbedobáson, az erő, figyelem totális koncentrációján múlik a győzelem... vagy a megsemmisítő vereség. Az élsportolók teste harcedzett gépezet, amelynek minden sejtjét tudományos kegyetlenséggel a sorsdöntő küzdelemre trenírozzák. Hol a határ?
2012. augusztus 15.
Archívum
egészség
Évszázados előny
Száz éve fürkésszük pontosan és mérhetően, hogy ki mire képes szellemileg. Az IQ-teszt kitöltésénéleddig mindig a férfiak produkáltak magasabb pontszámot, átlag öttel. Most azonban fordult a kocka.
2012. augusztus 15.
Archívum
egészség
Fogamzás vagy gátlás?
Legyen vagy ne legyen? A szex és a szerelem gyümölcse az emberi ötletesség és kreativitás egyiklegnagyobb kihívása. Évezredekig a teherbe esést elkerülni volt problémás, a modern fogamzásgátlás korában már inkább összehozni nehéz a babát.
2012. augusztus 15.
Archívum
egészség
Gyógyító szavak
Amióta dr. Henry Beecher aneszteziológus aszszisztensnője gyógyszer híján sóoldat-infúzióval csillapította egy sebesült katona fájdalmait a második világháborúban, azóta megkerülhetetlen orvosi tény és kutatások tárgya a placebohatás.
2012. augusztus 15.
Archívum
egészség
Hajszál híján
A hajunk folyamatosan hullik – természetes jelenség, mint ahogy a testünk minden sejtje és szövete állandó megújulással pótolja az elöregedett sejteket. Ennekmértéke évszakonként is változik, az év bizonyos szakában még fokozódhat is. A párnán és a fésűben felfedezett hajcsomók és a ritkuló frizura viszont már eltér a normálistól, és megújulás helyett hajhullást jelez.
2012. augusztus 15.
Archívum
egészség
Igyunk a sikerre?
Igazi atlétát, amatőr futót színes vizeskulacs nélkül nem látni ma már. Negyven éve maximum a maratonisták nyakaltak vizet féltávnál, végszükség esetén, mert a közhiedelem szerint a teli pocak és hólyag csak lassítja a tempót. Aztán jött a Gatorade, az első célzottan sportolóknak gyártott ital, a hidratálás felkapott téma és tudományos kutatások tárgya lett – a sportitalok pedig milliárdos biznisz.
2012. augusztus 15.
Mozaik
egészség
Vízmértékkel
Az italgyártók szeretik eltúlozni a kiszáradás okozta egészségügyi problémákat, vesekárosodás és keringési elégtelenség rémével fenyegetve minket a nyári melegben. Részben azért érdemes hallgatni rájuk, és óvatosan, tudatosan, mértékkel pótolni a nyár végi kánikulában kiizzadt folyadékot. Mit, mennyit, hogyan igyunk – ez a kérdés.
2012. augusztus 15.
Archívum
Ausztria
Égés az olimpián
„Nem a turizmus volt a cél” – jegyezte meg gúnyosan a londoni olimpiai játékok félidejében az osztrák sportminiszter, a szociáldemokrata Norbert Darabos.
Harta Berta
2012. augusztus 15.
Külföld
tudomány
Egy kép az ír akadémia falán
A múlt hónapban zajlott tudományos európai megakonferencia, a Euroscience Open Forum egyik szünetében ellátogattam a Királyi Ír Akadémia, Dublin belvárosában álló XVIII. századi épületébe.
Palugyai István
2012. augusztus 15.
Tud/Tech
1
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól