hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“űrkutatás”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
űrkutatás
A kísérlet majdnem sikerült, csak a rakéta tört porrá
A zivataros időjárás miatt a hétfői startot keddre halasztották, és mivel az égiek most nem szóltak közbe, április 14-én (kedden), magyar idő szerint 22:10-kor sikeresen elindították a Dragon teherűrhajót a nemzetközi űrállomásra – és majdnem sikeresen letették az első rakétafokozatot egy tengeren himbálózó platformra.
Ötvös Zoltán
2015. április 15.
Tud/Tech
kutatás
Hatalmas aszteroida fenyegeti a Földet
2017. október 12-én egy 15-40 méteres szikla, a 2012 TC4 kódú aszteroida suhan el a Föld mellett, de parányi esélye annak is van, hogy nem elsuhan, hanem a légkörbe érve felrobban. Két éve egy 19 méteres szikla robbant fel az oroszországi Cseljabinszk felett, amely égése csúcspontján harmincszor fényesebb volt a Napnál.
Ötvös Zoltán
2015. április 14.
Tud/Tech
Hold
Két földnyi bolygó karamboljából jött létre a Hold
Csillagászok megfejtették a Hold keletkezésének talányát. A Nature-ben megjelent közlemény szerint bolygókísérőnk a fiatal Föld és egy valaha volt, Theia nevű, a Földdel teljesen azonos összetételű égitest összeütközéséből született.
Palugyai István
2015. április 09.
Tud/Tech
NASA
Tíz éven belül rábukkanunk a földönkívüliekre?
A NASA vezető kutatója kijelentette, hogy tíz éven belül határozott jeleket találunk a Földön kívüli élet létezésére és 20-30 év múlva bizonyítékokkal is rendelkezünk majd.
Palugyai István
2015. április 08.
Tud/Tech
víz
Hatalmas jégtengert találtak a Marson
A Marsnak nemcsak világosan felismerhető sarki jégsapkái vannak, hanem egy-egy gleccserek sorozatából álló övvel is rendelkezik mind az északi, mind a déli félteke megközelítőleg középső részén.
Palugyai István
2015. április 07.
Tud/Tech
Mars
Tizenegy évig tartott az első marsi maraton
Itt a Földön a maratoni táv megtétele normál esetben nem jelent kihívást egyetlen jármű számára sem, de más a helyzet a Marson.
2015. március 25.
Tud/Tech
Hold
Hatalmas kráterre bukkantak a Holdon
Egy jelentős méretű krátert fedeztek fel a Holdon, ráadásul kísérőnk Föld felé néző oldalán – egy évszázada ez az első ilyen felfedezés.
Ötvös Zoltán
2015. március 17.
Tud/Tech
Svájc
Tűzgömb suhant át az osztrák éjszakán
Ausztriában, Svájcban, Kelet-Franciaországban és néhol Németországban is látni lehetett a hatalmas tűzgömböt, amely vasárnap éjjel száguldott végig az égen.
2015. március 17.
Mozaik
űrkutatás
Így landolt az űrállomás legénysége
Több mint 100 millió kilométert utazott féléves küldetése során a Nemzetközi Űrállomás háromfős legénysége, melynek tagjai csütörtökön landoltak Szojuz űrkapszulájukkal Kazahsztánban. Barry Wilmore parancsnok (NASA) és két orosz repülőmérnök: Jelena Szerova és Alexander Szamokutyajev a 42-es számú ISS-misszión vettek részt. Ennek során tavaly november óta dolgoztak a Föld körül keringő űrállomás fedélzetén. Jelena Szerova az első orosz nő, aki kijutott az űrbe, Wilmore-nak és Szamokutyajevnek pedig ez volt a második űrutazása.
NOL
2015. március 12.
Tud/Tech
kutatás
Úton a sötét anyag felé
Gyorsabb, majdnem kétszer erősebb és jobb lett a genfi nagy hadronütköztető, így minden korábbinál nagyobb erejű ütközésekre kényszeríthetik a részecskéket, amiktől egyebek mellett a szuperszimmetriának nevezett jelenség titkainak feltárását, azaz a misztikus sötét anyag bizonyítását remélik. Ahhoz képest, hogy az Univerzum teljes energiatartalmának 27 százaléka a sötét anyagban rejlik, szinte semmit sem tudunk róla.
Ötvös Zoltán
2015. március 12.
Tud/Tech
tudomány
Űrszonda ért a Ceres kisbolygóhoz
Holnap áll a Ceres kisbolygó körüli pályára a NASA Dawn űrszondája. A kisbolygóöv legnagyobb égitestét még nem vizsgálta űreszköz ilyen közelről. A Ceres valószínűleg egy fejlődésében megrekedt bolygókezdemény.
Ötvös Zoltán
2015. március 05.
Tud/Tech
űrkutatás
Az űrben is megünnepelték Magyarországot
Magyarország tizennégy éve várt arra, hogy az Európai Űrügynökség (ESA) teljes jogú tagja legyen. Miután csatlakoztunk a szervezethez, különös meglepetést kaptunk.
Ötvös Zoltán
2015. február 25.
Tud/Tech
USA
Eladó a legvagányabb űrszelfi
Több száz, az űrkorszak hajnalán készült fénykép kerül kalapács alá csütörtökön, egy londoni aukción.
2015. február 24.
Mozaik
űrkutatás
Csatlakoztunk az európai űrügynökséghez
Jean-Jacques Dordain, az Európai Űrügynökség (ESA) főigazgatója és Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációs államtitkára írta alá azt a dokumentumot, amely szerint Magyarország teljes jogú tagként csatlakozott az Európai Űrügynökséghez.
Ötvös Zoltán
2015. február 24.
Tud/Tech
űrkutatás
Az űrutazás mentheti meg az emberiséget
Az űrutazás lehet az emberiség „életbiztosítása", és létkérdés, hogy folytatódjon. Ha ugyanis sikerül más bolygókon is letelepedni, megelőzhető az emberiség eltűnése - erről a világhírű elméleti fizikus, Stephen Hawking beszélt a londoni Science Múzeumban.
Ötvös Zoltán
2015. február 20.
Tud/Tech
Horvátország
Űrközpont épülhet Horvátországban
A svájci Swiss Space Systems (S3) űrcég bejelentette, hogy egy űrkikötővel és kutatóközponttal ellátott űrközpont megépítését tervezi 2020-ig a közép-horvátországi Udbinában – adta hírül a horvát sajtó.
MTI
2015. február 19.
Tud/Tech
NASA
Nem tudja megunni a NASA-t a magyar tudós
A NASA többszöri halasztás után a múlt héten bocsátotta fel azt a szondáját, mely Al Gore hajdani alelnök javaslatára készült, ám több mint tíz évig hevert egy raktárban, míg „leporolták”. A főként a napkitörések és az űridőjárás előrejelzésére szolgáló DSCOVR nevű űreszköz vezető kutatója a Debrecenben született Adam Szabo, aki a programról, saját pályájáról és a NASA helyzetéről beszélt lapunknak.
Palugyai István
2015. február 19.
Tud/Tech
Mars
Befelhősödött a Mars
Három évvel ezelőtt különös jelenséget fedeztek fel amatőr csillagászok a Marson: a rejtélyes objektum a felvételeken úgy festett, mintha valamilyen felhő lenne, de hogy pontosan mi is tűnt fel a vörös bolygón egyik pillanatról a másikra, senki nem tudta. A magyarázat most jelent meg a Nature-ben.
Ötvös Zoltán
2015. február 18.
Tud/Tech
NASA
Tengeralattjárót küldene a Titán tengerébe a NASA
Tengeralattjárót tervez indítani a NASA a Szaturnusz legnagyobb holdjára, a Titánra. A 2040 körül indítandó különleges eszközzel a hold hatalmas, Kraken Mare nevű óceánját szeretnék felderíteni.
Palugyai István
2015. február 16.
Tud/Tech
űrkutatás
Fellőtték az "űrbeli bóját"
Elon Musk SpaceX nevű cégének Falcon 9 hordozó rakétájával négynapos késéssel végre sikeres rajtot vett a napkitöréseket és az űridőjárást figyelő DSCOVR nevű műhold.
NOL
2015. február 12.
Tud/Tech
13
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól