Egy jelentős méretű krátert fedeztek fel a Holdon, ráadásul kísérőnk Föld felé néző oldalán – egy évszázada ez az első ilyen felfedezés.
A korábban ismeretlen holdkrátert a repülés egyik úttörőjéről, Amelia Earhartról nevezték el, aki első nőként repülte át az Atlanti-óceánt. A 200 kilométer széles krátert a NASA Grail űrszondája fedezte fel, amely a Hold gravitációs mezejét mérte. A kráter létezéséről egy texasi konferencián számoltak be.
A kráter 3,9 milliárd évvel ezelőtt keletkezhetett, de az azóta eltelt idő alaposan lepusztította az egykori becsapódás nyomait, ezért nem vették eddig észre. A krátert a Purdue Egyetem munkatársai fedezték fel – ezen az egyetemen dolgozott Amelia Earhart 1935–37 között.
A névadó, Amelia Mary Earhart a repülés amerikai származású női úttörője, az első jelentős női pilóta. Earhart bár 1928-ban csak utas volt, de nőként így is elsőként ő repülte át az Atlanti-óceánt. 1930-ban 291 km/órával női sebességi rekordot állított fel, majd 1931-ben 5624 méterrel női magassági rekordot ért el. 1932. május 20-án indult el egy kétmotoros Lockheed Vega repülőgéppel Új-Fundlandból (Kanada), hogy egyedül repülje át az Atlanti-óceánt. A repülés nem volt könnyű. Egyszer 900 métert zuhant a gép és pörögni kezdett, de sikerült elérni Írország partjait és sikeresen leszállni a 15 órás út után.