hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“kutatás-fejlesztés”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Orbán Viktor
A legjobb koponyákért
Két órán át ült tegnap az MTA dísztermében Orbán Viktor miniszterelnök, ami nagy előrelépés, hiszen 2010-es kormányra kerülése óta most először jelent meg a szokásos közgyűlésen.
Ötvös Zoltán
2013. május 07.
Belföld
kutatás-fejlesztés
Goldberg-variációk a mérnöki játszóházban
A mérnökök játszóterét harmadszor rendezték meg a fővárosban, hogy gyönyörködhessünk a bonyolultságban.
Trencsényi Zoltán
2013. április 28.
Tud/Tech
kutatás-fejlesztés
Mesés gazdagságot hoz a jövő üzemanyaga
Argentína, Chile és Bolívia sós sivatagaiban található a világ legnagyobb lítiumkészlete. A lítium-háromszög országai a nem is oly távoli jövőben gazdasági nagyhatalommá válhatnak.
2013. április 19.
Mozaik
MTA
Anne Glover: A GMO-t ne vessük el
Meg akartam érteni a magyar tudományos élet működését, szerveződését, erősségeit, és különösen a jórészt történelmi függetlenségének köszönhetően meglepően nagy társadalmi bizalmat élvező Magyar Tudományos Akadémiára voltam kíváncsi – mondta lapunknak tegnapi elutazása előtt a kétnapos látogatáson Budapesten járt Anne Glover, az Európai Bizottság elnökének tudományos főtanácsadója.
Palugyai István
2013. február 03.
Tud/Tech
kutatás
Felvásárlási láz kezdődhet a gyógyszergyártók piacán
A piaci konszolidáció minden eddiginél erősebb időszaka jöhet a gyógyszeriparban, a vezető gyártók bevételei ugyanis akár 100 milliárd dolláros értékben is elmaradhatnak a szektor egészének bővüléséhez képest – állítja az az Ernst & Young legfrissebb gyógyszeripari felmérése.
Ábrahám Ambrus
2013. január 29.
Gazdaság
EU
Eurómilliók sztárkutatókra
Új támogatási program beindítását jelenti be ma az Európai Unió a felzárkózó országok számára. Az egyelőre kísérleti jelleggel elinduló programban kezdetben öt ország, köztük hazánk vehet részt. Országonként egy-egy kutatóintézet, egyetem kaphat támogatást az EU-tól arra, hogy – egyenként legfeljebb 2,4 millió euró értékben – magához csábítson egy sztárkutatót és csapatát világszínvonalú fejlesztések, kutatások elindítása érdekében.
Zalán Eszter
2012. december 10.
Tud/Tech
Hétvége
Vágyak és a valóság
Igen kritikus véleményt fogalmaztak meg azok a cégvezetők, akiknek a bevonásával az Ernst & Young arra próbált választ találni, miként kellene megújítani Európa innovációpolitikáját. A menedzserek válasza: nagyjából az egészet új alapokra kellene helyezni.
Ötvös Zoltán
2012. december 10.
Tud/Tech
kutatás
Többet akarnak fordítani kutatásokra
A kutatás-fejlesztési (K+F) ráfordítások tavaly elérték a 336 milliárd forintot, a GDP 1,2 százalékát – jelezte a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára kedden Debrecenben.
Ábrahám Ambrus
2012. november 13.
Gazdaság
kutatás
Ötvös Zoltán: Szuperblama
Ötvös Zoltán
2012. október 13.
Vélemény
közlekedés
Tudásközpontot alapít nálunk a Bosch
A közlekedési és ágazati fejlesztésekhez kapcsolódó magyar szellemi tőke integrálására a Bosch, az MTA Sztaki és két egyetem ma megalapította a Robert Bosch Tudásközpontot.
Marnitz István
2012. szeptember 26.
Gazdaság
energia
Felkarolnák az energetikai találmányokat
A magyar energetikai találmányok felkarolása érdekében együttműködési megállapodást kötött a szaktárca és a Nemzeti Innovációs Hivatal. Reményeik szerint így könnyebben juthatunk uniós forrásokhoz is.
2012. szeptember 04.
Gazdaság
MTA
Gyártásintegráció magyar felhőszoftverrel
Országokon vagy akár kontinenseken átívelő gyártási hálózatok termékazonosító és termelés-integrációs rendszerét fejleszti az MTA SZTAKI Számítógéppel Integrált Gyártás Laboratóriuma (CIMLab) egy uniós projektben. A Fraunhofer Intézet által vezetett konzorcium a jövő évben végez az ötmillió eurós, 3,5 millió euró uniós támogatásban részesülő fejlesztéssel, utána az alkalmazást elsősorban a környezetvédelmi iparban és az autógyártásban fogják használni.
Hargitai Miklós
2012. augusztus 31.
Tud/Tech
tudomány
MTMT2: publikációs adattár a hálón
Jól kereshető, hiteles és pontos online adatbázist épít a Magyarországon „képződő” tudományos eredményekből az MTA Könyvtára. Az uniós támogatásból létrejött, eredetileg a legrangosabb egyetemek és az Akadémia publikációs termését szolgáltató Magyar Tudományos Művek Tára (MTMT) a fejlesztés második körében országos lefedettségűvé vált: mint az MTMT2 projekt tegnapi sajtóbemutatóján elmondták, a rendszer ezentúl az összes felsőoktatási és akadémiai kutatóhely tudományos műveiről – 2007-től kezdődően – teljes körű kimutatást ad.
Hargitai Miklós
2012. augusztus 29.
Tud/Tech
Kína
Génmódosítással javítanának a marhahús ízén kínai kutatók
Olyan genetikailag módosított szarvasmarhákat hoztak létre kínai kutatók, amelyek húsa sokkal porhanyósabb, mert a zsírsavak az izomrostokat alkotó fehérjékhez kötődnek - adta hírül a The Daily Telegraph című brit napilap.
MTI
2012. augusztus 28.
Tud/Tech
kutatás
Sűrűbb és hasznosabb a magyar grafén
Magyar kutatók eredményeire figyel a nemzetközi anyagtudomány: az MTA TTK Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézetében (MFA) olyan grafénmezőt sikerült létrehozni, amelynek a „szerkezeti hullámossága” (egyszerűbben szólva a gyűröttsége) egy nanométernél kisebb periodicitással ismétlődik. (Ez több nagyságrenddel jobb az eddigi csúcstartónál: korábban 300 nanométernél kisebb hullámperiódust nem tudtak elérni.)
Hargitai Miklós
2012. augusztus 25.
Tud/Tech
tudomány
Európa főtudósa, aki újra „megtanult” angolul
Januártól José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke tudományos főtanácsadójává nevezte ki Anne Glover brit biokémikus-professzort, akivel Dublinban, a Euroscience Open Forum nevű konferencián beszélgettünk.
Palugyai István
2012. július 18.
Tud/Tech
kutatás
K+F támogatások: a kiszámíthatóság a legfontosabb
A kutatás-fejlesztési tevékenységet befolyásoló tényezők közül Magyarországon a szabályozói környezet kiszámíthatóságát tartják a legfontosabbnak a cégek, ezt követi a támogatások mértéke a Deloitte Zrt. vállalati jelentése szerint.
Ábrahám Ambrus
2012. június 23.
Gazdaság
média
Boxie-ba belerúgtak és kukába dobták
A Massachusetts Institute of Technology Media Labor kutatóinak fura ötlete támadt. Azt a célt tűzték ki maguk elé, hogy egy tudat nélküli géppel, vagyis robottal készíttessenek interjúkat az utca emberével.
2012. április 25.
Tud/Tech
kutatás-fejlesztés
Borúlátó hazai cégvezetők
A honi vezérigazgatók négyötöde borúlátó a magyar gazdaság ez évi élénkülését illetően – vonható le a PwC Magyarország, valamint a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) közös kutatásából. Míg a honi cégirányítók elsősorban belföldi terjeszkedésben gondolkoznak, külföldi társaik a fejlődő országok felé tekintgetnek.
Ábrahám Ambrus
2012. március 08.
Gazdaság
klímaváltozás
Szájkosár a klímakutatókon
Nemcsak új tudományos felfedezésekről, hanem társadalmilag vitatott vagy épp etikailag botrányos esetekről is szó volt az Amerikai Tudományfejlesztési Társaság (AAAS) múlt héten véget ért tudományos megakonferenciáján Vancouverben. Például a klímaváltozás kérdésében, mely Kanadában mostanában különösen érzékeny ügy, hiszen az ottawai kormány nemrégiben mondta fel részvételét a légköri szén-dioxid-csökkentést célzó kiotói egyezményben.
2012. február 29.
Tud/Tech
3
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól