hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“innováció”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Hétvége
Éhen haló gazellák
A Szilícium-völgyben sok van, Szicíliában kevés: a nemzetközi terminológiában startupnak nevezett induló technológiai minivállalkozások egyáltalán nem véletlenszerűen szóródnak a világtérképen. Földrajzi elhelyezkedésük szinte mindig „rendezett”, és ebből a mintázatból számos törvényszerűség kiolvasható. A start-up cégek olyan helyen teremnek, ahol van a közelben egy kimagasló színvonalú egyetem és egy olyan „élhető” nagyváros, ahol az okos és tehetséges emberek jól érzik magukat.
Hargitai Miklós
2012. december 10.
Tud/Tech
Hétvége
Kitchen Budapest
A falon egy kép a Wright fivérekről. Épp a Kitty Hawkot próbálják ki segítőjükkel, valamikor a XIX. század végén. Gépükön még nincs motor, de a jármű már elemelkedett a földtől. Szimbolikus fotográfia. Egyszerre érzékelteti a csapatmunkát, a felfedezéssel járó izgalmat és azt a sokévi erőfeszítést, amelynek eredménye a repülőgép megalkotása.
Palugyai István
2012. december 10.
Tud/Tech
Hétvége
Vágyak és a valóság
Igen kritikus véleményt fogalmaztak meg azok a cégvezetők, akiknek a bevonásával az Ernst & Young arra próbált választ találni, miként kellene megújítani Európa innovációpolitikáját. A menedzserek válasza: nagyjából az egészet új alapokra kellene helyezni.
Ötvös Zoltán
2012. december 10.
Tud/Tech
innováció
Távozik az Innovációs Hivatal elnöke
December végén távozik a Nemzeti Innovációs Hivatal elnöki pozíciójából Mészáros György.
Varga Dóra
2012. december 07.
Belföld
internet
Joe, az üzleti angyal
Magyarország és különösképpen Budapest most is igazán cool, vagyis klassz, sőt dögös hely – bizonygatja egy alig több mint 26 éves amerikai fiú, akinek muszáj hinni. Legalábbis az ötletek és az új műszaki megoldások terén nagyszerű az itteni környezet, mondja Joe Perla, aki bár csak az idén járja ki a Princeton Egyetem komputer szakát, máris rendkívüli sikerekkel büszkélkedhet. Az internet világának egyik tavalyi nagy dobása, a Turntable.fn nevű amerikai zenei közösségi oldal például az ő keze munkáját dicséri.
Palugyai István
2012. november 13.
Mozaik
fizika
A láthatatlan innováció
A minap kezdték árulni a legújabb iPhone-t. Bojár Gábort, az Európai Technológiai Intézet új igazgatótanácsi tagját az innovációról és a demokrácia lebontásáról kérdeztük, de az új kütyü premierjén látottakra is reagált. Mint mondta, önmagában pozitív, ha egy műszaki alkotáshoz valakit érzelmi kapcsolat fűz. Ha egy gépet nemcsak használunk, hanem szeretjük is. Hiszen az életben nem az a legszebb, ha szeretünk valakit vagy valamit?
Palugyai István
2012. október 05.
Tud/Tech
közlekedés
Tudásközpontot alapít nálunk a Bosch
A közlekedési és ágazati fejlesztésekhez kapcsolódó magyar szellemi tőke integrálására a Bosch, az MTA Sztaki és két egyetem ma megalapította a Robert Bosch Tudásközpontot.
Marnitz István
2012. szeptember 26.
Gazdaság
játék
Okostojás lehet az új Rubik-kocka
Szinte észrevétlen maradt idehaza az olimpia utolsó napján elért magyar siker: Zagyvai András az első helyen végzett – igaz, nem a londoni játékokon, hanem a logikai játékok legmeghatározóbbnak tartott világversenyén Washingtonban.
Ábrahám Ambrus
2012. szeptember 15.
Gazdaság
energia
Felkarolnák az energetikai találmányokat
A magyar energetikai találmányok felkarolása érdekében együttműködési megállapodást kötött a szaktárca és a Nemzeti Innovációs Hivatal. Reményeik szerint így könnyebben juthatunk uniós forrásokhoz is.
2012. szeptember 04.
Gazdaság
innováció
A láthatatlan ész
Ha már ilyen szépen visszakucorodtunk a recesszióba, vessünk egy pillantást köztársaságunk és gazdaságunk sorsának összefüggésére is. Kornai János két évvel ezelőtt jelentős dolgozatot publikált a Közgazdasági Szemlében a gazdasági dinamizmus feltételeiről.
Révész Sándor
2012. augusztus 17.
Vélemény
tudomány
Európa főtudósa, aki újra „megtanult” angolul
Januártól José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke tudományos főtanácsadójává nevezte ki Anne Glover brit biokémikus-professzort, akivel Dublinban, a Euroscience Open Forum nevű konferencián beszélgettünk.
Palugyai István
2012. július 18.
Tud/Tech
oktatás
Egérút
Friss Róbert
2012. július 10.
Vélemény
egészségügy
Alapgyógyszerek tűnhetnek el a patikákból
Nem helyettesíthető orvosságokat vonnak ki a piacról, ha a kormány él a tervezett 10-15 százalékos hatósági árcsökkentéssel – állítja az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete. Mindez csaknem egymillió beteg terápiáját veszélyeztetheti.
Danó Anna
2012. június 07.
Belföld
innováció
Az Egisé a 2011-es innovációs nagydíj
A 2011. év kiemelkedő innovációinak díjazására átadták a Magyar Innovációs Nagydíj elismeréseket pénteken az Országházban.
Kriván Bence
2012. március 30.
Gazdaság
tudomány
Kis pénz, kis műhold, de hatalmas siker
Az első magyar fejlesztésű műhold eddig tökéletesen működik, már a következő, nagyobb műholdat is tervezzük, de ebből igazán csak akkor lehet valóság, ha hazánk tagja lesz az Európai Űrügynökségnek (ESA) – nyilatkozta lapunknak Horváth Gyula egyetemi adjunktus, a Műegyetem Masat–1 Fejlesztő Csoportjának programmenedzsere. A fiatal oktató szerint ebből a programból az egész hazai űripar profitálhat, de az is benne van a pakliban, hogy kihívások híján a csapatot elcsábítja valamelyik vezető külföldi kutatóhely.
Ötvös Zoltán
2012. február 27.
Tud/Tech
EU
Digitális felhőbe burkolózna az USA és az EU
A 2013-as amerikai költségvetés tervezete nem ködösít: a digitális "felhőtől" várja a kormányzati munka hatékonyságának növekedését, az innováció gyorsulását. Az EU szintén, bár Neelie Kroes digitális biztos szerint itt a 27 tagállam eltérő szabályozása bonyolítja a helyzetet.
Blahó Miklós
2012. február 16.
Gazdaság
MTA
Ráncfelvarrás a 'titkos' kutatóintézetekben
Akár titkos kutatóintézet-hálózat is lehetne szervezeti egységei számát tekintve az akadémiai után mindeddig második legnagyobb hazai tudományos K+F-szervezet. A Bay Zoltán-intézetekről ugyanis kis túlzással a közvélemény alig tud valamit, pedig az 1994-ben Pungor Ernő által alapítványi formában létrehozott intézmény jó ötletként indult. Az intézethálózatra azonban nagyon ráfért már egy ráncfelvarrás, amelynek lényegéről az év végén az üzleti életből érkezett új vezérigazgató, Skultéty Tamás elsőként lapunkat tájékoztatta.
Palugyai István
2012. február 14.
Tud/Tech
kutatás-fejlesztés
A magyarok szívesen megveszik a hamisítványt is
A kreatív magyar agyak tavaly is takaréklángon éltek, amit az bizonyít, hogy a 646, évtizedes minimumot hozó 2010-es szabadalmi bejelentés után 2011-ben is mindössze 660 bejelentés született.
Ötvös Zoltán
2012. január 28.
Belföld
tudomány
A jövőről az „ördög birodalmában”
Brüsszelben bűvszó az innováció, mely kihúzhatja a huszonheteket a gazdasági csávából. És nem csak a múlt héten, amikor az Európai Bizottság megtartotta az unió első innovációs seregszemléjét.
Palugyai István
2011. december 12.
Tud/Tech
tudomány
A Google titkos boszorkánykonyhája
Az IT-iparág legtöbb sikercégének új fejlesztéseiről rendszerint az derül ki, hogy az igazán forradalmi innovációkat többnyire kis spin-off cégek bekebelezésével, kívülről vásárolják, saját K+F-tevékenységük pedig elsősorban szoftverfejlesztésre korlátozódik.
Hargitai Miklós
2011. november 21.
Tud/Tech
4
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól