hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“eü extra”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
eü extra
Miért is akarunk gyereket vállalni?
- Ma már tudom, elkerülhettük volna a császármetszést. Az orvosok is hibáztak, de ha nem lettek volna pszichés problémáim, hagyományos úton szülhettem volna meg a kisfiamat - mondja magabiztosan Zsuzsa, aki immár második kisbabáját várja.
Ónody-Molnár Dóra
2006. július 18.
Archívum
rákszûrés
Melanomakezelés - interferonnal
Tudományos tény: folyamatosan vékonyodik fölöttünk az ózonréteg, sőt helyenként lyukak éktelenkednek azon a védőernyőn, amelynek a Nap káros sugaraitól kellene megvédenie bennünket. Amióta divattá vált a csokibarnaság, világszerte megfizetjük ennek az árát. Egyre több napimádó válik a legveszélyesebb bőrrák, a melanoma áldozatává.
2006. július 18.
Archívum
rákszûrés
Javaslat globális méhnyakrákoltásra
A HPV-vírus elleni védőoltási program bevezetését javasolják a WHO szakemberei. A bizonyítottan a méhnyakrák esetek döntő többségéért felelős vírus ellen ugyanis gyerekkorban szinte tökételes védelmet adhat a vakcina. A szűréssel együtt pedig a teljes lakosság védekezhet a betegség ellen.
2006. július 18.
Archívum
õssejt
Őssejtkúra klinikai próbán
Az utóbbi évek legtöbb vitát és reménykedést kiváltó újdonsága, az embrionális őssejtterápia hamarosan igazolja, vagy éppen cáfolja a hozzá fűzött várakozásokat. A humán embrionális őssejteket nyolc éve szaporították először sikeresen laboratóriumban. Azóta kimeríthetetlen és mindenre képes potenciális gyógyító forrásként kezeli a kutatók és a gyógyulni vágyók tömege. Ugyanakkor sokan etikai okból támadták már a felvetést is, hogy embriókból származó sejtek tenyésztésével kísérletezzenek.
2006. július 18.
Archívum
eü extra
Napelemes szemimplantátum
Egy kémiai anyagokat a szem hátsó részébe fecskendező implantátum első hallásra elég bizarr ötletnek tűnik. Azonban egy napelemes csip, mely a retina sejtjeit úgy stimulálja, hogy idegi átvivő anyagokat permetez rájuk, visszaállíthatja vak emberek látását.
2006. július 11.
Archívum
eü extra
Vérzékenység kamillától
Életveszélyes belső vérzésekkel szállítottak a montreali McGill egyetem klinikájára egy idősebb asszonyt, aki korábbi szívbillentyűműtéte óta véralvadásgátló gyógyszert szedett. Sikerült megmenteni az életét, és némi kutakodás után kiderült az is, mi okozta nála a kis híján végzetessé váló vérzékenységet. Meglepetésre a toroköblögetésre használt kamillafőzet, és az ugyancsak kamillakivonatot tartalmazó testápoló tej találtatott "bűnösnek".
2006. július 11.
Archívum
eü extra
A medicina sötét foltja
Van egy olyan betegség, amely Európában másfél millió embert érint, ám a közvélemény alig hallott róla: ez a primer (elsődleges) immundeficiencia (PID), a veleszületett immunhiány, melynek számos formája sikeresen kezelhető, ám az igazi megoldást a génterápia jelentheti.
2006. július 11.
Archívum
eü extra
Cukorbeteg leszek-e?
A XXI. század elejét valószínűleg az elhízott, cukorbeteg, magas vérnyomású emberek számának addig soha nem látott növekedésével jellemzik majd a jövő tudósai. Aki ma még nem diabéteszes, komoly esélylyel számíthat a betegség jelentkezésére. De mekkora eséllyel?
2006. június 20.
Archívum
eü extra
Bacikímélő szappan
A tisztító- és tisztálkodószereiket baktériumölő tulajdonsággal felruházó cégek többsége erősen csúsztat. A modern anyagoktól a bacik nem pusztulnak jobban, mint más, egyszerűbb mosószerek hatására.
2006. június 20.
Archívum
alkohol
Kismértékben szívvédő, nagymértékben - sem orvosság
Az amerikai orvosok alapos emberek. Nem elégedtek meg azzal a közhellyel, hogy az alkohol kis dózisban gyógyszer, nagy adagban méreg, hanem tudományosan be is bizonyították.
2006. június 20.
Archívum
eü extra
Vágyálom vagy rémálom?
Az USA-ban két éve nyert "polgárjogot" az egy tűszúrással a bőr alá juttatható mikrocsip, amely a páciens személy azonosító kódját tartalmazza. Ez a kód egy olyan egészségügyi adatbázishoz is kulcsot jelenthet, amely válságos helyzetben, egy esetleges életmentő sürgősségi beavatkozáshoz szükséges legfontosabb adatokat - vércsoport, gyógyszerérzékenység, allergia, krónikus betegségek stb. tartalmazza.
2006. június 13.
Archívum
eü extra
Örökre szóló immunvédelem már újszülöttkorban
Régóta szeretnék az orvosok már újszülöttkorban beadni a szükséges védőoltásokat, ám ez különféle akadályok miatt nem volt lehetséges. Egy új felfedezés talán megoldhatja a a problémát. A siker bizonyításához azonban még állatkísérletekre, majd emberi kipróbálásra lesz szükség.
2006. június 06.
Archívum
eü extra
Magyar találmány, angol cég, olasz ügyvezető
Újfajta egyszer használatos orvosi fecskendőt fejlesztettek ki a farkaslyuki SafeGard Medical Kft.-ben. Az új, úgynevezett önmegsemmisítő eszköz kezelése egyszerűbb, s ezért a piac máris érdeklődik iránta.
2006. június 06.
Archívum
eü extra
Marad-e hatásos szer a kullancsok ellen?
Bizonytalan, meddig maradhat forgalomban a kullancs elleni permetanyag, ami ma az egyetlen védőeszköz a vérszívó ellen. A gyártó és az illetékes hatóság szerint ez az unió engedélyezésén múlik, ami folyamatban van, mégis elképzelhető, hogy döntés csak évek múlva várható.
2006. június 02.
Archívum
eü extra
Másképp hatnak a szerek a nőkre és a férfiakra
Semmi logika nincs abban, hogy a gyógyszereket csak a férfiakra tesztelik, hiszen sok bizonyíték van arra, milyen különbözőképpen hatnak bizonyos gyógyszerek férfiakra és nőkre.
2006. május 31.
Archívum
eü extra
Ragyogó mosoly
Villogó fogsor, vakító nevetés. Már nemcsak a sztárok luxusa, bárki számáraelérhető kozmetikai beavatkozás, a fogfehérítés.
2006. május 31.
Archívum
eü extra
A magzat és az anya
Munkatársunktól
2006. május 31.
Archívum
eü extra
Érző művégtag őssejtekkel
Egy három robotujjra építhető mesterséges tapintó- és fogókészüléket kell kifejlesztenie 2007-ig egy magyar kutatócsapatnak.
2006. május 30.
Archívum
eü extra
Az ember kisugárzását mérik
Az emberi test egészét vizsgálni képes infravörös diagnosztikai berendezést mutattak be tegnap Budapesten.
Hírösszefoglalónk
2006. május 26.
Archívum
gyógyszer
Hogy szolgál az e-gészsége?
Az egészségünk a legnagyobb értékünk - szokták mondogatni, de biztos, hogy birtokában vagyunk ennek az értéknek? A testünkkel jól bánunk vagy kizsákmányoljuk? Meddig feszíthetjük a húrt büntetlenül? Most megkaphatjuk a választ.
2006. május 26.
Archívum
8
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól