“2010-01-26”

2010-01-26

Egyik sem vizes nyolcas

Nyolcan-nyolcan maradtak a női és a férfi egyesben az Austra lian Openen; szakszerűbben úgy is mondhatnánk, hogy kialakult a negyeddöntő mezőnye. A férfiaknál nem akad kakukktojás, vagyis csupa előkelően rangsorolt játékos jutott el a nyolcig. A legszerényebb szám a horvát Cilic neve mellett olvasható: ha egy tornán a tizennegyedikként kiemelt teniszező a „leggyengébb” a negyeddöntőben, ott nincs mire panaszkodniuk a szervezőknek. (Tulajdonképpen csak az argentin Del Potro [4.] hiányzik a menők közül; őt éppen Cilic búcsúztatta.) A második helyen kiemelt Rafael Nadalhoz hétfőn csatlakozott Roger Federer (1.) és Novak Djokovics (3.). A svájci gyorsan lehűtötte a hazai közönség által támogatott Lleyton Hewittot: az ausztrál igyekezett, próbálkozott, ám rá kellett jönnie, hogy a szemben teniszező sporttársa más színvonalat képvisel. Jellemző, hogy amikor a svájci a harmadik szettben elveszítette az adogatójátékát, rögvest vissza is nyerte azt, jelezve, hogy érti a tréfát, csak nem szereti. A vége 6:2, 6:3, 6:4 lett, ami Federer szempontjából biztató a Davigyenko elleni ütközet előtt. Korábban – amikor 12 meccsből éppen 12-t nyert – a svájcinak nem volt szüksége lelkierőt gyűjtenie az orosszal szemben, ám az utóbbi két összecsapást Davigyenko nyerte, azaz egy kicsit már mumusnak számít. Viszont a szerdai mérkőzés előtt az orosznak kell többet pihennie, miután három perc híján négyórás mérkőzésen, annak is a döntő szettjében tudta csak legyőzni a spanyol Verdascót.