hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“Horváth Gábor”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Három polgárháború fenyeget a Közel-Keleten
A jordániai király szerint nincs több idő, most kell kicsikarni a békemegoldást a háborús régióban.
Horváth Gábor
2006. november 27.
Archívum
Amerika hangnemet vált
Az USA külpolitikája hatvan éve a politikai szabadság és a gazdasági lehetőségek kiterjesztésére irányul, s ez változatlan marad - nyilatkozta lapunknak Tom Lantos, aki januártól átveszi a képviselőház külpolitikai bizottságának irányítását. A magyar származású politikus ugyanakkor hangnemváltást ígér.
Horváth Gábor
2006. november 22.
Archívum
Nem ön dönt: iszik vagy vezet
Az Anyák a Részeg Vezetés Ellen nevű dühös szervezet azt szeretné, hogy a kocsi be se induljon.
Horváth Gábor
2006. november 21.
Archívum
USA
Félig beismert gyilkosság?
A sokat látott amerikai bulvársajtó gyomrát is megfekszi O. J. Simpson legújabb húzása. Az egykori amerikaifutball-sztár és színész Ha én tettem címmel írt könyvet arról, hogyan gyilkolta "volna" meg volt feleségét és annak barátját - ha ő tette "volna", amit persze tagad. Az 1995-ös perben a büntetés elkerüléséhez elég volt a tizenkét esküdtet meggyőznie, de ártatlanságában gyakorlatilag senki más nem hisz. A felemás beismerés nem változtat a felmentésen, mert ugyanazért a bűncselekményért nem lehet valakit kétszer bíróság elé állítani.
Horváth Gábor
2006. november 21.
Archívum
Egyesület a washingtoni Kossuth-házban
Az Amerikai Magyar Református Szövetségről (HRFA) neve alapján azt hihetnénk, hogy egyszerű vallási tömörülés. Az idén 110 éves szervezet azonban valójában önsegélyző biztosítási egyesület, amely nem csak magyar származású vagy református vallású tagok előtt áll nyitva. Az első belépési díj egy dollár volt, és ugyanennyit szedtek éves tagsági díjként is. Halálesetre 250 dollárt, a temetésre külön 50 dollárt fizettek. Az Egyesült Államok kongresszusa 1907-ben vette jegyzékbe a nonprofit egyesületet, amely, ha nyeresége képződik, abból a református egyház templomait támogatja. A HRFA napjainkban leginkább a Washington belvárosában, a Massachusetts Avenue-n álló egyemeletes Kossuth-házról ismert, amelynek homlokzatán egész évben magyar zászló lobog.
Horváth Gábor
2006. november 20.
Archívum
Bushnak tetszett a Ho-tőzsde
Horváth Gábor
2006. november 20.
Archívum
Elhanyagolt csomagok
A légitársaságoknak évi 2,5 milliárd dollárjukba kerül, hogy nem vigyáznak eléggé a poggyászokra.
Horváth Gábor
2006. november 18.
Archívum
Régi érdekek, új módszerek
Az amerikai képviselőház új elnöke a választási diadal után azonnal elvesztette első politikai csatáját. Nancy Pelosinak nem sikerült frakcióvezetővé választatnia az iraki csapatkivonást a Demokrata Pártból elsőként követelő John Murthát, a képviselőcsoport 63 százalékos többsége egy, a Bush-kormányzattal jó kapcsolatokat ápoló kollégát, Steny Hoyert juttatta a tisztségbe. Az alsóház első női elnöke a jelek szerint túlértékelte a momentum erejét - illetve alábecsülte a politikai közép felé húzódás jelentőségét.
Horváth Gábor
2006. november 18.
Archívum
Nagyhatalmi szemszögből
- Azért van abban valami ironikus, hogy mi hárman most itt ülünk, és a hidegháborúról beszélgetünk - kezdte az '56 nemzetközi vonatkozásairól szóló panel bemutatását ifjabb Francis Gary Powers. Az 1960-ban a Szovjetunió felett lelőtt U-2-es kémrepülőgép pilótájának fia oldalán Szergej Hruscsov, a Szovjetunió Kommunista Pártja egykori főtitkárának fia, illetve David Eisenhower, az USA 34. elnökének unokája ült.
Horváth Gábor
2006. november 16.
Archívum
túszok-túszejtõk
Tömeges emberrablás Bagdadban
Rendőregyenruhát viselő fegyveresek 100-150 embert raboltak el az iraki felsőoktatási minisztérium ösztöndíjügyekkel és külkapcsolatokkal foglalkozó igazgatóságáról. A mintegy nyolcvan támadó negyven, a rendőrségnél használatos kisteherautóval érkezett. A négyemeletes épületet teljesen kiürítették, a nőket bezárták egy terembe, a férfiak igazolványait egyenként átvizsgálták, és közülük a szunnitákat dulakodás árán is feltaszigálták a teherautókra. Szemtanúk szerint a helyszínen két járőrautó is állt, az igazi rendőrök azonban tétlenül nézték a tömeges túszejtést.
Horváth Gábor
2006. november 15.
Archívum
USA
Amerika már elnököt keres
Rudy Giuliani volt New York-i polgármester beszállásával repülőrajtot vett a 2008-as amerikai elnökválasztási kampány. A 62 éves republikánus politikus egyelőre esélyfelmérő bizottságot alapított, amely formálisan még nem számít jelöltségnek. Eddig a lépésig Giulianin kívül ketten jutottak el, Duncan Hunter republikánus képviselő, a fegyveres erőkkel foglalkozó alsóházi bizottság elnöke és a demokrata párti Tom Vilsack, Iowa kormányzója. A kirajzolódó mezőny azonban jóval bővebb, mindkét oldalon egy sor politikusról tudni, hogy elnöki ambíciókat dédelgetnek. Már az első közvélemény-kutatások is elkészültek arról, kik lehetnek a verseny esélyesei.
Horváth Gábor
2006. november 15.
Archívum
USA
Emlékmű a "Sziklatörőnek"
A Függetlenségi Nyilatkozatot megfogalmazó Thomas Jefferson és a rabszolgaságot eltörlő Abraham Lincoln elnökök emlékműve között félúton jelölték ki Martin Luther King helyét. Ő lesz az első afrikai származású amerikai, aki a Capitolium és a Fehér Ház előtt elterülő nemzeti emlékparkban, a washingtoni Mallon kap emlékművet.
Horváth Gábor
2006. november 14.
Archívum
izraeli kormány
Közel-Kelet: Amerika nehezen vált
Nem állt elő új, a közel-keleti válság megoldását célzó javaslatokkal George W. Bush és Ehud Olmert. A Fehér Házban tegnap mindketten az ismert álláspontot ismételték meg: Iránnal az urándúsítás felfüggesztése, Szíriával pedig a libanoni beavatkozással és a terrorizmus támogatásával való felhagyás után indulhat párbeszéd.
Horváth Gábor
2006. november 14.
Archívum
Bush másodszor
Bush & Clinton - olajozott poéngép
Horváth Gábor
2006. november 14.
Archívum
történelem
Tizenhárom maradt a 4,7 millióból
Az Amerikai Egyesült Államokban szombaton volt a veteránok napja, amelynek alkalmából különleges ünnepségre került sor az arlingtoni katonai temetőben. Az első világháborús amerikai expedíciós haderő parancsnoka, John Pershing tábornok sírjánál tartott ceremónián részt vett a háború tizenhárom még életben lévő amerikai veteránja közül a legfiatalabb, a most 105 esztendős Frank Wood-ruff Buckles. A nyugat-virginiai farmon felnőtt fiú 1916-ban tizenhat éves volt, de idősebbnek hazudta ma-gát, hogy önkéntesnek jelentkezhessen. Még tizenkét férfi és egy nő él abból a 4,7 millióból, aki a háború idején az amerikai fegyveres erőkben szogált. A legidősebb a 115 éves Emiliano Mercado del Toro.
Horváth Gábor
2006. november 13.
Archívum
USA
Százórás program a demokratáktól
Száz nap helyett csupán száz órát kér első törvényjavaslatai elfogadására a kongresszusban frissen többségbe került Demokrata Párt. A januárban öszszeülő új összetételű törvényhozásnak azonban figyelembe kell vennie, hogy nem az amerikai közvélemény tolódott balra, hanem a választási siker érdekében a demokraták húzódtak középre, s a republikánusoknál egy sor mérsékelt politikus veszített.
Horváth Gábor
2006. november 13.
Archívum
USA
John Bolton is a választások áldozata lesz?
A Fehér Ház ismét beterjesztette a szenátusnak John Bolton ENSZ-nagyköveti kinevezését. George W. Bush húsz hónapja próbálja megszerezni a felsőház jóváhagyását, ám a keddi választási eredmények ismeretében már biztos, hogy hiába. Az elnök remélte, hogy a jelölés most még átmegy a régi összetételű testületen.
Horváth Gábor
2006. november 11.
Archívum
USA
Pártközi békeebéd a Fehér Házban
A teljes kormány jelenlétében ígért együttműködést az új, ellenzéki többségű törvényhozással George W. Bush. A Fehér Ház kertjében felolvasott rövid nyilatkozatában az amerikai elnök külön kitért arra, hogy a távozó Donald Rumsfeld védelmi miniszter csak azért nem vett részt az eseményen, mert egy előre megszervezett, nagy egyetemi beszédet tartott.
Horváth Gábor
2006. november 10.
Archívum
USA
Csere mindenki örömére
- Rumsfeld birkózó, Bob Gates kirándulni szeret. Gates nem akar szőnyegre vinni és két vállra fektetni. Rumsfeldnél a két váll volt a lényeg - mondta a távozó és az érkező védelmi miniszter közötti különbségről Richard Haver hírszerzési szakértő, aki mindkettőjükkel dolgozott.
Horváth Gábor
2006. november 10.
Archívum
USA
Amerika taktikát és hangnemet vált
Ronald Reagan második elnöki periódusának második fele a kelet-európai változások előkészítésével telt el, Bill Clinton ugyanebben a helyzetben a Közel-Keletre koncentrált.
Horváth Gábor
2006. november 10.
Archívum
52
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól