hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“nukleáris fegyverkezés”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Irán
Teherán esélyt kap az egérútra
Irán titokban centrifugát vásárol, és ez a nemzetközi egyezmény egyértelmű megszegése - állítja lapunknak egy bécsi szakértő.
2006. március 22.
Archívum
Irán
Újra Békejel lesz Irak megtámadásának évfordulóján
Március 18-án a budapesti Hősök terén ismét élő Békejelet alkotnak fáklyát tartó emberek ezrei.
2006. március 17.
Archívum
Irán
Iránnak szóló "erőteljes jelzésről" tárgyaltak az ENSZ BT tagok
Első ízben számoltak be előrelépésről az ENSZ Biztonsági Tanácsában (BT) képviselt országok nagykövetei az iráni nukleáris ambíciók megfékezésével kapcsolatos közös álláspont kialakítását célzó konzultációk után, bár a felek között továbbra is fennmaradtak bizonyos nézeteltérések.
2006. március 17.
Archívum
antiglobalista
Hajrá, civilek: irány Irán!
Képzeljük el a következő helyzetet: egy nyilvánvalóan elmebeteg diktátor által irányított ország a világ szeme láttára tömegpusztító fegyverek előállításába fog. Izrael elpusztítását nyíltan, reális opcióként fogalmazza meg, de a szabad világ többi része sem lehet nyugodt. A közelmúltból tudjuk, hogy az illető ritkán fenyeget alap nélkül, aktívan tesz a gyűlöletért, saját kisebbségeit és ellenzékét is előszeretettel gyilkoltatta s kínoztatta meg börtöneiben. Az ENSZ-szel játszadozik, a kompromisszumkész EU-t kiröhögi, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséggel nem hajlandó együttműködni. Ám a fegyverzetellenőrök műholdas felvételek és beszerzési listák alapján abból indulnak ki, hogy létesítményeiben urándúsítással foglalkozik. Ismerős? Abszolúte. Ezt látjuk ma is: Irán esetében.
2006. március 16.
Archívum
EU-külpol
Irán - mi az irány?
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé kerül Irán nukleáris tevékenységének ügye, amivel új szakaszba lép - talán nem túlzás így fogalmazni -, a világ meghatározó része és a perzsa állam egyelőre szerencsére inkább csak szavakban megtestesülő, de robbanásveszélyes konfrontációja.
2006. március 16.
Archívum
EU-külpol
Washington "megelőző csapásra" készül?
Iraki nehézségei dacára az Egyesült Államok továbbra is kész megelőző csapást mérni azokra az államokra, amelyek fenyegetést jelentenek rá nézve, ezek közül Irán lehet a legveszélyesebb - idézte a The Washington Post a Fehér Ház egy új, az amerikai nemzetbiztonsági stratégia kérdéseivel foglalkozó dokumentumából.
2006. március 16.
Archívum
Irán
Irán-dosszié - út a bomba felé?
Az 1968-as atomsorompó-egyezmény (NPT) IV. cikkelye kimondja, minden tagállam elidegeníthetetlen joga az atomenergia békés célú kutatása, fejlesztése, energiatermelési célokra való felhasználása. Ám a jog kötelezettségekkel is jár, a tagoknak mindenekelőtt alá kell vetniük magukat az ENSZ szervezete, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) ellenőrzésének. Ennek az ellenőrzésnek épp az a célja, hogy ne éljenek vissza az atomenergiával, ne használják fel katonai célokra, tömegpusztító fegyverek kifejlesztésére. Iránnal szemben felmerült az alapos gyanú (amelyet a nagy tekintélyű Mohamed el-Baradei, a NAÜ igazgatója sem cáfol), hogy Teherán atomfegyver-kísérleteket végez, amelyek célja: bevethető atomfegyverhez jutni. A gyanút a következők táplálják:
Dunai Péter
2006. március 14.
Archívum
Irán
Felfeszített atomsorompó
Szakértők mondják, hogy a fejlesztés jelenlegi ütemét állandónak véve Irán három-tíz éven belül képes atombombát előállítani. Márpedig ha képes, miért fogná vissza magát? Az iráni atom léte pedig minimum három kérdést tesz fel: vajon ésszerűen használnák-e fel, milyen hatással lenne a térség fegyverkezési versenyére, s milyen befolyást gyakorolna a nukleáris fegyverkezési versenyt eddig kordában tartó atomsorompó-egyezményre (NPT)?
2006. március 14.
Archívum
Irán
Az ENSZ BT ma megkezdheti a vitát Iránról
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa várhatóan már hétfőn megkezdi a vitát Irán nemzetközi válságot okozó atomprogramjáról.
2006. március 13.
Archívum
Izrael
Vanunu-nyilatkozat a BBC tévé műsorában
Nagy-Britannia a hatvanas években jelentős mennyiségű nehézvizet és urániumot adott el Izraelnek, és erről valószínűleg az akkori brit kormányfő sem tudott - hangzott el a BBC tévé csütörtök esti műsorában.
2006. március 10.
Archívum
EU-külpol
Moszkva tagadja, hogy titkos javaslatot tett Teheránnak
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter pénteken tagadta, hogy Moszkva titokban a kis méretű urándúsításra vonatkozó kompromisszumos javaslatot tett Iránnak.
2006. március 10.
Archívum
ENSZ - általános
Irán ügyét tárgyalták az ENSZ BT állandó tagjai
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa öt állandó tagjának nagykövetei helyi idő szerint szerdán New Yorkban megvitatták az iráni atomprogram kérdését és a tanács által elfogadásra kerülő dokumentum alapelveit.
2006. március 09.
Archívum
ENSZ - általános
Érdekek hálójában
Kiderült, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség, az ENSZ-nek az atomfegyverek elterjedését hivatalból akadályozó/megelőző szerve nincs abban a helyzetben, hogy kimondja: Irán nem rendelkezik hasadóanyaggal, és nem bonyolít le titkos atomprogramot.
2006. március 09.
Archívum
ENSZ - általános
Irán elvetette a kompromisszumot, a következő állomás a Biztonsági Tanács
Nem jött létre megegyezés az iráni atomügyben tegnap Bécsben, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség ülésszakának utolsó napján sem, így a következő állomás az ENSZ Biztonsági Tanácsa lesz. A vita jövő hétfőn vagy kedden megkezdődhet.
Munkatársainktól
2006. március 09.
Archívum
Irán
Irán, bombák árnyékában
Irán egy ideje bombák árnyékában él. Egyrészt saját jövőbeni atombombái vetnek rá árnyékot, másrészt azok a hagyományos töltetű bombák, amelyekkel az Egyesült Államok és Izrael fenyegeti, ha nem hagyna fel nukleáris fejlesztési programjával. A világ abban érdekelt, hogy megakadályozza az iráni atomfegyverek kifejlesztését, abban azonban nem, hogy ezt egy Irán ellen indított, beláthatatlan következményekkel járó háborúval érje el.
Valki László
2006. március 06.
Archívum
Bush másodszor
Pakisztánnak nem jár atomtechnológia
- Pakisztán és India eltérő országok, eltérő szükségletekkel és történelemmel - magyarázta George W. Bush szombaton Iszlámábádban, hogy az Egyesült Államok miért nem hajlandó Indiához hasonlóan Pakisztánnal is nukleáris együttműködési megállapodást kötni.
Munkatársunktól
2006. március 06.
Archívum
EU-külpol
Irán-EU: némi haladás a kompromisszum felé
Noha megállapodás nélkül ért véget Bécsben Irán és az Európai Unió külügyminisztereinek tárgyalása, mégis volt némi haladás a kompromisszum felé - közölték pénteken diplomáciai források.
2006. március 03.
Archívum
EU-külpol
Pislákoló remény Iránban
Ma az EU-trojka (Németország, Franciaország, Nagy-Britannia) utolsó kísérletet tesz Bécsben, hogy Iránt rábírja a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) előírásai megtartására.
Munkatársunktól
2006. március 03.
Archívum
EU-külpol
Jack Straw: egyelőre csak emlékeztetik Iránt kötelezettségeire
Jack Straw brit külügyminiszter szerint még el lehet kerülni a katonai célú nukleáris törekvésekkel vádolt Irán elleni szankciókat.
2006. március 02.
Archívum
Irán
Moszkva közvetít az atomügyben
Az iráni küldöttség ma érkezik újra Moszkvába, hogy folytassa a tárgyalásokat az iráni atomdossziéról. A küldöttséget Ali Laridzsani, az iráni legfelsőbb nemzetbiztonsági tanács titkára vezeti, akit orosz kollégája, Igor Ivanov hívott meg.
Hírösszefoglalónk
2006. március 01.
Archívum
8
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól