hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“barométer - magyar gazdaság”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
barométer - magyar gazdaság
Elbeszélés a válságról
Válságról, válságkezelésről bontakozhatott volna ki vita tegnap az ICEG kutatóintézet és a HBLF üzleti fórum hetedik pénzügyi csúcstalálkozóján, ám a konferencia leginkább azt bizonyította, hogy a kompromisszumkeresés jutott válságba.
Blahó Miklós
2008. április 15.
Archívum
barométer - magyar gazdaság
Kézben tartott kiadások
A vártnak megfelelő bevételek, és a valamivel kisebb kiadások nyomán a korábban jósoltnál kisebb lett az államháztartás hiánya márciusban.
Munkatársunktól
2008. április 09.
Archívum
barométer - magyar gazdaság
Gyors feltámadásra nincs remény
- Régen voltunk ilyen rossz helyzetben - utalt tegnap a koalíciós válságra Lengyel László, a Pénzügykutató elnök-vezérigazgatója. Petschnig Mária Zita főmunkatárs viszont azzal érvelt az intézet új gazdasági prognózisának bemutatásakor, hogy az előrejelzés nem vehette számításba a politikai kockázatokat.
Munkatársunktól
2008. április 05.
Archívum
barométer - magyar gazdaság
Kisebb hiány, rosszabb finanszírozás
Csökkent a folyó fizetési mérleg hiánya tavaly az előző évhez képest, az uniós pénzek miatt a finanszírozási igény is mérséklődött, de kevesebb külföldi tőke érkezett, miközben a magyar cégek lelkesen fektetnek be a határokon kívül. Emiatt a deficitet mindinkább adósság fedezi.
Munkatársunktól
2008. április 01.
Archívum
barométer - magyar gazdaság
Az Economist zűrzavart lát Magyarországon
A The Economist legújabb száma szomorú képet fest Magyarországról. A lap azt írja: a magyar politikusok rövid távú előnyökért civakodnak, de érintetlenül hagyják a strukturális problémákat.
R. Hahn Veronika
2008. március 29.
Archívum
munkanélküliség
8 százalékra emelkedett a munkanélküliség
A 2007. december-2008. februári időszakban a foglalkoztatottak száma 3 millió 855 ezer, a munkanélkülieké 337 ezer fő volt, ami 8 százalékos munkanélküliségi rátát jelentett - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.
2008. március 28.
Archívum
infláció
A várakozásnál némileg alacsonyabb volt a februári infláció
A fogyasztói árak az idén februárban 1,1 százalékkal nőttek az egy hónappal korábbihoz képest, és 6,9 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbi szintet - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden. Az elemzők februárra 7 százalékos inflációt vártak.
2008. március 11.
Archívum
barométer - magyar gazdaság
Egy év alatt 556 milliárddal csökkent a külkereskedelmi mérleg hiánya
A kivitel volumene 16, a behozatalé pedig 11 százalékkal nőtt 2007-ben, az előzetes adatok szerint a mérleghiány mintegy 78 milliárd forintot (308 millió eurót) tett ki, 556 milliárd forinttal (2.072 millió euróval) kevesebbet, mint 2006-ban - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán.
2008. március 05.
Archívum
infláció
Stagnálással kevert infláció
A költségvetési kiigazítás és a keresletszűkítés nyomán tavaly jóformán egy helyben toporgott a magyar gazdaság, s ezzel a leggyengébb teljesítményt nyújtotta az unióban, és nem csak az új tagok között. Az infláció, mint másutt, nálunk is felpörgött, súlyos kamatdilemma elé állítva a jegybankot, miközben érzékelhető: a gazdasági gödörből nehéz lesz kikecmeregni.
Blahó Miklós
2008. február 15.
Archívum
GDP
8 százalékkal nőtt az ipari termelés, duplájával az ipari export
Az ipari termelés volumene 2007-ben 8,1 százalékkal volt magasabb, mint 2006-ban, az adat megegyezik az előzetesen nyilvánosságra hozott számokkal - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.
2008. február 15.
Archívum
barométer - magyar gazdaság
Trichet: Az úton végig kell menni
Az általa ismertek közül a legbátrabbaknak nevezte a magyarországi reformokat Jean-Claude Trichet, az Európai Központi Bank elnöke a frankfurti Európai Bankárkonferencián, ahol tegnap Gyurcsány Ferenc tartott nyitóelőadást.
2007. november 24.
Archívum
GDP
A magyar gazdaság átmeneti állapotban van
Fenntartható gazdasági növekedést csak stabil állami pénzügyek mellett lehet elérni - mondta Angel Gurria, a fejlett ipari államokat tömörítő OECD főtitkára (volt mexikói pénzügyminiszter), aki tegnap Budapesten tárgyalt Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel, kormánytagokkal, jegybanki vezetőkkel. Benyomásairól nyilatkozott lapunknak.
Blahó Miklós
2007. november 16.
Archívum
GDP
1 százalékkal nőtt a GDP
A KSH nyilvánosságra hozta az Ecostattal közös gyorsbecslését, ami szerint a bruttó hazai termék (GDP) az idén a III. negyedévben 1 százalékkal bővült az előző év azonos időszakához viszonyítva, a naptári hatás kiszűrésével 1,1 százalékkal nőtt. A szezonálisan kiigazított adatok szerint az előző negyedévhez viszonyítva 0,3 százalékkal emelkedett a bruttó hazai termék. Az elemzők az előző negyedévi végleges adat szerinti 1,2 százaléknál néhány tized százalékponttal magasabb gazdasági növekedést vártak.
2007. november 14.
Archívum
barométer - magyar gazdaság
Fejlődési őszikék
"Érdekes" évet hagytunk hátra. Nem esett le tavaly a Damoklesz kardja, a 24. óra utolsó percében ugyan, de elkerültük a pénzügyi omlásveszélyt. Az eddigi egyensúlyjavító intézkedések nyomán az államháztartási egyensúlyhiány a GDP több mint 5%-ával csökkent, ami nemzetközi léptékben is figyelemre méltó teljesítmény. Jelentősen csökkent a folyó fizetési mérleg deficitje, az ország külső finanszírozási igénye. Történelmileg is kedvező rekordteljesítmény, hogy a magyar behozatalnak már 98%-át fedezi a kivitel. A mindenkori pénzügyi egyensúlyi viszonyokból kiinduló pénzértékrendes nemzetközi intézményrendszer e viszonylagos javulást megkönnyebbüléssel fogadta, a kormány nemzetközi pénzügyi mozgástere némileg javult. Az ország túlélte az előkészítési, szakszerűségi deficittől is szenvedő életmentő műtétet.
2007. október 28.
Archívum
barométer - magyar gazdaság
Forinterősödésre tippel a JP Morgan
Túlreagálja a piac a magyarországi "politikai csatzajt" - írja legfrissebb jelentésében a JP Morgan nemzetközi pénzügyi szolgáltató. A vezető londoni befektetési ház szerint a befektetői alapok portfóliójában ebben a hónapban visszaerősödött a hosszú távú forintbefektetések pozíciója - azaz az alapkezelők megint bíznak az itteni befektetésekben, és a forint erősödésére tippelnek.
Hírösszefoglalónk
2007. október 25.
Archívum
Pénzügy
Veres: 2008-ban az államháztartási hiány 4,1 százalék lesz
A kormány 2,8 százalékos GDP-növekedéssel és 4,5 százalékos inflációval számolva tervezi a jövő évi költségvetést, amely eredményszemléletben 4,1 százalékos GDP arányos államháztartási hiányt tartalmaz, összege 1.123 milliárd forint - jelentette be szerdán Veres János pénzügyminiszter, az Országgyűlés költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottságának ülésén.
2007. október 24.
Archívum
GDP
GKI: idén 2 százalékkal, jövőre 3,5 százalékkal nő a GDP
A korábbi 3,2 százalékról 2 százalékra módosította idei GDP előrejelzését a GKI Zrt., a jövő évre most először kiadott prognózisa 3,5 százalék - jelentette be a szerdai tájékoztatón Vértes András elnök.
2007. október 17.
Archívum
barométer - magyar gazdaság
Lassít a Kopint is
A júliusban közzétett prognózisához képest alaposan visszavett idei gazdasági növekedési előrejelzéséből a Kopint-Tárki konjunktúrakutató intézet. Mint Palócz Éva vezérigazgató tegnap elmondta, 2,7 helyett csupán kétszázalékos bővülésre számít 2007-ben, míg jövőre változatlanul 3,2 százalékot vár.
Munkatársunktól
2007. október 13.
Archívum
barométer - magyar gazdaság
Egy év alatt 9,4 százalékkal nőtt az ipari termelés
2007. szeptember 14.
Archívum
reformok
Magyar gazdaság: lejjebb van a gödör alja
A kényszerű költségvetési megszorítás hatása drámaian érezteti hatását, hiszen a második negyedévben alig növekedett a gazdaság. A kormány mégsem elégedetlen, pedig az elemzők azt mondják: évekbe telhet, mire a gazdaság gyorsabb pályára áll.
Blahó Miklós
2007. szeptember 09.
Archívum
2
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól