hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“Political Capital”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
political capital
Vastagnyakú kálvinista, lázadó szerepben
Lesz-e Orbán Viktor utáni Fidesz? A kérdés talán így is feltehető: Orbán Viktorral lesz-e Fidesz? És ha nem vele, akkor kivel? Lesz-e Gyurcsány nélkül MSZP? Vagy MSZP nélkül Gyurcsány? Látjuk-e a két, saját oldalukat vezető sztárpolitikuson túl a többieket? Egyre több, tehetségesnek tűnő jelentkezőt látni: igaz, ők nem vállalják nyíltan ambícióikat, de azt a nyilvánossághoz való viszonyukból egyértelműen ki lehet következtetni. Jelenlegi elemzésünk Debrecen polgármesterével és a Fidesz alelnökével, Kósa Lajossal foglalkozik.
2007. november 26.
Archívum
Fidesz
A nagypolitikából ki és vissza: Rogán Antal pályája
Lesz-e Orbán Viktor utáni Fidesz? A kérdés talán így is feltehető: Orbán Viktorral lesz-e Fidesz? És ha nem vele, akkor kivel? Lesz-e Gyurcsány nélkül MSZP? Vagy MSZP nélkül Gyurcsány? Látjuk-e a két, saját oldalukat vezető sztárpolitikuson túl a többieket? Egyre több, tehetségesnek tűnő jelentkezőt látni: igaz, ők nem vállalják nyíltan ambícióikat, de azt a nyilvánossághoz való viszonyukból egyértelműen ki lehet következtetni. A sort Rogán Antallal kezdjük.
2007. november 26.
Archívum
political capital
A számkivetett
Lesz-e Orbán Viktor utáni Fidesz? A kérdés talán így is feltehető: Orbán Viktorral lesz-e Fidesz? És ha nem vele, akkor kivel? Lesz-e Gyurcsány nélkül MSZP? Vagy MSZP nélkül Gyurcsány? Látjuk-e a két, saját oldalukat vezető sztárpolitikuson túl a többieket? Egyre több, tehetségesnek tűnő jelentkezőt látni: igaz, ők nem vállalják nyíltan ambícióikat, de azt a nyilvánossághoz való viszonyukból egyértelműen ki lehet következtetni. Az alábbiakban Áder János fideszes országgyűlési alelnök politikai imázsát elemezzük.
2007. november 26.
Archívum
political capital
Isten, haza, titkárnő
Vicces dolgok történtek az utóbbi hetekben a magyar politikában. Egyre gyakoribbak a politikusok magánéletét érintő tervezett (Kóka, Rogán, Fodor), vagy éppen botrányszagú (Deutsch-Für, Kovács) történetek a médiában. Ezek főszereplői a legtöbb esetben egy politikus és egy titkárnő. Banális történetek ezek, amelyekből látszik, hogy a politikus is gyarló ember. Az idei uborkaszezont Jakab István Magosz-elnök félrelépése színesítette, ami várhatóan megakasztja a Fidesz-képviselő politikai karrierjét. Az aktus közbeni rajtakapás azonban új elem a magyar politikában. „Tüntetni mentem, drágám” – mondta a képviselő a feleségének, akivel legközelebb akkor találkozott, amikor az rányitott, amint éppen a titkárnőjével hetyegett. A feleség bosszúból kitálalt mindent a Blikknek, és hála neki, volt miről csámcsogni a médiában és az internetes fórumokon.
2007. augusztus 08.
Archívum
political capital
Képes lesz-e a kormány újrakezdeni?
Megerőszakolták-e Zsanettet? Ki verte meg Kármán Irént? Az elmúlt hónapokban ez a két kérdés foglalkoztatta leginkább a közvéleményt - legalábbis ha a médiamegjelenések gyakoriságát nézzük. Közvetlenül egyik kérdés sem kapcsolódik a politikához, ám mindkét ügy politikai felhangot kapott: a politikusok kényszert éreztek, hogy reagáljanak.
2007. július 12.
Archívum
political capital
A Nézőpontnál van a pártpénz-staféta: a nyomásgyakorlás a cél
2007. július 11.
Archívum
political capital
Politológusok: nyugodtan mehet Gyurcsány Ferenc nyaralni
Nyugodtan töltheti majd nyári szabadságát Gyurcsány Ferenc: a közte és pártja közötti feszültségek ellenére ugyanis nincs veszélyben kormányfői és pártelnöki széke - mondták szerdán az MTI-nek nyilatkozó politológusok.
2007. július 05.
Archívum
political capital
Mire futná a kampányban a Tisztességes Törvénytisztelők Pártjának?
A kampányfinanszírozás jelenlegi átláthatatlan, korrupcióhoz vezető gyakorlatára akarja felhívni a figyelmet a Political Capital elemző cég, amely pénteken közzétett tanulmányában azt vizsgálja, milyen kampányt tudna csinálni egy párt a törvény adta keretek között 386 millió forintból.
2007. június 22.
Archívum
nyugdíj
Politológusok: feszültség van, szakadás nem lesz a kormánykoalícióban
Szakértők szerint jól látható koalíciós feszültség van a kormányzó pártok között, válságról azonban nem lehet beszélni, és az sem valószínű, hogy szakad a koalíció. Kiszelly Zoltán politológus, Juhász Attila, a Political Capital szakértője és Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet elemzője arról nyilatkozott az MTI-nek, hogy az elmúlt időszakban az egészségügyi reformhoz kapcsolódóan felerősödtek a nyilvánosságra hozott nézetkülönbségek az SZDSZ és az MSZP között.
2007. június 11.
Archívum
pártfinanszírozás
A Political Capital viszi tovább a "Pártfinanszírozási Stafétát"
A pártfinanszírozás megoldatlansága Magyarországon a parlamentáris demokrácia hitelességét rontja. A kérdés napirenden tartására, egyfajta nyomásgyakorlásként indította el az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet, a Méltányosság Politikaelemző Központ, a Védegylet és a Nézőpont Intézet 2007 májusában a Pártfinanszírozási Staféta elnevezésű kezdeményezést.
2007. június 02.
Archívum
political capital
Hány százalékon olvad a kormány?
Sokkolta a szocialistákat a Szonda Ipsos legutóbbi közvéleménykutatása, amely 16 százalékos támogatottságot mért az MSZP-nek a teljes lakosság körében - a Népszabadság beszámolója szerint. Pedig semmi meglepő nincs ebben, ha az elmúlt hetekhónapok kormányzati és koalíciós tevékenységét, és annak médiabeli megjelenését elemezzük. Sőt, az is megjósolható, hogy ha így folytatják, akkor ez a támogatottság őszre még lejjebb csúszhat, hiszen néhány reform (egészségügyi, oktatási, nyugdíj) legkeményebb időszaka még csak ezután következik.
2007. május 13.
Archívum
political capital
Politikai mélypont, kapaszkodó gazdaság
A politikai kockázat nőtt, a gazdasági enyhén csökkent tavaly Magyarországon a Political Capital és a Figyelő tegnap közzétett országjelentése szerint. A politikai kockázati index (PRI) átlagos mutatója 70-ről 66 pontra csökkent, a gazdasági (EcoRisk) 55,1 pontra emelkedett az előző évi 53,6 pontról. Mindkét mutató értéke százas skálán mozoghat, az alacsonyabb érték a kockázat növekedését, a magasabb érték a kockázat csökkenését jelzi.
2007. április 18.
Archívum
political capital
Reform vagy kormánybuktatás
Március elejére világossá vált, hogy mit akar a magyar belpolitika két meghatározó szereplője: Gyurcsány Ferenc a reformok mindenáron való folytatását, Orbán Viktor pedig a kormány mindenáron történő megbuktatását.
2007. március 12.
Archívum
political capital
Nők a pont mögött
A politikusok népszerűségi listáját hónapok óta kiegyensúlyozott pontszámokkal hölgyek vezetik. A médiában így egyre jobban elterjed az a nézet, hogy népszerűségüknek köze van ahhoz, hogy nők, és olyan tipikus női tulajdonságokkal bírnak, amelyek nagyban hozzájárulnak a sikerükhöz. Vajon léteznek-e ezek a tulajdonságok és imázselemek, amelyek jellemzők az összes élvonalban politizáló hölgyre? Vagy Szili Katalin, Dávid Ibolya és Göncz Kinga népszerűsége inkább annak köszönhető, hogy kevésbé konfliktusos pozíciót töltenek be, azaz saját oldaluk körében kedveltek, és a másik oldal sem utasítja el őket kategorikusan?
2007. március 08.
Archívum
political capital
Reformlázas kormány, széteső Fidesz
Két hónappal ezelőtt az volt a magyar belpolitika központi kérdése: marad-e Gyurcsány Ferenc? Január közepén mindenki azt kérdezi: marad-e Orbán Viktor?
2007. január 24.
Archívum
political capital
MSZP-Fidesz: 2-1 (0-1)
A súlyos önkormányzati vereség óta magához tért a kormányzat: a korábbi ügyetlenkedések után október végére már több konfliktusban is nyerőre fordította a vesztes pozíciót, miközben a Fidesz kínos magyarázkodásokra és időnként vállalhatatlan szerepbe kényszerült.
2006. november 16.
Archívum
political capital
A hideg puccs kudarca
Mire jó a Fidesz Igen, Magyarország chartája? Kifulladóban van-e a nagygyűléssorozat? Mennyire tesznek eleget a szervezők a Kossuth téri tüntetők igényeinek?
2006. október 11.
Archívum
political capital
Aki sosem hazudik, az választást nyer
2006. április 23-án, a választási vereség napján Orbán Viktor kiállt nyilatkozni a kamerák elé, és maga mögé sorakoztatta fel pártjának majdnem összes vezetőjét. A képi üzenet világos: nem én egyedül, hanem kollektíven vagyunk felelősök a vereségért. 2006. október 1-jén, a választási győzelem estéjén Orbán Viktor egyedül állt ki a kamerák elé. Az üzenet ismét világos: ezt a választást egyedül én nyertem meg.
2006. október 09.
Archívum
political capital
Hallgatni jobb, mint kampányolni
Csökkenő népszerűség, ellenséges média, sorozatos kommunikációs hibák: a Politcal Capital elemzése szerint a kormányoldal választási vereség felé menetel, s már csak a Fidesz állíthatja meg.
2006. szeptember 06.
Archívum
political capital
Húzzunk bele! De mibe?
Horn Gyula szerencsésebb volt, mint Gyurcsány Ferenc. Az 1995-ös megszorításokat még a pénzügyminiszterről nevezték el (Bokros-csomag), ám a mostani már a kormányfő nevét viseli. Ez nem véletlen. Amióta Gyurcsány Ferenc a miniszterelnök, azóta gyakorlatilag egyszemélyes kormányzás folyik - legalábbis így tűnik a médiát figyelve. Most ennek issza a levét, aminek jó példája a július 27-i televíziós beszéd.
2006. augusztus 16.
Archívum
4
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól