hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“kirgizisztán”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
menekültek
Üzbég álhír orosz menekültekről
Magyar illetékesek lapunk kérdésére válaszolva határozottan cáfolták azt a tegnapi moszkvai hírt, amelyet egy orosz internetes hírportál tett közzé: e szerint Magyarországra szállítanak repülővel üzbegisztáni menekülteket Kirgizisztánból.
Hírösszefoglalónk
2005. július 28.
Archívum
kirgizisztán
Magyarországra kerülhetnek az üzbegisztáni menekültek?
Egy orosz internetes hírportál értesülése szerint európai országokba, valószínűleg Magyarországra szállítanak repülővel üzbegisztáni menekülteket Kirgizisztánból szerdán.
2005. július 27.
Archívum
kirgizisztán
A tulipános forradalom nyomai
Öcsém, micsoda shopping volt! - a biskeki fiatalember a kiégett kínai áruházra mutat. A kirgiz fővárosban még számos üzlet viseli annak a fosztogatásnak a nyomát, amely az Aszkar Akajev korábbi elnököt március 24-én elűző tulipános forradalmat követte. Az egynapos "szarkaforradalom" alatt a 25 éves Nurlan az egyik biskeki lap szerkesztőségét védte a számítógépekre és faxokra szemet vető tömegtől.
2005. július 13.
Archívum
kirgizisztán
Tüntetők törtek be a kirgiz kormányépületbe
Tüntetők - egy az elnökválasztás jelöltjei közül kizárt politikus hívei - törtek be pénteken reggel Biskekben a kirgiz kormány épületébe, Kurmanbek Bakijev ügyvezető államfő lemondását követelve.
2005. június 17.
Archívum
kirgizisztán
Bizonytalanság Kirgizisztánban
Hét elnökjelölt indul a kirgiz elnökválasztáson, de szakértők szerint a július közepére tervezett voksolás ennek ellenére tét nélküli lesz.
2005. június 17.
Archívum
kirgizisztán
Lövések dél-kirgizisztáni tüntetőkre
2005. június 13.
Archívum
kirgizisztán
Tüntetők próbálták elfoglalni a kirgiz legfelsőbb bíróság épületét
2005. június 01.
Archívum
Azerbajdzsán
Olaj folyik az új "selyemúton"
Szerda reggel több államfő jelenlétében avatták fel a Baku-Tbiliszi-Ceyhan kőolajvezeték első szakaszát, amely a Nyugat számára hozzáférhetővé teszi Közép-Ázsia szénhidrogénkincseit.
Munkatársunktól
2005. május 26.
Archívum
Azerbajdzsán
Az új selyemút olaja
Néhányan még emlékezhetnek a majd tízéves Bond-filmre, amelyben a rettenthetetlen 007-es fő női ellenfelét, Elektra Kinget maga a francia filmcsoda, Sophie Marceau személyesítette meg. A világ nem elég - ez volt a címe magyarul az izgalomfilmnek, amely arról szólt, miként akadályozza meg Bond, hogy Elektra, a dúsgazdag olajörökösnő egy terroristák által ellopott orosz atombomba és orosz tengeralattjáró segítségével felrobbantsa a Boszporuszt. Az ok: így mindenki kénytelen lenne a cége által épített kaukázusi kőolajvezetéket használni. Szóval a filmipar elég régen felfedezte, micsoda robbanékony sztori is ez. Azonban nincs az a hollywoodi forgatókönyvíró, aki versenghetne a valósággal. Tegnap végül is elkészült a BTC kőolajvezeték.
Miklós Gábor
2005. május 26.
Archívum
Orosz nagyhatalmi törekvés
Nem nyugszanak a kedélyek Kirgizisztánban
2005. április 27.
Archívum
kirgizisztán
Elfogadta a kirgiz parlament Akajev lemondását
A kirgiz parlament elfogadta hétfőn Aszkar Akajev elűzött elnök lemondását.
2005. április 11.
Archívum
kirgizisztán
Biskekben önkényes földfoglalások kezdődtek
Tömeges méretű önkényes földfoglalások kezdődtek Biskekben pénteken, a közép-ázsiai ország minden zugából érkeztek a fővárosba emberek, akik egymás között osztják fel a parkokat és a város környéki üdülőövezeteket.
2005. április 08.
Archívum
kirgizisztán
Akajev aláírta lemondását
Aláírta hétfőn Moszkvában lemondó nyilatkozatát Aszkar Akajev kirgiz elnök, aki a múlt hónapban menekült az orosz fővárosba a Biskekben kezdődött tüntetések miatt - közölte egy kirgiz parlamenti képviselő.
2005. április 04.
Archívum
kirgizisztán
A közös nevezőt keresem Moszkvával
A volt szlovén miniszterelnököt (jelenlegi euro-képviselőt), az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) közép-ázsiai különmegbízottját azt követően értük el Brüsszelben, hogy Jean-Claude Juncker soros EU-elnökkel egyeztetett.
Szőcs László
2005. április 01.
Archívum
kirgizisztán
Ukrán és grúz támogatás az új kirgiz hatalomnak
2005. március 31.
Archívum
Ukrajna
Forradalmi pollenriadó
Kirgizisztánban kinyílt a sárga tulipán. Kitört a forradalom, az elnök elmenekült. Lesz-e folytatása a színes forradalmaknak?
2005. március 31.
Archívum
kijevi fordulat közép-ázsiában
Alkotmányos zűrzavar Biskekben
Kirgizisztánban tovább tart az alkotmányos válság. Az új hatalom megosztott, tömegei dühösek, s eközben a megdöntött elnök Moszkvából üzenget. A forradalmi napok fosztogatásai után fokozatosan visszaáll a rend Biskek utcáin. Ez elsősorban Feliksz Kulovnak, az "erőszakszervezetek koordinátorának" köszönhető.
Hírösszefoglalónk
2005. március 30.
Archívum
Ukrajna
Mongóliában is új választást követelnek
A hét végén lezajlott ulánbátori tüntetések vezetői új választások kiírását követelték kedden a kormánytól a mongol fővárosban, korrupcióval vádolva a parlament képviselőit, sőt a testület elnökét is. Cahjagín Elbegdordzs kormányfő visszautasította követelésüket, de tárgyalást ajánlott a tiltakozók képviselőinek.
2005. március 29.
Archívum
Ukrajna
Orosz lapok a lázadások Ingusföld felé terjedésével riogatnak
Ingus ellenzékiek szerint egy narancsszínű forradalom rémétől riadt meg Murat Zjazikov elnök, amikor megakadályozta egy tüntetés megtartását - írták orosz lapok kedden.
2005. március 29.
Archívum
kirgizisztán
Akajev senkivel sem osztozott a tortán
Jobb, demokratikusabb lesz-e az új kirgiz vezetés, mint elődje? Nem tudjuk. A továbbra is legidőszerűbb kérdésre maguk az oroszok sem ismerik a választ. Végtére is a megbuktatott Aszkar Akajev a régió talán leginkább reformbeállítottságú vezetője volt. Hosszú ideig szerették, nemzetközi tekintéllyel bírt. Igen nagy ügyességgel és előrelátással vezette át az egyik legelmaradottabb szovjet tagköztársaságot az önálló állami lét kezdeteibe. Aligha véletlen, hogy a távoli és gazdaságilag csaknem jelentéktelen Kirgizisztán lett az első a széthullott Szovjetunió önállósodott tagköztársaságai közül, amelyet felvettek a Világkereskedelmi Szervezetbe, a WTO-ba, ahova sok, a kirgizeknél magát sokkal előbbre soroló volt szovjet tagállam még csak vágyódik.
Dunai Péter
2005. március 29.
Archívum
5
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól