hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“ember”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
kutatás
Évezredekkel is túlélhetjük magunkat
Az egyiptomi régészet egyik legkiemelkedőbb kincse, Tutanhamon fáraó Luxor városában kiállított, szétesőfélben lévő múmiája veszélyben van, hiszen a koponya és lábszárak már leváltak a törzsről. Ha maradnak a jelenlegi körülmények, félő, hogy a múmia harminc éven belül megsemmisül. Pedig annak idején becsülettel dolgoztak a mumifikáló mesterek.
Ötvös Zoltán
2014. október 23.
Kultúra
kutatás
Vérfrissítés Neander-völgyiekkel
Egy negyvenötezer éves csontmaradvány DNS-ének segítségével választ kaphatunk arra, hogy mikor keveredett a ma élő modern ember őse a Neander-völgyiekkel.
Ötvös Zoltán
2014. október 23.
Tud/Tech
víz
Kristállyal lélegezni a víz alatt
Az emberiség régóta vágyakozott a víz alatti lélegzés élményére, amit meglehetősen behemót eszközökkel oldott meg eddig – az oxigéntartályok és a lélegzőmaszkok azonban sokat elvesznek a víz alatti létezés romantikájából. Most itt a megoldás – egy vödörnyi különleges kristály annyi oxigént tartalmaz, mint egy szoba levegője.
Ötvös Zoltán
2014. október 03.
Tud/Tech
régészet
Három népcsoportból származnak az európaiak
A mai európaiak ősei három valaha élt embercsoporthoz köthetők, s közülük a legújabban felfedezett populáció genetikai jegyeit egy indiánok előtti amerikai népcsoportban is megtalálták. A meglepő eredményt hozott nagy nemzetközi vizsgálatot, melynek magyar résztvevői is vannak, a brit tudományos világlap, a Nature ma címlapon hozta.
Palugyai István
2014. szeptember 18.
Tud/Tech
kutatás
Izzasztó igazság
Az izzadtság szervezetünk közérzetével kapcsolatos hasznos információk valóságos aranybányája.
Ötvös Zoltán
2014. szeptember 05.
Tud/Tech
fajpusztulás
Száz éve múlt ki az emberi pusztítás jelképe
1914. szeptember 1-jén pusztult el a cincinatti állatkertben a 29 éves Martha. Martha a vándorgalamb utolsó példánya volt – és a jelképe az ember okozta fajkihalásnak. A hozzá hasonló esetekre bőven van példa.
Ötvös Zoltán
2014. szeptember 01.
Tud/Tech
történelem
Újabb érdekességet tudtak meg őseinkről a tudósok
A Neander-völgyi és a modern ember akár ötezer éven át is "társbérletben" élhetett Európában, azaz elegendő ideig a két faj keveredéséhez.
MTI
2014. augusztus 21.
Tud/Tech
tudomány
Az amerikai tudósok szerint az a férfi, aki állja
Miért vált arcunk majomféléből olyanná, amilyennek most ismerjük? Hogy győztesen kerüljünk ki egy csetepatéból – állítják amerikai kutatók. A férfiak arcvonásai is az agresszió miatt karakteresebbek, mint a nőké.
Juhari Zsuzsanna
2014. június 15.
Tud/Tech
régészet
Temetett holtak
Temette vagy sem a Neander-völgyi ember a halottait, s ha igen, fajunktól, a mai embertől leste el a szokást, vagy maga találta ki? A régóta vitatott kérdésekre most megérkezett a válasz.
Juhari Zsuzsanna
2014. január 07.
Tud/Tech
tudomány
Egy emberfaj volt 1,8 millió éve
A Földet 2 millió évvel ezelőtt ugyanúgy egyetlen globális emberfaj, a Homo erectus lakta, mint napjainkban a mai ember – állítja egy svájci kutató.
Juhari Zsuzsanna
2013. október 30.
Tud/Tech
tudomány
Agynövesztés lombikban
„Miniatűr agyat” – azaz strukturált agyszövetet – állítottak elő ausztriai és angol tudósok. A Nature-ben publikált korszakalkotó eredmény egyelőre csupán egy apró lépés a teljes agy reprodukálása felé, ám a kutatók reményei szerint bizonyos idegrendszeri rendellenességek megértésében és (esetleg) gyógyításában már a belátható jövőben érdemi segítség lehet.
Hargitai Miklós
2013. augusztus 31.
Tud/Tech
kutatás
Távirányítható az ember: gondolattal továbbítottak tűzparancsot
Akik emlékeznek még a nyolcvanas évek lövöldözős játékaira, bizonyára tudják: nem kellett hozzájuk agykutatónak lenni. Harminc év után már agykutatók irányítják a játékosokat. Gondolatokkal.
2013. augusztus 30.
Tud/Tech
tudomány
Paradicsom-DNS az emberi vérben
A jelenleg általánosan elfogadott elmélet szerint az emésztőcsatornában a táplálékban található nagy molekulák alkotóelemeikre bomlanak – a fehérjék aminosavakra, a DNS pedig nukleotidokra. Magyar kutatók viszont azt találták, hogy a táplálékkal szervezetbe jutó DNS-nek akár nagyon hosszú összefüggő szakaszai is elkerülik a lebomlást és átkerülhetnek a véráramba.
Ötvös Zoltán
2013. augusztus 06.
Tud/Tech
politika
Hogy függ össze a politika és a bicepsz?
A Psychological Science című pszichológiai szaklapban publikált „A politika ősi tudománya” című tanulmány rávilágított, hogy létezik egyfajta különös összefüggés a férfi felsőtestének ereje és a gazdasági önérdek-érvényesítés kifejezése között.
Puskás Anikó
2013. május 31.
Mozaik
születésnap
Éljen és virágozzék az ötvenéves Orbán Viktor!
Szeretett Vezérem! Ötvenéves lettél, megetted már a kenyerünk javát. Engedd meg, hogy ebből az alkalomból. Magam és néped nevében. ...
2013. május 30.
Most & Itt
régészet
Két bölcsőnk is volt
Az emberré válás bölcsője Afrika, de az új evolúciós elmélet szerint mellé kell sorolni Eurázsiát is.
Juhari Zsuzsanna
2013. május 22.
Tud/Tech
tudomány
Bőrsejtből embrió
Az őssejteket a modern orvostudomány egyik nagy reménységeként szokás emlegetni, hiszen ezekből szívizom, csont, de akár idegszövet is előállítható. Éppen ezért világszerte intenzív kutatások folynak, amelyek célja a minél egyszerűbb és olcsóbb őssejtforrás megtalálása.
Ötvös Zoltán
2013. május 17.
Tud/Tech
boldogság
A boldogságot ünnepli a világ
Világszerte ma első alkalommal tartják: az ENSZ Közgyűlése 2012 júniusában nyilvánította a boldogság nemzetközi napjává március 20-át.
Puskás Anikó
2013. március 20.
Mozaik
kutatás
Milliárd eurós elmetérkép
„A sokasodó eredmények ellenére sem hiszem, hogy a tízéves munka során megfejtjük az emberi agy működését. Én már annak is örülnék, ha az én életem alatt az egéragy működését feltérképezhetnénk” – tette helyére Freund Tamás agykutató azt a hatalmas ívű, magyar részvételű, bő egymilliárd eurós uniós kutatóprogramot, amelynek indítását néhány nappal ezelőtt jelentették be.
Ötvös Zoltán
2013. február 14.
Tud/Tech
svéd
A svédek barátságosabbak, mint az angolok
A britek hűvösebbek, mint a náluk hűvösebbnek vélt svédek. Utóbbiak csaknem fele hajlandó 10 perces beszélgetésre a szomszéddal, ha összefut vele a lépcsőházban vagy az utcán, míg a briteknek csupán a 15 százaléka kész ennyi időt áldozni ilyesmire - derítette ki a Trygg-Hansa svéd biztosítótársaság felmérése.
Veres Dóra
2013. február 13.
Mozaik
2
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól