hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“biológia”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
tudomány
A modern ember jókor jó helyen futott...
A Neander-völgyiek rosszabb távfutók voltak a mai embernél. Olyannyira, hogy egyes kutatók szerint ez vezetett kihalásukhoz és a modern ember túléléséhez. Mindezt sarokgumójuk méretének méréseiből állapították meg.
Juhari Zsuzsanna
2011. március 17.
Tud/Tech
evolúció
Primitív dinoszauruszt fedeztek fel az Antarktiszon
Egy ismeretlen dinoszauruszfaj maradványait fedezték fel amerikai paleontológusok az Antarktiszon, a primitív őshüllő a kora jura korban, 190 millió évvel ezelőtt élt, amikor a hatodik kontinensen mérsékelt égövi klimatikus viszonyok uralkodtak.
Gergely Márton
2011. február 20.
Mozaik
egészség
Popeye-nek igaza volt spenótügyben
Emlékeznek Walt Disney halhatatlan rajzfilmfigurájára, Popeye, a tengerészre? Csak felhajtott egy konzervdoboznyi spenótot, és e csodafegyvertől rögvest olyan muszklissá vált, hogy pillanatok alatt leverte az ellent. Tudósok szerint joggal: ugyanis a spenót izmosít.
2011. február 17.
Tud/Tech
tudomány
Gombavész utáni békareneszánsz
Feléledtek a békapopulációk Ausztráliában és az Egyesült Államokban, miután egy gombás fertőzés néhány év alatt óriási területeken kiirtotta őket.
2011. február 15.
Tud/Tech
egészség
Rákgyógyszer a bénulás ellen
Rettenetes tragédia, amikor gerincsérülés következtében valaki tolószékbe kényszerül. A kutatók a gyógyítás lehetőségét nemcsak a divatos és valóban sokat ígérő őssejtkísérletektől, hanem egy eredetileg rákkezelésre használt gyógyszertől és egy speciális antitesttől is várják.
2011. február 03.
Tud/Tech
tudomány
A róka lehetett az ember legjobb barátja?
Az európai kultúrkörben a kutya, egyes ázsiai vidékeken az elefánt vagy a ló tölti be az „ember legjobb barátja” szerepkört. Egy új tudományos eredmény szerint ugyanakkor a poszt első birtokosa valószínűleg a róka lehetett, és csak azért váltották le, mert nem vált be a gyakorlatban.
Hargitai Miklós
2011. február 01.
Mozaik
tudomány
Túlélő dinoszauruszok: a tojások vészelték át a kataklizmát?
Néhány hadroszaurusz akár hétszázezer évvel is túlélhette a fajok felének kipusztulásával járó krétatercier kihalási eseményt – állítják az amerikai Albertai Egyetem őslénykutatói a Geology című szakfolyóiratban.
Ötvös Zoltán
2011. február 01.
Mozaik
biológia
Nem szexi a sírás
A nők érzelemből hullajtott könnyei átmenetileg csökkenthetik a férfiaknál a tesztoszteron férfihormon szintjét - állapították meg izraeli kutatók.
2011. január 07.
Mozaik
egészség
Belső fotók a szülésről
Még december közepén először sikerült szülést „belülről” megszemlélni, és nyomon követni – MRI, azaz mágneses magrezonancia képalkotás segítségével. Az így nyert információkkal tovább csökkenthető az élet első, egyben legnehezebb szakaszának – a világra jövetelnek a kockázata.
2011. január 05.
Tud/Tech
egészség
A stressz akár öröklődhet is: nem indulunk tiszta lappal
Egyes környezeti tényezők módosíthatják génjeink aktivitását, ráadásul a megváltozott génműködés több generáción át öröklődhet is. Ez a korábban elutasított lehetőség derül ki a New Scientist egyik év végi számában közölt legújabb kutatási eredményekből.
2011. január 03.
Tud/Tech
tudomány
Őseinknek kedvezett a nyugtalan föld
A modern ember evolúciójához a dinamikus, tektonikailag aktív környezet is hozzájárulhatott. Ősünk Afrikában, a kelet- és közép-afrikai árokrendszer területén ilyen környezetben élt, mely különleges alkalmazkodást kívánt.
2010. december 08.
Tud/Tech
tudomány
Híradás gombatelefonon
A legújabb kutatási eredmények szerint a növények kommunikációt lehetővé tevő „gombatelefonos” összeköttetésben állnak egymással.
2010. november 25.
Tud/Tech
egészség
Tesztoszteronföldrajz
Földrészek és rassz szerint más és más a férfiak vérében a tesztoszteron koncentrációja. A férfiasságot meghatározó hormon nemcsak a külső és belső nemi jellegért és számos más tulajdonságért felelős, de összefüggésbe hozható a prosztatarákkal vagy a csontritkulással is.
2010. november 09.
Tud/Tech
egészség
A patkányokat már leszoktatták: génekkel a kokain ellen
Ígéretesnek mutatkozik a kábítószer-függőség elleni harcban egy vakcinával kombinált génterápiás eljárás. Az új lehetőségről a New Scientist egyik legutóbbi száma adott hírt.
2010. november 08.
Tud/Tech
tudomány
A Föld hatodik tömeges kihalási időszakában vagyunk
A világ biológiai sokszínűségéért aggódók ugyancsak megalapozottnak érezhetik félelmüket. Egy friss nemzetközi kutatás eredménye alapján az összes ismert gerinces faj közel ötöde került a kihalástól veszélyeztetett kategóriába.
2010. november 08.
Tud/Tech
biológia
A csimpánzok is főként jobbkezesek
Nemcsak az emberek hajlanak jobb kezük domináns használatára: egy spanyol tanulmány szerint a csimpánzok szintén főként a "szép kezükkel" ragadják meg a tárgyakat.
Gergely Márton
2010. október 28.
Tud/Tech
biológia
Esőben tüsszögő majmot fedeztek fel Mianmarban
Esőben tüsszögő pisze orrú majmot fedeztek fel kutatók Mianmar északi részén.
Gergely Márton
2010. október 26.
Archívum
USA
Poloskák lepik el Amerikát
Az Egyesült Államok büszke rá, hogy soha nem szállták meg országát – de ez csak az ágyi poloskák és a bűzbogarak inváziójáig volt igaz.
2010. október 11.
Tud/Tech
tudomány
Alakváltó dinoszauruszok
Egyes dinók koponyája olyan képlékeny volt, hogy az öregedés során többszörös alakváltozáson ment keresztül. A különböző koponyaformák annyira megtévesztették a tudósokat, hogy külön fajba tartozónak vélték a különböző korú egyedeket.
2010. szeptember 01.
Tud/Tech
Németország
A madarak se bízzák a véletlenre
A madarak különböző zenei irányzatokat ismernek, popzene és klasszikus egyaránt megtalálható a repertoárjukban - derítették ki amerikai kutatók.
Rab László
2010. augusztus 29.
Mozaik
8
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól