hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“Mars”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Mars
A Parancsnok naplója
Reggel megérkezett a porvihar. A lakóegység egész nap remeg a viharban, a meteorológiai állomás ugyan áll (inog), de adatokat nem közvetít. A távolabbi hegyek lassan eltűnnek a porviharban. Aztán a közelebbiek is és az egész égbolt halvány homokszínre vált.
2008. április 20.
Archívum
Mars
A Parancsnok naplója
2008. április 20.
Archívum
Mars
Homokvihar - mérnöki szemmel
2008. április 19.
Archívum
Mars
A Parancsnok naplója
Reggel esemény volt: megjelent Don - pontosabban A Don. A hab falán lévő dokumentumban ez áll róla: „Amikor A Don gimnazista volt, angoltanára a következő fogalmazást adta fel neki: „Mi a bátorság?" A Don csillagos ötöst kapott, pedig csak egyetlen szót írt fel a papírra: „A Don"." Szóval megjelenik A Don: „Van itt egy kis probléma. Szétesőben a generátor. Ha nincs áram, mehettek haza".
2008. április 18.
Archívum
Mars
A Parancsnok naplója
A nap eseménye, hogy a Csillagász személyes e-mailt írt a legénységnek. A levél előbb elment a Földre, majd visszajött mindannyikunkhoz. Ez pontosan az a fajta levél, amit eltesz az ember. Esetleg még ki is nyomtat. Amit melenget kicsit. Amit újraolvas. És amit nem küld tovább.
2008. április 18.
Archívum
Mars
A Csillagász és Terepmunka-koordinátor naplója
Amikor reggel felkeltem, átsuhant a fejemen az a gondolat, hogy „ez egy tipikus marsi hétfő”. Persze hamar rádöbbentem, hogy nem tudom milyen egy tipikus marsi hétfő, mivel ez az első napom szimulációban itt a Marson.
2008. április 18.
Archívum
Mars
A Csillagász és Terepmunka-koordinátor naplója
A mai napon arra ébredtünk, hogy erős széllökések rázzák meg lakóegységünket. Tétováztunk az indulással kapcsolatban a szeszélyes időjárás miatt. Végül belevágtunk az ATV-kkel az utazásba. A járgányunkat kicsit dobálta a szél, az űrruhánkba pedig belekapott egyszer- egyszer.
2008. április 18.
Archívum
Mars
Mordor és infrastruktúra
Tegnap hosszú útra mentünk, kiderült végre, hogy a Mars-béli táj nem csupán a HAB köré rendelt díszlet, fél kilométeres körzetben, hanem ahogy illik, tart, ameddig a szem ellát. Fontos tudás, ami legénység geográfusaitól lassanként csipeget föl az ember, hogy az ilyen kanyonok szabdalta Mars-béli tájon a hegy és völgy fogalma másképpen értelmezendő.
2008. április 18.
Archívum
Mars
Játékrontás, avagy Monthy Pyton
Az ember a Marson vagy kizökken a szimulációból, vagy kizökkentik. Egy sci-fiben volna ő szereplő, és egyszer csak másik filmműfaj is odaköszön, anélkül, hogy a sci-fi le volna fújva. A kétféle mozi ilyenkor összekeveredik, és Terry Gilliam sárgulna az irigységtől. Ezt egy filmkritikus csak tudja.
2008. április 17.
Archívum
Mars
Mars Állam, Utah
Azért az nem magától értetődő, hogy miért Utah-ban jelölték ki a Mars Bázis helyét. Ez még Salt Lake Cityben sem egyértelmű: a havas hegyláncok körös-körül alpesi országot sejtetnének, egy komoly szépséghibával: már itt is hiányoznak az erdők, egyáltalán, a gazdag növénytakaró.
2008. április 16.
Archívum
Mars
Mars-változatok
Bradbury Marsbéli Krónikái úgy játszódnak az ő poétikus jövőjében, hogy sűrűn emlegetik bennük a múltat. Egyébként is, a sci-fi klasszikusoknál a Mars-kutatáshoz szükséges földi mesterségek közül az archeológusé előbbre való a botanikusénál, vagy a geológusénál. Bradbury Mars-ügyben etalonnak számító meséiben magától értetődő, hogy Marslakók igenis éltek, de kihaltak vagy éppen kihalnak, viszont nem akármilyen épített civilizációt hagytak maguk után.
2008. április 16.
Archívum
Mars
A Parancsnok naplója
Tegnap megérkeztünk a Bázisra, de „még nem szálltunk le". Az éjszaka közepén érkeztünk, a környék felárkolt kopárosa az autó fényszórójában mutatkozott meg. Az első biztos pont Zubrin feje volt: egy szikla, amit az első legénységek valamelyike nevezett el így. Pár percen belül egy bálnahát alakú vörös bucka mögül feltűnt a lakóegység fehér hengere.
2008. április 16.
Archívum
Mars
Első séta
Ez a mi szimulációnk ősi találmány. A harcosok nagyon szeretnének végre hatalmas barlangi medvét elejteni, vagy elindítani egy bolygóközi expedíciót. De mivel éppen egyik sem aktuális, a medvékből kevés van, az űrkutatásban pedig pénz- és akarathiány - megadja hát a jelt a Sámán, vagy itt nálunk Henrik, a parancsnok, és mi, akárcsak tízezer éve, hozzáfogunk az Idő sürgetéséhez.
2008. április 15.
Archívum
Mars
Magyar Mars expedíció
Április elején hat fős magyar legénység költözik az Egyesült Államokban található marsi életkörülményeket szimuláló bázisra. Az expedíció kapcsán áttekintjük a Mars-utazás elméleti lehetőségeit, infografikánkban részletesen bemutatjuk a szimulált bázist és a magyar legénységet.
2008. április 15.
Archívum
Mars
Visszaszámlálás-idei szép napok
Nagyon könnyű volna elhitetni magunkkal, hogy tényleg a Marsra készülünk. Nem arról van szó, hogy máris belehülyültünk a játékba, csak túl sokan érdeklődnek, és túl macerás állandóan pontosítani. Mars bázis, de a Földön van… Na és hol? Miért éppen ott? Akkor hát a sivatagba mentek? Igen, de az a Mars.
2008. április 14.
Archívum
Mars
Vissza a jövőképünkbe
Egy hatfős magyar csoport, melyet egymás közt is expedíciónak hívunk, ha másért nem, hogy ráérezzünk a hangulatra, hivatalos külső neve pedig „crew71”, ami ha lehet, még szigorúbb megnevezés - szóval ez a pompás kis csapat április tizenkettedikén beköltözik egy nagy fehér fémhengerbe, mely az Egyesült Államok egyik legnagyobb összefüggő kősivatagjának déli csücskében, Utah állam és Arizona határán, de még az Utah-i oldalon található. A fémhenger tudományos gondossággal tervezett, gonddal fölépített Mars-bázis a Földön. A „crew 71” pedig valóban a hetvenegyedik legénység lesz, mivel immár hetvenegyedszer tölt itt két szigorú hetet hol egy nemzetközi, hol egy kiválasztott (kitüntetett?) nemzeti túlélőcsapat.
2008. április 13.
Archívum
országimázs
Magyarok mennek a Mars-bázisra
Hatfős magyar expedíció kezdi meg a munkáját a hét végén egy amerikai Mars-bázison. A csoport munkájáról folyamatosan beszámol a Népszabadság Online.
Munkatársunktól
2008. április 12.
Archívum
Mars
Amerikai szonda ért a Marshoz
E hét keddjén a vörös bolygó közvetlen közelébe ért az amerikai Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) űrszonda, és ha sikerül ma este a bolygó körüli pályára állítás, két éven át továbbít adatokat a bolygóról.
Ötvös Zoltán
2006. március 10.
Archívum
Kína
Holnapra halasztották a Mars-szonda fellövését
Műszaki okok miatt egy nappal elhalasztotta újabb Mars-kutató szondájának az indítását az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA.
2005. augusztus 10.
Archívum
Mars
Mars-jármű a planetáriumban
Munkatársunktól
2005. július 29.
Archívum
8
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól