hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“orvostudomány”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
egészség
„Nanorakéták” grépfrútból
Napjainkban az egyénre szabott, célzott terápia az egyik legígéretesebb módszer az orvoslás terén, azonban a gyógyszerhordozó molekulák előállítása rendkívül költséges, és alkalmazásuk sok esetben mellékhatásokkal járhat. Éppen ezért amerikai kutatók úgy döntöttek, gyümölcsöt használnak „hatóanyagpostásként” nanotechnológia segítségével.
2013. május 22.
Tud/Tech
egészség
Tünet - Ebédjéről kérdezze orvosát, gyógyszerészét!
Vannak olyan betegségek, amelyeknél a hűtőt is pont olyan pontosan kell zárni, mint a méregszekrényt. Az ott tartott ételek, italok ugyanis erősen megváltoztathatják az előírt gyógyszerek hatását. E szempontból az egyik legveszélyesebb ital a grépfrútlé – mondja dr. Matejka Zsuzsanna gyógyszerész.
Danó Anna
2013. május 18.
Belföld
egészség
Két év múlva Magyarországon is tesztelhetik az összes rákgént
Amikor a héten megjelent, hogy Angelina Jolie eltávolíttatta a kebleit, néhányan rosszindulatú kommentekkel reagáltak. Nagyon úgy tűnik, nem sokan értik a célzott génvizsgálatok hatását a daganatokra és későbbi kezelésükre. Az ilyen teszteket hazánkban is gyakorlatban végző KPS Diagnosztika Zrt. tudományos igazgatója, Dr. Peták István árnyaltabban látja a történtek visszhangját.
Palugyai István
2013. május 17.
Tud/Tech
tudomány
Emberi bőrsejtből klónoztak embriót
Eltávolították egy beteg bőrsejtjének sejtmagját, és azt egy emberi petesejtbe ültették. A megtermékenyítetlen petesejt elkezdett embrióvá fejlődni. Újra fellángolhatnak a viták a klónozás körül, mert a módszer elméletben megteremti az alapot ahhoz, hogy a jövőben embert hozzanak létre.
Ötvös Zoltán
2013. május 16.
Tud/Tech
orvostudomány
Tünet - Apró fekete pöttyökkel üzen a lyuk
Gyomorsav mindenki gyomrában termelődik, de nem minden embernél alakul ki fekély. Az aktív fekély egyértelmű jele, ha valakinek nincs étvágya, hanem inkább fáj a gyomra, hányingere van, és a hányásnál nagyon savanyú nedv vagy fekete, kávézaccszerű gyomornedv jön ki – mondja dr. Weltner János sebész főorvos.
Danó Anna
2013. május 12.
Belföld
egészség
Tünet - Gyorsan a szemészhez!
Bár a szemproblémák többségét ráér a rendelési időben, esetleg néhány nap elteltével megmutatni az orvosnak, akad néhány olyan panasz is, ami gyors segítségkérést indokol.
Danó Anna
2013. május 04.
Belföld
transzplantáció
Négy vesével fog focizni István
Rohamosan javul a másfél hónapja transzplantált, 12 éves István állapota. Ez volt az első ilyen műtét Magyarországon, de nem minden szervvel lehet ezt megtenni.
2013. április 18.
Videó
egészség
Laborban növesztettek vesét
A világon először sikerült laborban növesztett vesét beültetni patkányokba, amely majdnem úgy szűrt és ürített, mint a hagyományos szerv.
Ötvös Zoltán
2013. április 16.
Tud/Tech
egészség
Halott mint őssejtdonor
Nem élünk a harsány közhellyel: „élet a halál után”, de tény, hogy az emberi szervezet őssejtjei azután, hogy a halál beállt, egy ideig még életben maradnak. És nemcsak 1-2 napig, mint azt a kutatók eddig feltételezték, hanem sokkal hosszabb ideig. A közelmúltban publikált felismerés intenzív kutatásokat indított el. Kérdés, vajon mi a jelenség magyarázata, és az is, hogyan használhatók majd a halottból származó őssejtek a gyógyítás mindennapjaiban.
2013. április 10.
Tud/Tech
egészség
Tünet - Múlik, de oktalan
Akinek még nem volt Tietze-szindrómája az az első tünetek jelentkezésekor – különösen a váltakozó erősségű és intenzitású mellkastáji fájdalom miatt – könnyen gondolhatja, hogy ez már a szívroham.
Danó Anna
2013. március 31.
Belföld
egészség
Vissza egy régi módszerhez
Bár a korábbi években a száraz makula degenerációban alkalmazott lézerkezelés eredménytelennek, sőt károsnak bizonyult, a melbourne-i egyetem szemészei módosított formában újra elővették. Az első eredmények rendkívül biztatóak.
2013. március 19.
Tud/Tech
egészség
Tünet - Ha riogatod, hullik
Aki a napi hajhullásából próbál meg következtetni stressztűrési határaira, nagyokat tévedhet. A stressz okozta és más egyéb megbetegedések következménye hatással lehetnek a hajhullásra, de általában csak hetekkel, hónapokkal követik az ilyen életeseményt.
Danó Anna
2013. március 16.
Belföld
egészség
Aki megállítaná az öregedést
A mai tudomány egyik legérdekesebb, legvitatottabb alakja, az öregedéskutatás guruja. Számítástechnikai végzettsége ellenére orvosbiológiai kutató, az öregedés ellen küzdő SENS Alapítvány kutatási igazgatója.
Palugyai István
2013. március 13.
Tud/Tech
egészség
Leheletteszttel diagnosztizálható a gyomorrák
Egy gyors és egyszerű leheletteszttel kilencven százalékos biztonsággal megállapítható a gyomorrák - derül ki egy új tanulmányból.
MTI
2013. március 06.
Tud/Tech
egészségügy
Ő is szebb halált érdemelt volna!
K. Gy. színész halála meghívott és borzalmas volt. Megértem tettét, hisz eljutott ahhoz a ponthoz, amikor azt érezte elég, ne tovább, hisz minden elenyészett, ami az emberi méltóságát jelentette. K. Gy. halálválasztását tudomásul veszem és elfogadom, mert azt a betegséget, amiben szenvedett, jól ismerem; sokszor valóban szörnyen ér véget, borzalom a betegnek, és végtelen kín a szeretteinek.
2013. március 01.
Vélemény
tudomány
A rákot is könnyebb virtuálisan utolérni
A bioinformatikusok olyan fehérjéket vizsgálnak, amelyeket vagy nagyon nehéz előállítani tiszta, vizsgálható állapotban, vagy olyan folyamatok felderítését tűzték ki célul, amelyek a másodperc milliomod része alatt zajlanak le, ezért technikailag lehetetlenség „élőben” közel kerülni hozzájuk.
2013. február 17.
Tud/Tech
egészség
Tünet - Aranyat ér, hacsak aranyér
Az aranyér akkor alakul, ki ha a végbél vagy a végbélnyílás vénái valamilyen erőkifejtés (cipekedés, szülés, székelések alatti túlzott erőlködés) hatására kitágulnak és ki is türemkednek a végbél falán. Ez történhet a záróizmon belül és kívül is. Az aranyér fájdalmas lehet és vérezhet is – mondja Weltner János sebész főorvos, aki szerint minél idősebb valaki, annál valószínűbb, hogy van már aranyere.
Danó Anna
2013. február 16.
Belföld
egészség
Géndiagnosztikai betegségmegelőzés
Ha valaki arra kíváncsi, hogy esetleges örökletes génhibái miatt milyen betegségekre van hajlama, és mit tehet a betegségek kialakulása ellen, vagy tudni szeretné, milyen táplálkozás és sporttevékenység segítségével érheti el optimális testsúlyát és őrizheti meg, akkor az otthonában kényelmesen, saját kezűleg levett nyálmintából választ kaphat ezekre a kérdésekre.
2013. február 16.
Belföld
kutatás
Milliárd eurós elmetérkép
„A sokasodó eredmények ellenére sem hiszem, hogy a tízéves munka során megfejtjük az emberi agy működését. Én már annak is örülnék, ha az én életem alatt az egéragy működését feltérképezhetnénk” – tette helyére Freund Tamás agykutató azt a hatalmas ívű, magyar részvételű, bő egymilliárd eurós uniós kutatóprogramot, amelynek indítását néhány nappal ezelőtt jelentették be.
Ötvös Zoltán
2013. február 14.
Tud/Tech
egészség
Hallásjavítás sejtépítéssel
A zajártalom vagy elöregedés miatt károsodott hallósejtek regenerálására új gyógyszert fedezett fel a japán Keio Egyetem kutatócsoportja, amellyel visszanyerhető a jó hallás.
2013. február 09.
Tud/Tech
8
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól