hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“madarak”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Magyar Posta
Védett ragadozó madarak bélyegeken
Védett ragadozó madarak - parlagi sas, rétisas, kék vércse és kerecsensólyom - láthatók a Magyar Posta legújabb bélyegsorozatán.
2012. május 04.
Mozaik
tudomány
Biológiai iránytű a galamb agyában
Nagy lépés a madarak tájékozódási képességének megértése felé, hogy azonosították azokat a sejteket, amelyek adatokat rögzítenek a Föld mágneses teréről.
2012. április 27.
Tud/Tech
Ausztrália
A madarak is virágokkal kedveskednek párjuknak
Az udvarlás alapszabályát, amely szerint szíve hölgyét virágokkal lepje meg a gáláns lovag, a pártás lugasépítő is ismeri - derítették ki kutatók.
Veres Dóra
2012. április 24.
Mozaik
madarak
Nyomravezetői díjak felajánlásával szorítanák vissza a madármérgezéseket
Több száz fokozottan védett ragadozó madarat mérgeztek meg az elmúlt években, az ilyen jellegű bűncselekmények száma az utóbbi hónapokban emelkedett, ezért az állatvédők, a rendőrség és a kormányzat nyomravezetői díjak felajánlásával próbálja a mérgezési ügyeket felderíteni, felszámolni.
Veres Dóra
2012. április 23.
Mozaik
állatvédelem
Tojást rakott a világ legritkább kacsaféléje
A világ legritkább kacsaféléje, a madagaszkári cigányréce (Aythya innotata) jelentékeny szaporodásnak indult egy madagaszkári fajmentő állomáson: egyszerre 18 tojással járult hozzá a vadon mindössze pár tucatnyi egyedet számláló faj megmentéséhez.
2012. április 10.
Mozaik
madarak
Újabb madármészárlás: mérgezett csirkefejekkel irtják az ölyveket
Tizenegy védett egerészölyv (nem mellesleg: az idei évben az év madara), egy széncinke és egy kárókatona pusztult el a legutóbbi tömeges madármérgezésben. A Hortobágyi Nemzeti Park természetvédelmi őrei által észlelt eset Kisvárda közelében, egy mocsaras jellegű természetvédelmi területen történt.
Hargitai Miklós
2012. március 20.
Tud/Tech
állatvédelem
Védett madarakat mérgeztek meg Kisvárda határában
Védett madarakat mérgeztek meg Kisvárda határában; az ügyben természetkárosítás, állatkínzás és méreggel való visszaélés miatt rendőrségi feljelentést tett a természetvédelmi őrszolgálat - közölte a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóságának illetékese hétfőn az MTI-vel.
2012. március 19.
Mozaik
Baranya megye
Pécsi fészekrombolás örömmel, aggállyal
Pécs kertvárosi lakótelepén, a Berek utcában varjúfészekirtásba fogott egy brigád szerda reggel. A munkát a polgármesteri hivatal utasítására és a környékbeliek örömére végezték.
2012. február 29.
Belföld
pályázat
Szerelmes madarak: rajzpályázat gyerekeknek
Gyerekrajzpályázatot hirdet Szerelmes madarak címmel a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a Valentin-naphoz kapcsolódva.
2012. február 13.
Mozaik
youtube
Napi állatság: elkél már egy kis madárdal
Kis képes-füttyös madárhatározó a kertjeink néhány ismerős dalnokával. A tavasz még várat magára, de azért jól esik ezt hallgatni egy zimankós, téli estén.
2012. február 09.
Mozaik
tudomány
A gyöngybagoly ihletheti a jövő hangtalan repülőgépeit
Német kutatók megfejtették, mitől képesek a gyöngybaglyok szinte teljes csendben vadászni. A lopakodó üzemmód fő titka, hogy a madarak lassan, kevés szárnycsapással tudnak repülni, lassú röptüket pedig szárnyuk alakja és mérete teszi lehetővé.
2012. január 20.
Mozaik
Csongrád megye
Felfüggesztett fogházbüntetésre ítélték a nagylaki madárcsempészt
Jogerősen tíz hónap felfüggesztett fogházbüntetésre ítélt a másodfokon eljáró Csongrád Megyei Bíróság egy román állampolgárt, akinek hússzállító teherautójában november elején mintegy tízezer védett madár tetemére találtak a nagylaki határrendészek - tájékoztatta a bíróság elnökhelyettes szóvivője a szerdai döntésről az MTI-t.
2011. december 14.
Mozaik
Románia
Védett madártetemeket találtak egy román kisbuszban
Több száz védett madár tetemére bukkantak az M7 autópályán egy román kisbuszban.
2011. december 01.
Mozaik
tata
Vadlúdsokadalom Tatán: nézze meg a vonulást!
Tízezernyi vadlúd vonulását és az Öreg-tóról való kirepülését figyelhetik meg az érdeklődők szombaton és vasárnap Tatán, a XI. Tatai Vadlúd Sokadalom rendezvényein.
2011. november 24.
Mozaik
Csongrád megye
Fürjtetemeket találtak egy mikrobuszban Kiszombornál
Kétszázhetven fürjtetemet találtak a határrendészek egy román mikrobuszban Kiszombornál – közölte a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője hétfőn az MTI-vel.
2011. szeptember 26.
Mozaik
madarak
Hitchcock madarai a valóságban
Uzsonnarabló vörös kányák támadnak gyerekekre egy brit iskola udvarán, ami miatt megtiltották a tanulóknak, hogy a szünetekben kimenjenek az épületből.
Angyal Gábor
2011. június 04.
Mozaik
tudomány
„Kék” csalogány a szélcsatornában
A kanadai Western Ontario Egyetem ornitológusainak sikerült a vándormadarak tartós repülései során felhasznált táplálék- és vízmennyiségét megmérni és a madarak repülés előtti, majd az azt követő állapotát alapos vizsgálattal, végül képalkotó mágneses rezonanciatomográffal is ellenőrizni. Az új módszert a Science tudományos magazin is ismertette.
2011. február 16.
Tud/Tech
madarak
Alkoholmérgezésben pusztultak el a seregélyek
Alkoholmérgezés végzett azzal a több tucatnyi madárral, amelyek tetemét a délkelet-romániai Konstanca kikötővárosában találták meg a hét végén.
Angyal Gábor
2011. január 12.
Tud/Tech
madarak
Újabb tömeges madárpusztulás
Pár nappal a döbbenetes amerikai eset után, ismét tömeges madárpusztulás történt, ezúttal Svédországban. Szakértők szerint a csókák valamilyen trauma miatt pusztulhattak el.
2011. január 06.
Mozaik
tudomány
Madarat gyűrűjéről
Több mint négymillió madarat gyűrűztek meg Magyarországon 1908–2009 között – derült ki az MME Madárgyűrűzési Központ összesítéséből. A leggyakrabban megjelölt faj – az összes gyűrűzés mintegy tizedét kitevő egyedszámmal – a füstifecske volt, ezt követi a partifecske és a foltos nádiposzáta. A gyűrűzési módszerek az elmúlt évszázadban sokat fejlődtek és mára csak hazánkban évi 180-200 ezer madarat jelölnek meg így, míg a világon gyűrűzött madarak száma eléri az ötmilliót.
2010. október 13.
Tud/Tech
5
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól