hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“fegyverkezés”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Irán
Aviation Week: Irán nemsokára műholdat indíthat
2007. január 26.
Archívum
Csehország
A cseh zöldek népszavazást akarnak az amerikai radarbázisról
Tegnap este Václav Klaus államfő az európai alkotmány jövőjéről és a Csehországban létesítendő amerikai radarbázisról tárgyalt a Hradzsinban Mirek Topolánek cseh kormányfővel, Karel Schwarzenberggel, a prágai külügyi tárca vezetőjével és Alexander Vondrával, az európai integrációs ügyekért felelős kormányalelnökkel.
2007. január 24.
Archívum
Kína
Oroszország ellenzi csapásmérő fegyverek világűrbe telepítését
Oroszország a leghatározottabban ellenzi csapásmérő fegyverek telepítését a világűrben - közölte kedden Bangalorban az indiai látogatáson tartózkodó Szergej Ivanov orosz védelmi miniszter, miniszterelnök-helyettes.
2007. január 23.
Archívum
Kína
Kína elismerte: műholdvadász fegyverrel kísérletezik
Megerősítette Kína kedden, hogy elvégezte első kísérletét műholdak megsemmisítésére képes rakétájával.
2007. január 23.
Archívum
tubes-zengõ/HM/zöldek
Moszkva nem örül az óriás golflabdának
Úgy fest majd, mintha a cseh erdők legendás óriásai golfoztak volna, és gigászi méretű fehér labdájuk egészen Közép-Csehországig pattant volna. A tervezett rakétaelhárító-rendszer megaradarja azonban nem lesz veszélytelen vállalkozás - noha a szerkezet építői azt ígérik, hogy sem a szívritmusszabályzó készülékeket (pacemakereket), sem a rádió- és tévévételt nem fogja zavarni. Ám a rádiókészülékeknek legalább tíz, a tévékészülékeknek legalább öt kilométerre kell lenniük a hatalmas acéltraverzeken mozgó-forgó, csaknem kétezer tonnás antennarendszertől.
Dunai Péter
2007. január 23.
Archívum
Kína
Indiai űrkabint sikerült visszahozni a Földre
Történetében először sikerült Indiának visszajuttatnia a Földre 11 napos keringés után egy űrkabint, s ezzel nagy lépést tett előre az emberes űrutazás kivitelezése felé.
2007. január 22.
Archívum
Kína
Peking "faltörőkosa" kiütötte a műholdat
Kína nyolcszáz kilométer magasan gyakorlatképpen megsemmisítette egyik kimustrált műholdját, ezzel új korszakot nyitva az USA-val (kisebb mértékben Oroszországgal) folytatott globális hatalmi vetélkedésben. Ezzel Kína képessé vált rá, hogy megbénítsa a világ legerősebb katonai apparátusát, az amerikait.
Dunai Péter
2007. január 19.
Archívum
Irán
Oroszország megkezdte a Tor-rakéták szállítását Iránnak
Oroszország megkezdte a Tor-M1-es légvédelmi rakéták szállítását Iránnak - jelentették orosz hírügynökségek pénteken hadiipari illetékesekre hivatkozva.
2006. november 24.
Archívum
Észak-Korea
Cseh technológiára fűlt Phenjan foga
A cseh polgári hírszerzés (BIS) tavaly három alkalommal akadályozta meg, hogy Észak-Korea olyan szerszámgépeket és szoftvereket vásároljon, amelyekkel lényegesen előreléphetett volna hírhedt nukleáris programjában - jelentette be szombat este a cseh közszolgálati tévében Jan Subrt. A BIS szóvivője elmondta azt is, hogy miután első kísérletét meghiúsították, Phenjan harmadik ország bevonásával igyekezett hozzájutni a korszerű műszaki eszközökhöz.
2006. november 13.
Archívum
USA
Az Egyesült Államok rakétaelfogó Patriotokat telepítene Tokióba
Az Egyesült Államok rakétaelfogó Patriot rakéták telepítését tervezi Tokióba, hogy megerősítse Japán védelmét az észak-koreai fenyegetéssel szemben - írta vasárnapi számában a Nihon Kezai Simbun című japán gazdasági napilap.
2006. október 29.
Archívum
metazin
Mit érnek a szankciók?
Az Egyesült Államok és az ENSZ ki akarja éheztetni az atomfegyver-kísérleteket végrehajtó Észak-Koreát. Csakhogy a lakosság már régen éhezik. Mi a megoldás?
2006. október 20.
Archívum
atomenergia
Észak-Korea az amerikai szankciók eltörlését kéri
Dél-koreai lapértesülés szerint Észak-Korea hajlandó ismét tárgyalni atomprograjáról, ha az Egyesült Államok feloldja az ellene bevezetett szankciókat.
2006. október 20.
Archívum
Japán
Japán fellőtte harmadik kémműholdját
Felbocsátotta harmadik kémműholdját hétfőn Japán, amely nagy aggodalommal figyeli a szomszédos Észak-Korea nukleáris- és rakétaprogramját.
2006. szeptember 11.
Archívum
fegyverkezés
(Le)fülelik az atomcsend-háborítókat
Már nemcsak az atomcsend-háborítókat célozza a talajt-vizet-levegőt és a levegőben a radioaktív részecskéket figyelő globális fülelő-érzékelő rendszer, hanem a természeti katasztrófák, cunamik előrejelzésének hatékony eszközévé is válik - hangzott el a hét végén Budapesten tartott nemzetközi konferencián. Megvalósul az a két és fél éve tett magyar javaslat, miszerint a cunamik előrejelzésére is használják az atomfegyver-kísérletek felderítésére létrehozott, globális érzékelőrendszert.
Dunai Péter
2006. szeptember 04.
Archívum
EU
Érdes ellenforradalom
A 2003 tavaszán Rumsfeld által "új Európának" nevezett Kelet-Közép-Európa országaiban 2005 ősze óta érdes ellenforradalmak zajlanak. Nem kommunista és/vagy harmadik utas restaurációk, hanem nacionalista és/vagy szociális populista fordulatok. Az iraki háború idején az első Bush-kormányzat Amerika-barát köztes politikai láncolatot igyekezett létrehozni a francia-német- orosz iraki háborút ellenző nagyhatalmakkal szemben. Ennek a Nagy-Britanniától Portugálián, Spanyolországon és Itálián át húzódó láncnak fontos szemeivé váltak a kelet-közép-európai országok Magyarországtól Romániáig, Csehországtól Lengyelországig és a balti államokig.
Lengyel László
2006. augusztus 27.
Archívum
fegyverkezés
Boeing a Kremlben
Vlagyimir Putyin a napokban Moszkvában fogadta a Boeing polgári repülőgépeket gyártó részlegének vezetőjét.
2006. augusztus 21.
Archívum
Csehország
Nem akarnak rakétákat
A csehek többsége elutasítja amerikai rakétaelhárító-rendszerek telepítését az országban.
Hírösszefoglalónk
2006. július 20.
Archívum
NATO
Amerikai rakéták Európa közepén?
Öt éven belül tíz rakétaelhárító rakétát akar Közép-Európába telepíteni az Egyesült Államok. A rendszer nem védene egy esetleges orosz atomcsapás ellen, és kétséges, hogy az Iránból felbocsátott rakétákat képes lenne-e megsemmisíteni. A New York Times arról írt, hogy Washington Varsóval és Prágával tárgyal a telepítésről.
Horváth Gábor
2006. május 23.
Archívum
EU-külpol
Transzatlanti viszony: mítosz és valóság
Az általánosan ismert képlet szerint a hidegháború időszakában Amerika számára Európa védősáncot, az öreg kontinens számára pedig az Egyesült Államok védőernyőt biztosított a szovjet birodalommal szemben. Ezzel kapcsolatosan a jelen megértése szempontjából alapvetően két kérdés merül fel. Egyrészt, hogy a védősánc-tematika vajon mennyire volt kizárólagos (vagy akár csak domináns) tényező az Újvilág európai szerepvállalása mögött, másrészt hogy kontinensünk a védőernyőért milyen árat fizetett (és fizet).
2006. április 25.
Archívum
USA
Japán az Egyesült Államokkal közösen elfogórakéta-rendszert fejleszt
Japán a harmadát fizeti annak a költségnek, amelyet a következő generációs elfogórakéta japán-amerikai kifejlesztésére fordítanak - jelentette csütörtökön a Jomiuri Simbun című japán napilap.
2005. december 15.
Archívum
7
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól