hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“50edik évforduló-1956”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
1956
Hallgassatok rám!
A Klubháló internetes lap közzétette Nagy Imre 1956. október 23-i beszédének az MTI helyszíni gyorsírói által lejegyzett szöveghű változatát. A dokumentumra egy főiskolás talált rá, aki szakdolgozatában a gyorsírás és az újságírás kapcsolatát vizsgálta. A sztenogramból rekonstruálni lehet a Parlament erkélyéről elmondott híres beszédet.
Hírösszefoglalónk
2008. június 18.
Archívum
1956
A bíró, aki halálra ítélte Nagy Imrét, Maléter Pált, Gimes Miklóst
Vida Ferenc, a Nagy Imre miniszterelnököt, Maléter Pál honvédelmi minisztert és Gimes Miklós újságírót halálra ítélő népbírósági tanács elnöke a rendszerváltás után, halála előtt közvetlenül sem bánta meg döntését - mondta az MTI-nek szombaton a Nagy Imre-per teljes hanganyagának lejátszása kapcsán Mink András történész, az esemény szervezője.
2008. június 17.
Archívum
1956
'56-ot nem lehet méricskélni
Az államfő, a Fidesz és a KDNP nélkül tartottak tegnap ünnepi megemlékezést Nagy Imre és mártírtársai kivégzésének ötvenedik évfordulóján. A miniszterelnök azt mondta: nem kell megengedni, hogy '56-ot bárki kisajátítsa.
Munkatársunktól
2008. június 17.
Archívum
1956
Az igazság foltjai
A köztársasági elnök szombati ünnepi beszédében fontos igazságokat mondott ki, csúnya szépséghibákkal. Nagyon fontos igazság, hogy aki "a forradalommal is, Kádárral is fenn akarja tartani a folyamatosságot, nem ünnepelhet tiszta lelkiismerettel".
Révész Sándor
2008. június 17.
Archívum
1956
Bírálják az államfőt távolmaradása miatt
- Elég baj, hogy a mai politikai és közéletet a nem jelenlét és a távolmaradás kultúrája uralja - nyilatkozta lapunknak Rainer M. János történész.
Munkatársunktól
2008. június 17.
Archívum
1956
Emlékezés a mártírokra - atrocitások nélkül
Az ötven éve kivégzett Nagy Imrére és társaira emlékeztek tegnap - atrocitásról nem érkezett hír.
Hírösszefoglalónk
2008. június 17.
Archívum
Nagy Imre
Kegyeleti emlékezés, csonka emlékülés
Parlamenti emlékülés, megemlékezések és koszorúzások lesznek ma az 1956-os forradalom emlékhelyein Nagy Imre és mártír társai kivégzésének ötvenedik évfordulóján, az Ötvenhatos Vértanúk Emléknapján.
Munkatársunktól
2008. június 16.
Archívum
Nagy Imre
Nagy Imre nem érezné itt valami jól magát
Az emigrációs lét párizsi vártáján fél évszázada őrködik Nagy Imre szellemi hagyatéka felett Méray Tibor író, aki a mártír miniszterelnök és társai kivégzésének évfordulója alkalmából nyilatkozott lapunknak.
2008. június 16.
Archívum
1956
Biztonsági intézkedések, forgalomkorlátozások kísérik a június 16-i megemlékezéseket
2008. június 15.
Archívum
1956
Nagy Imre-per: 50 évvel ezelőtt mondták ki a halálos ítéleteket
A Nagy Imre és társai ellen folytatott koncepciós pert a Szovjetunió vezetője, Nyikita Hruscsov kérte a kádári vezetéstől - mondta az MTI-nek Mink András történész, aki a per teljes hanganyaga e heti, vasárnap este záruló lejátszásának szervezője volt.
2008. június 15.
Archívum
1956
50 éve történt: a Nagy Imre-per vádlottai az utolsó szó jogán
2008. június 14.
Archívum
Sólyom László
Sólyom Nagy Imre nagyságáról: inkább meghalt, de nem ismerte el Kádárt
Nagy Imre történelmi nagysága és az egész forradalomra visszavetített szerepe azon alapult, hogy nem mondta ki a Kádárt legitimáló mondatot, inkább meghalt - emlékezett az államfő a mártír miniszterelnökre és társaira kivégzésük ötvenedik évfordulója alkalmából Budapesten.
2008. június 14.
Archívum
Orbán Viktor
Sem az államfő, sem a Fidesz nem megy el a Nagy Imre-emlékülésre
A Fidesz és várhatóan a KDNP sem képviselteti magát a parlamenti emlékülésen, amelyre Gyurcsány Ferenc kormányfő hívta meg hétfő estére a parlamenti pártok elnökeit. A Nagy Imre és mártírtársai kivégzésének 50. évfordulóján rendezendő emlékülésen Sólyom László köztársasági elnök sem lesz jelen.
Munkatársunktól
2008. június 14.
Archívum
1956
Újraélt rémálmok Fónay Jenővel
- Életemben nem nevettem annyit, mint itt - Fónay Jenő megjegyzése hallatán még az egyébként rezzenéstelen arccal álló börtönőr szemei is elkerekednek. Ő is ismeri, persze, hiszen Fónay úr tette látogatható emlékhellyé a Kisfogházat, szenvedései egykori helyszínét, amit most őriznie kell.
2008. június 04.
Archívum
1956
Meghalt Halda Alíz
"Igazából nem is lehet felfogni, hogy egy emberi lény megszűnik létezni... Emlékszem, pár nap múlva eleredt az eső, s én arra gondoltam: egy friss sír fölött laza a föld, könnyen átázik. S ahogy egyre jobban zuhogott, majd megőrjített a tudat, hogy csurog rá a víz, ott fekszik kiszolgáltatottan a földben, a sárban... Képtelen voltam megszabadulni a gyötrelmes érzéstől, hogy ez rossz neki."
Révész Sándor
2008. június 04.
Archívum
Nagy Imre
Bemutathatják a Nagy Imre-per felvételét
Nyilvánosságra hozhatja a Nagy Imre-per teljes hanganyagát a Nyílt Társadalom Archívum (OSA), miután sikerült megállapodnia a felvételt őrző Magyar Országos Levéltárral (MOL) a felhasználás feltételeiről. Rév István, az OSA Archívum igazgatója lapunknak elmondta: Gecsényi Lajos, a MOL főigazgatója beleegyezett, hogy kutatói másolatot készítenek a több mint ötvenórás felvételről, amit így az eredeti terveknek megfelelően bemutathatnak a közönségnek a mártírhalált halt miniszterelnök és hét társa perének ötvenedik évfordulóján, június 9-15 között.
2008. május 30.
Archívum
1956
Nem engedik bemutatni a Nagy Imre-per teljes hanganyagát
Nem tudja bemutatni a Nagy Imre és társai ellen 1958-ban lefolytatott per teljes hanganyagát az OSA Archívum (Nyílt Társadalom Archívum) és az 1956-os Intézet, mivel a Magyar Országos Levéltár (MOL) nem járult ehhez hozzá.
2008. május 28.
Archívum
50edik évforduló-1956
56-os emlékmű, csak saját felelősségre
Az 1956. október 23-i forradalom ötvenedik évfordulóján leleplezett ,56-os emlékmű csaknem két éve hirdeti szikáran, méltóságteljesen a szabadságharc szellemiségét. A Városliget mellett álló alkotás nemcsak a turistákat vonzza, hanem a helyi látványosságokért mérsékeltebben lelkesedő budapesti lakosokat is. A szoborcsoport látványa elvonja figyelmünket a tér szélén felállított fémtáblákról. Három, egymástól viszonylag távol elhelyezett tábla szólítja fel a bámészkodókat arra, hogy csak saját felelősségükre tartózkodjanak az emlékmű területén.
2008. május 16.
Archívum
50edik évforduló-1956
Szilágyi József emlékére
Az 1956-os forradalmi tevékenysége miatt 50 éve kivégzett Szilágyi József tiszteletére emelt emléktáblát tegnap avatták fel a fővárosban. Nagy Imre miniszterelnök egykori titkárságvezetőjét a Nagy Imre-pertől elkülönítve ítélte halálra a Legfelsőbb Bíróság Népbírósági Tanácsa, s két napra rá végre is hajtották az ítéletet. Közzétesszük Losonczy Anna beszédét, amely a megemlékezésen hangzott el.
2008. április 25.
Archívum
50edik évforduló-1956
FAZ a magyar évfordulóról: nem rendeztük a tavalyi bűncselekmények ügyét
Az 1956-os forradalom közelgő 51. évfordulójával foglalkozik a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című német lap szombati számában Georg Paul Hefty.
2007. október 20.
Archívum
1
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól