hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“ságvári-ügy”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
ságvári-ügy
A magyar történelem újraírása
Botrány a magyar Legfelsőbb Bíróság ítélete, amellyel bűnözőként bélyegezte meg a második világháború egy antifasiszta hősét - írta a balliberális brit Guardian véleményrovatában megjelent cikkében Krausz Tamás.
2006. március 23.
Archívum
ságvári-ügy
A látszatszövetség
A Legfelsőbb Bíróság fölmentett egy volt csendőrt, aki részt vett Ságvári Endre letartóztatásában, és a pártállam idején halálra ítélték.
2006. március 23.
Archívum
ságvári-ügy
"Törvényes jogtalanság"
Szilágyi Péter jogászprofesszor, az ELTE ÁJK tanára azon a tájékoztatón fejtette ki véleményét, amelyet Ságvári Endre családja és a Legfelsőbb Bíróság ítélete ellen tiltakozók nevében hívtak össze a mozgalom szervezői.
2006. március 22.
Archívum
ságvári-ügy
Ki kit járat le?
A Jobbik minden karácsonykor pártpolitikai - szavazatszaporító - célra használja fel Krisztus keresztjét. Lelkük rajra, tiltakozni a hívőknek és az egyházaknak illenék.
2006. március 21.
Archívum
ságvári-ügy
Tanú vagyok
2006. március 20.
Archívum
ságvári-ügy
TGM: Válasz
A Legfelsőbb Bíróság Büntető Kollégiuma - igen szokatlan módon - sajtópolémiába bocsátkozik (Kell-e menteni a Legfelsőbb Bíróság ítéletét?, március 17.).
2006. március 20.
Archívum
ságvári-ügy
Egy ítélet utóélete
2006. március 20.
Archívum
ságvári-ügy
Kell-e menteni a Legfelsőbb Bíróság ítéletét?
A Népszabadság 2006. március 9-i számában, a 13. oldalon, a vélemény rovatban, Lelőtték Ságvárit? Bravó! címmel jelent meg Tamás Gáspár Miklós írása, mellyel kapcsolatban álláspontunk a következő:
2006. március 17.
Archívum
harmadik út
Eltűnt a fekete lepel, szabad az emléktábla
Leszedték a fekete leplet Ságvári Endre budai emléktáblájáról, amelyet szerdán a Jobbik takart le. Ennek előzményeként hétfőn a Legfelsőbb Bíróság rehabilitálta az illegális kommunista Ságvári megölése miatt 1959-ben kivégzett Kristóf László egykori csendőrt. Ebből a Jobbik arra következtetett, hogy joga van Ságvári-ellenes indulatainak szabadon engedésére.
2006. március 10.
Archívum
történelem
Ságvári, Sophie Scholl, Kiss János altábornagy
Nagyon kevés evidencia belátása kell ahhoz, hogy ebben a köztársaságban békében lehessen élni. A politikai élet konszenzusának elengedhetetlen feltétele a második világháború történetének alapvető mozzanataiban való nemzeti egység.
2006. március 10.
Archívum
harmadik út
Lelőtték Ságvárit? Bravó!
A Legfelsőbb Bíróság ítélete számos tekintetben menthető. A néhai vádlott csak egyike volt a Ságvári Endre kommunista ellenállóval tűzharcba keveredett csendőröknek, nem is ő lőtt.
2006. március 09.
Archívum
ságvári-ügy
Lepel Ságvári emléktábláján
- Nem hős volt, hanem terrorista. Nem mártírként halt meg, hanem jogszerűen intézkedő rendőr gyilkosaként - ezzel az indoklással fedték le fekete lepellel Ságvári Endre budai emléktábláját a Jobbik aktivistái tegnap.
2006. március 09.
Archívum
történelem
Ságvári Endre lelövése nem volt bűncselekmény
Negyvenhét évvel a kivégzése után a Legfelsőbb Bíróság felmentette Kristóf László egykori csendőrt, akit a történelemkönyvek évtizedeken keresztül Ságvári Endre gyilkosaként neveztek meg. Azt a Legfelsőbb Bíróság ítélete sem kérdőjelezte meg, hogy 1944-ben ő ölte meg a kommunista vezetőt.
Lencsés Károly
2006. március 09.
Archívum
harmadik út
Eltüntetné a Jobbik Ságvári emléktábláját
"A Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége, valamint a Nagy Imre Társaság Budapesti Szervezete tudomásul veszi a bíróság ítéletét, de tiszteletben csak a háborús bűnösökkel szembeszegülők emlékezetét tartja" - ez áll a két szervezet közleményében, amelynek előzménye: a Legfelsőbb Bíróság bűncselekmény hiányában, illetve elévülés miatt felmentette Kristóf László kivégzett csendőrnyomozót, aki részt vett Ságvári Endre letartóztatásában és megölésében.
2006. március 08.
Archívum
ságvári-ügy
Egy ítélet jelentése
Nem lehet minden jogtalan, ami erkölcstelen, helytelen, bűnös. Demokratikus jogállamban pláne nem. Ha lehetne, el kellene ítélni mindenkit, aki ekkor vagy akkor - a demokratikus jogállam szempontjából nézve - a rossz oldalra állt. Milliókat. Ez nyilvánvalóan képtelenség. De ez a képtelenség a rossz oldalra állás tényén és súlyán nem változtat. Jogi felmentésből nem lehet sem erkölcsi, sem történelmi felmentés. Az ideológiai céloknak alárendelt, a tényeket meghamisító, a jogot megcsúfoló eljárásban elítélt emberek jogi rehabilitálása föltétlenül szükséges és helyénvaló, de nem föltétlenül segíti a tisztánlátást. Akkor segíti, ha a jogi rehabilitáció jogi marad, s nem válik ideologikus, erkölcsi, történelmi ítélet perdöntő hivatkozásává - mint egykor az ítélet. Az állam bírája nem döntheti el helyettünk, mit tartunk világnézetünk és történelemképünk alapján helyes és erkölcsös magatartásnak.
Révész Sándor
2006. március 08.
Archívum
3
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól