hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“megyerendszer”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
megyerendszer
Önkormányzati pénz - oldott pántlikák
Több mint nyolcvan különféle jogcímen juthatnak normatív támogatáshoz az önkormányzatok. A költségvetési törvény mellékletéből kitűnik: ezek összege az idegenforgalmi adóként befolyó minden forinthoz hozzárendelt kétforintnyi költségvetési hozzájárulástól a több millióig terjed, s a település típusához, illetve a lakosság vagy az ellátottak számához kötődik.
2005. június 06.
Archívum
megyerendszer
Önkormányzati "bankot" szeretne a TÖOSZ
Az állam tizenöt éve folyamatosan ad újabb feladatokat a helyhatóságoknak, kevésbé innovatív azonban, ha arról van szó, hogy miként finanszírozzák azokat - hangoztatta a kormányfő néhány hete a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének (TÖOSZ) küldöttgyűlésén.
Lencsés Károly
2005. május 26.
Archívum
megyerendszer
Tizenhárom település kap városi rangot
Értesüléseink szerint az idén 22 nagyközség kezdeményezte várossá nyilvánítását, s ezek közül várhatóan 13 település nyeri el ezt a rangot.
Tóth Ákos
2005. május 20.
Archívum
MSZP
Pápább a Pápánál - jegyzet
Tóth Ákos
2005. május 18.
Archívum
MSZP
Célzott vita a támogatásokról
Tóth Ákos
2005. május 18.
Archívum
MSZP
Négyszázon százzal
A kormányfő jól látja, hogy az önkormányzatok finanszírozásának rendszere megújításra érett. Látja ezt mindenki, a megoldást viszont kevesen tudják. Leginkább talán azok, akik maguk is gyakorló önkormányzati szakemberek. Ezért is értékelendő, hogy Gyurcsány Ferenc a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének küldöttgyűlésén nekik adta föl a leckét: van rá három hónapjuk, tegyenek le valamit az asztalra, a kormány majd megfontolja, hogy a javaslataikkal mit tud kezdeni.
Tóth Ákos
2005. április 28.
Archívum
megyerendszer
Pántlika és rabló-pandúr játék
A dolgok az önkormányzatok világában sem folytatódhatnak úgy, mint eddig - hangsúlyozta a kormányfő a TÖOSZ küldöttgyűlésén. Gyurcsány Ferenc a helyhatóságok finanszírozási, és ezzel együtt felelősségi rendszerének átszabására tett ajánlatot.
Lencsés Károly
2005. április 27.
Archívum
korrupció
Politikai alku és szakmaiság
Várhatóan fölemelik a fővárosi közműcégek vezetőinek javadalmazását. Sokak szerint az önkormányzat ellenőrzési joga nem csökkenne, ha nem a képviselők töltenének be pozíciókat a felügyelőbizottságokban.
Munkatársainktól
2005. április 27.
Archívum
ombudsman
Bajban a kistelepülések
Hírösszefoglalónk
2005. április 20.
Archívum
megyerendszer
Kivételezett települési cégek?
A kormány támogatja, hogy a kizárólagos önkormányzati tulajdonban lévő, közszolgáltatásokat végző vállalkozások közbeszerzési eljárás nélkül juthassanak megrendelésekhez, de a szigorú feltételek lazítását nem fogadja el - közölte lapunkkal Gadó Gábor igazságügyi-minisztériumi helyettes államtitkár. A javaslatot Bakonyi Tibor és Gy. Németh Erzsébet MSZP-s képviselők terjesztették be, ám az elképzelés csak akkor egyeztethető össze az Európai Közösségek Bírósága ítélkezési gyakorlatával, ha a kedvezményes elbírálás kizárólag az önkormányzatok egyszemélyes társaságaira vonatkozik.
Lencsés Károly
2005. április 18.
Archívum
Gyurcsány Ferenc
A helyben járás
Mintha valami megmozdult volna: Kuncze Gábor szabad demokrata pártelnök a napokban azt mondta, hogy mindenképpen meg kell valósítani a közigazgatási reformot, jó volna elérni, hogy 2006-tól megalakuljanak a választott régiók. Az MDF-es Gémesi György, Gödöllő polgármestere az önkormányzati rendszer konszolidációjának szükségességéről szólt, Nagy Sándor területfejlesztési ügyekért felelős államtitkár pedig azt mondta: szerencsésebb lenne, ha a kistérségeket a jövőben járásoknak hívnák, mert az szebb szó. Ebben aztán szokatlan konszenzusra jutottak a pártok - azt mondták, hogy tulajdonképpen nincs is baj a járás kifejezéssel, tényleg, miért is ne lehetnének a kistérségek járások?
Tóth Ákos
2005. április 18.
Archívum
6
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól