hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“kémia”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Nobel-díj
Szent-Györgyi megmutatta az utat, ők most megkapták a Nobel-díjat
A fizika után – ahol egy kissé szárazabb, anyagtudományi szakterületre hullott idén a díjeső – a kémiában igazán trendi irányzatot jutalmazott a Nobel-bizottság: Jean-Pierre Sauvage francia, Sir J. Fraser Stoddart brit és Bernard L. Feringa holland kutató kapta megosztva a díjat a molekuláris eszközök tervezéséért és szintéziséért.
Hargitai Miklós
2016. október 05.
Tud/Tech
Nobel-díj
A világ legkisebb gépeinek megalkotói kapták a kémiai Nobel-díjat
2016. október 05.
Tud/Tech
kormány
Őrültségnek tartják a kormány legújabb ötletét, egyre több tanár lázad
Felzúdult a természettudományos szakma a kormány legújabb átgondolatlan intézkedése ellen, amely szerint a szakgimnáziumokká alakított szakközépiskolákban drasztikusan lecsökkentenék a közismereti tárgyakat. A földrajzosok lázadása után most a kémikusok és a fizikusok is jelezték: őrült ötletnek tartják a változtatást.
Doros Judit
2016. április 28.
Belföld
oktatás
A kémikusok is nekimentek Orbánéknak
– A kormányzat szándéka hatástanulmányok nélküli, átgondolatlan lépés – olvasható a Magyar Kémikusok Egyesületének petíciójában. A vegyészek az ellen tiltakoznak, hogy drasztikusan csökkenteni akarják a természettudományos tárgyak óraszámát. Az egyesület közölte: elképzelhetetlen, hogy az ország vezetői egy elbutuló társadalom felépítésében lennének érdekeltek.
Kácsor Zsolt
2016. április 28.
Belföld
EU-támogatás
Pénzherdálási laborkísérlet
A rendőrök másfél éve nyomozzák az Öveges-program vélt visszaéléseit, ettől még a projekt tavaly ugyanolyan pazarlón költötte az unió pénzét, mint ami miatt elindult a vizsgálat. Így elképzelhető, hogy a nyomozástól nem várható eredmény, és a pénzkitalicskázás büntetlenül folytatható.
Ungár Tamás
2016. január 28.
Belföld
felfedezés
Új szupernehéz elemeket fedeztek fel
A Nobel-díjjal is felér a megtiszteltetés, hogy valaki a periódusos rendszer egy új elemének adhat nevet. Négy kutatócsoport gondolkodhat most azon, milyen nevet is adjon a másodperc tört részére érzékelhető elemének.
Palugyai István
2016. január 07.
Tud/Tech
MTA
Távcsövek és Fizibusz az Akadémia előtt
Hogyan viselkedik a mágneses folyadék? Milyen lehetőségeket rejt magában a fizika, a kémia, a biológia, az informatika, valamint a mérnöki ismereteket is alkalmazó, rohamosan fejlődő tudományág, a milliméter milliomodrészének megfelelő mérettartomány jelenségeit vizsgáló nanotechnológia? Mi köze van a lepkeszárnynak a nanoszerkezetekhez?
2015. november 19.
Tud/Tech
oktatás
Tejet iszik csontdresszben a kalcium
Új fejezettel gazdagította a szemléltető oktatás krónikáját egy amerikai grafikusnő: antropomorf jegyekkel ruházta fel a Mengyelejev-féle periódusos rendszerbe foglalt elemeket, hogy könnyebben rögzüljenek a fejekben, sőt történetet is ír róluk. A gyakorló kémiatanár szerint a rajzok sok gyereknek segíthetnek a befogadásban.
Bárkay Tamás
2015. november 02.
Kultúra
Nobel-díj
DNS-kutatásért járt a kémiai Nobel-díj
Thomas Lindahl svéd születésű, Angliában dolgozó, Paul Modrich amerikai és Azis Sancar török származású, Amerikában tevékenykedő kutatónak ítélték oda Stockholmban az idei kémiai Nobel-díjat. A díjazottak az örökítőanyag, a DNS hibáit kijavító mechanizmus kutatásában elért eredményekért érdemelték ki a 8 millió svéd koronával (mintegy 260 millió forinttal) járó legnagyobb tudományos díjat – jelentették be a Svéd Királyi Tudományos Akadémián.
Palugyai István
2015. október 07.
Tud/Tech
oktatás
Negyedóra után felvették az egyetemre a kilencéves kisfiút
Túl van az első biokémiai előadáson a kilencéves Carlos Santamaría, Mexikó legfiatalabb egyetemi hallgatója. A kisfiú már ötévesen megtanulta a periódusos rendszert, s negyedóra alatt felvételt nyert az egyetemre.
2015. október 05.
Mozaik
USA
Szenzációs bejelentést tett a NASA, sós vizet találtak a Marson
Parkolóhely helyett sós vizet talált a Marson egy amerikai űrszonda.
NOL
2015. szeptember 28.
Tud/Tech
Magyarország
Svédországba kerül Hevesy Nobel-díja
Másfél évtizeden át az MTA székházában, illetve könyvtárában őrizték Hevesy György, az 1943-as kémiai Nobel-díj nyertesének Nobel-érmét. Az érmet fia, Georg de Hevesy visszakérte, hogy Svédországba vigye.
2015. szeptember 28.
Tud/Tech
tanulás
Nekem már leégett a hajam meg a szemöldököm
Az antocián egy vízben oldódó színanyagcsoport neve. Máskülönben pedig egy videóblogé, amit két 15 éves srác csinál. Mindketten a Szerb Antal gimnázium diákjai. Arra vállalkoztak, hogy megszerettetik kortársaikkal a kémiát, ezért youtube-os videókon mutatják meg kísérleteiket.
2014. szeptember 17.
Videó
fotó
Orbán, mint fénykép
„Ketten vagyunk a szobában, Lenin meg én, Lenin, mint fénykép szobám falán” „Schmitt Pál a zongoránál, Fehérebb az orgonánál...
2010. augusztus 14.
Most & Itt
tudomány
Akár őrült ötleteim is lehetnek
A kémiai Nobel-díjas Ahmad Zewail a budapesten megrendezett World Science Forumon adott interjút a NolTV-nek. Készítette: Tálas Péter, Palugyai István
2009. november 09.
Videó
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól