– A kormányzat szándéka hatástanulmányok nélküli, átgondolatlan lépés – olvasható a Magyar Kémikusok Egyesületének petíciójában. A vegyészek az ellen tiltakoznak, hogy drasztikusan csökkenteni akarják a természettudományos tárgyak óraszámát. Az egyesület közölte: elképzelhetetlen, hogy az ország vezetői egy elbutuló társadalom felépítésében lennének érdekeltek.
Veszélyben a természettudományos közoktatás, ezért a Magyar Kémikusok Egyesülete (MKE) felemeli szavát a szakgimnáziumokká alakuló szakközépiskolák új tantervei ellen, mert az egyesület szerint nem lenne szabad drasztikusan csökkenteni a természettudományos tárgyak óraszámát az ősszel induló szakgimnáziumokban.
Az MKE petíciója különös jelentőséggel bír, hiszen az egyesület nagy múltra visszatekintő, tekintélyes szervezet: egyik tiszteletbeli tagja a tudományos életben világszerte ismert Oláh György, Széchenyi-nagydíjas magyar származású amerikai vegyészprofesszor, aki 1994-ben kémiai Nobel-díjat kapott. Az MKE jogelődjét – Magyar Chemikusok Egyesülete néven – 1907-ben alapították Budapesten, az első elnöke Fabinyi Rudolf akadémikus, kolozsvári egyetemi kémiaprofesszor volt.
Az egyesület szerint a természettudományos tárgyak csökkentésének szándéka a szakmai szervezetek szakértőivel semmilyen szinten sem egyeztetett, hatástanulmányok nélküli, átgondolatlan lépés, amely tovább csökkenti a lakosság természettudományos műveltségét, a magyar középiskolások mobilitását.